EST – vše od kabelu po protahovací pero

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Elektro-System-Technik s.r.o. je na českém trhu již více než 30 let. Za tu dobu se stala zavedeným dodavatelem kabelů, ale i dalších produktů, které s nimi bezprostředně souvisí.

Získáte tak dodavatele s uceleným sortimentem, velkými skladovými prostory v Praze 9, vlastní logistikou a technickou podporou.

Kabely od A do Z

V našem sortimentu najdete širokou nabídku kabelů pro domovní a průmyslovou elektroinstalaci. Jsme výhradním dodavatelem špičkových gumových kabelů TITANEX® předního evropského výrobce NEXANS.
Značka TITANEX® je synonymem pro jedinečný flexibilní kabel s pláštěm a izolací z elastomeru, který se výrazně odlišuje od běžných kabelů typu H07RN-F a opakovaně přesvědčuje svou kvalitou a dlouhou životností. Je ideálním kabelem pro průmysl a stavbu a je určen pro použití v suchém, vlhkém a mokrém prostředí.
TITANEX® vděčí své robustnosti a neobyčejné kvalitě právě svému speciálnímu plášti, který z něho dělá kabel vhodný pro vysokou zátěž čelící úspěšně všem technickým a mechanickým požadavkům. Vyjímečné vlastnosti, které tento kabel v sobě spojuje, jsou nesporné. Každý, kdo měl možnost s kabelem TITANEX® pracovat, už žádný jiný kabel nechce.

od a do z 2022 1

Specialistou na systémové komponenty pro strukturovanou kabeláž měděných a optických sítí (síťové komponenty, konektory, kabelová konfekce, rozbočovače aj.) je renomovaná německá společnost TELEGÄRTNER*. Komponenty Telegärtner vynikají jednoduchostí montáže a profesionálním zpracováním. Celá kabeláž si i desítky let po instalaci spolehlivě zachová hodnoty požadované normou.

od a do z 2022 2

Vše se točí kolem kabelů

Jsme oficiálním dodavatelem italské značky GEWISS. Katalog tohoto výrobce obsahuje tisíce položek pro nízkonapěťové instalace, mimo jiné v něm najdete ucelený sortiment ohebných a tuhých kabelových chrániček. Kabelové chráničky jsou vyrobené z PVC s odolností proti stlačení a nárazu. Profil ohebné chráničky FK9 je charakterizován speciální geometrií žeber, která zvyšuje ohebnost a zatížitelnost a snižuje tepelnou paměť – vlastnosti, které zjednodušují a urychlují pokládku a zapojení.

od a do z 2022 3
Dalším naším významným dodavatelem je německý WALTHER-WERKE*, přední výrobce průmyslových vidlic a spojek, konektorů a rozváděčů. Walther přináší jedinečný systém bezšroubových a šroubových vidlic CEE a průmyslových konektorů PROCON a také jedinečné patentované řešení vstřikovaného těsnění 2K. Bezšroubovové vidlice nabízejí nejrychlejší a nejbezpečnější způsob připojení kabelu.
Potřebujete kabely upevnit? V tom případě můžeme nabídnout fixační materiál pro kabelový management německého výrobce F-TRONIC*. Zahrnuje kabelové spony, kabelové příchytky, kabelové objímky, kabelové upínací třmeny, ale i kabelové držáky s rychlouzávěry pro jeden i více kabelů v klasickém provedení, ale i kovové se zachováním funkčnosti. Zemnicí materiál zahrnuje zemnicí objímky, svorky či lišty pro vyrovnání potenciálů.

od a do z 2022 4
V privátní či businessové sféře pomohou s kabelovým managementem designové a praktické produkty značky ASA*. Jejich elegantní kabelové průchodky či kabelové organizéry sluší každému interiéru. Pro zkrocení kabelů pod polohovacím pracovním stolem je ideálním produktem kabelový organizér pro svislé vedení Helix. Podrobné informace najdete na stránkách www.pripojna-mista-asa.cz.

Profesionální nástroje pro manipulaci s kabely

V sortimentu rakouské značky RUNPOTEC* najdete profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Jejich unikátní patentovaná otáčivá špička Runpogleiter protáhne kabel i tím nejmenším poloměrem a se zatížením v tahu až 200 kg! Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu. Podrobné informace najdete na stránkách www.runpotec.cz.
Bestsellery mezi odborníky je 3násobně kroucené protahovací pero Runpo 5 v praktickém pouzdru a Runpo 1 se zatížením v tahu až 170 kg. Stále oblíbenější je protahovací pistole RT 2008 – velký pomocník pro protahování kabelů na dlouhé vzdálenosti nebo protahovací pruty Runposticks v pouzdru s příslušenstvím.
Oblíbená je také praktická odvíječka kabelů X BOARD XB. Menší varianta XB 300 pro zátěž až 300 kg nebo větší varianta XB 500 pro zatížení až 800 kg. Odvíjení těžkých cívek, kabelových smotků nebo svazků je tedy velmi snadné a rychlé. X BOARD je vhodný i pro poškozené kabelové bubny.

od a do z 2022 5
Pracujete s těžkými a tuhými kabely? Řešením je unikátní extra silný naviják CW 800 E, díky kterému protáhne těžký kabel na velkou vzdálenost i jedna osoba. Naviják vyvine tažnou sílu až 10 osob. Praktickými doplňky jsou kabelové kladky s nosností až 1500 kg pro snadné tažení kabelů kolem sloupů, rohů, v šachtách či kabelových trasách.

Zapomeňte na mechanická počítadla délek kabelů!
Potřebujete přesně měřit délky kabelů a mechanické počítadlo nebo jiné způsoby měření vám nevyhovují nebo nedávají přesné výsledky? Jedinečný kalibrovaný digitální měřič délek kabelů Runpometer RM35 vám dává řešení. Lze jím přesně měřit délku kabelů, ale i samostatných žil, lan, trubek nebo hadic o průměru 2–32 mm. Má krytí IP 44 (ochrana proti stříkající vodě a prachu) a je extrémě odolný proti nárazu. Je tedy skvělý pro elektroinstalace na stavbách nebo kabelové sklady, například pro záznamy kabelových délek.

Kabely to nekončí…

Závěrem bychom rádi podotkli, že zde uvádíme jen stručný výčet našeho sortimentu, úzce související s tématem tohoto čísla Elektroprůmyslu. Dále vám můžeme nabídnout elektroinstalační materiál, osvětlovací techniku, vzduchotechniku, komunikační systémy či prvky chytré domácnosti. Jsme rovněž specialisté na systémy KNX. Rozsahem nabídky tak dokážeme uspokojit přání i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Další informace a e-shop

Bližší informace o značkách a produktech najdete na našich webových stránkách www.est-praha.cz. Katalogy a prospekty v sekci Ke stažení. Vybrané produkty můžete zakoupit na našem e-shopu na adrese www.est-shop.cz

Obraťte se na nás s důvěrou

Potřebujete podrobnější informace o našem sortimentu? Potřebujete cenovou nabídku nebo technický dotaz? Obraťte se na nás s důvěrou: telefonicky 266 090 711 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

*Jsme výhradním dodavatelem značky v ČR

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku