Lineární polohovací pohon - LPA08

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Se sérií lineárních polohovacích systémů LPA08 Dunkermotoren nabízí modulární a kompaktní systém pro individuální technologie automatizace se střední zátěží a vysokými požadavky na polohování.

Posuv je generován axiálním kuličkovým ložiskem na obou stranách, které je rychle a dynamicky poháněno BLDC motoren BG45 s integrovaným 4Q-servo řízením, výkonovou elektronikou a sběrnicovým rozhraním. Standartní napájení BLDC motoru je 12 nebo 24 V DC.

LPA08 1
Šroub z korozivzdorné oceli je povrchově potažen Kerkote TFE (Teflon). Potažení předchází dodatečnému požadavku na mazání a umožňuje bezúdržbový provoz po celý životní cyklus výrobku. Předpjatý vodící šroub umožňuje lineární pohyb bez vůle s dobrými tlumícími vlastnostmi a tichý provoz.
Standardizované CANopen, Profibus nebo EtherCAT rozhraní velice zjednoduší uvedení do provozu. Různé profily pohybu s volně definovatelnou uživatelskou akcelerační nebo decelerační rampou mohou být realizovány. Je možné integrovat i koncové spínače a/nebo inicializační signál se softwarovou technologií přímo v pohonné jednotce. Starter-Kit včetně softwaru Drive assistant je dostupný.
Integrovaný rotační enkodér v BLDC motoru s rozlišením 1024 pulsů na otáčku umožnuje precizní polohování na bez vůle v řádu mikronů. Je možné dosáhnout maximální zátěže až 20Kg a přizpůsobení rychlosti až na 0,6m za sekundu.

LPA08 2
Montážní pozice lineární jednotky je volitelná. Systém je také možno provozovat vertikálně a to díky samosvornosti vřetena. Unikátní a kompaktní hliníkový profil vodící kolejnice dosahuje pozoruhodné pevnosti a vysoké stability po celé délce pohonné jednotky.
Lineární polohovací systém je dostupný v délkách až 1m se standartním odstupňováním 200mm. Delší systémy jsou dostupné na poptávku. Dodatečná vodící kolejnice může fungovat jako aktivní nebo pasivní nastavení posuvníku na vřeteni. Motorizovaný lineární systém se dá zkombinovat do více osého systému.

Více naleznete na internetových stránkách: www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku