Analyzátor kvality sítě LINAX PQ3000 nové generace pro monitoring a prevenci problémů s kvalitou napájení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O kvalitě napájení se často začne hovořit až tehdy, když se objeví poruchy, chybná funkce zařízení, selhání přístrojů, přerušení výrobních procesů, ztráty dat, výpadky informačních systémů nebo dokonce blackouty.

Odstranit tyto typy selhání bývá velmi časově náročné, protože se často nepodaří okamžitě odhalit jejich příčinu. Poruchy jsou navíc vždy spojené s náklady, jimž se však lze vyhnout.

Preventivní kontinuální sledování napájení monitorem LINAX PQ3000 od firmy Camille Bauer Metrawatt AG se vyplatí, protože LINAX PQ3000 pomáhá detekovat problémy s napájením dříve, než se objeví finanční škody nebo dokonce zranění osob. Monitor generuje data, která pomáhají identifikovat příčinu poruch hned, jak k události dojde. Je klasifikován jako zařízení Class A a měří kvalitu elektřiny v souladu s normou IEC 61000-4-30 Ed. 3. Certifikovaná shoda se všemi standardy je garantována autorizovanou zkušebnou. To znamená, že spolehlivá a srovnatelná data a informace získané měřením tímto přístrojem mohou sloužit regulatorním orgánům, mohou být použita pro vyjednávání s dodavateli elektřiny nebo pro interní kontrolu kvality. Generovat lze také standardizovanou zprávu o charakteristikách napětí elektřiny podle EN 50160, která může sloužit pro audit kvality podle smlouvy mezi dodavatelem elektřiny a spotřebitelem.

LINAX PQ3000 2021 1
Parametry monitoru LINAX PQ3000 od firmy Camille Bauer Metrawatt AG je možné volně nastavovat prostřednictvím displeje nebo webového prohlížeče. Periodicky zaznamenává data a události související s kvalitou elektřiny. Extrémně spolehlivě měří parametry stanovené normou, jako frekvenci napájení, flicker, nesymetrii napájení, harmonické a meziharmonické složky, poklesy napětí, přepětí a přerušení napětí. LINAX PQ3000 má konfigurovatelné digitální vstupy stejně jako analogové, digitální a reléové výstupy. Ty mohou být použity např. pro výstražné signály, čítače, logování stavů atd. Pro LINAX PQ3000 není žádným problémem prostřednictvím záznamníku dat ukládat záznamy v rozsahu několika let. Volitelně dodávaná UPS zabraňuje nechtěné ztrátě dat při výpadku napětí. LINAX PQ3000 může být prostřednictvím rozhraní Modbus připojen na systém vyšší úrovně (např. SCADA) nebo na průmyslový systém EMS (Energy Management System, např. SMARTCOLLECT od firmy Camille Bauer Metrawatt AG), co přináší další přidanou hodnotu. Monitor LINAX PQ3000 je jedno z prvních zařízení na trhu, které je schopné nejen zachycovat signály hromadného dálkového ovládání, jak je to požadováno normou IEC 61000-4-30 ed. 3, ale také je zaznamenávat jako událost po stanovenou dobu až dvou minut. To umožňuje kdykoliv je zkontrolovat (např. pro kontrolu spotřebitele nebo pro přepnutí tarifů) a určit, zda jsou úroveň ovládacích signálů a sekvence pulsů v očekávaném rozsahu. Kontrola může být spuštěna přímo na přístroji nebo prostřednictvím webového rozhraní.

LINAX PQ3000 2021 2
Monitor LINAX PQ3000 je zařízení Class A, určené pro instalaci do panelu, a je certifikováno nezávislou zkušebnou podle IEC 62586-2. Displej TFT s intuitivním uživatelským průvodcem poskytuje množství rozdílných služeb. Data o kvalitě elektřiny jsou ve formátu PQDIF podle IEEE 1159.3, takže mohou být zpracována příslušným analytickým softwarem (např. SMARTCOLLECT).

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 482 611
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz zari 2021

ElektroPrůmysl.cz, září 2021

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku