Dunkermotoren 2020

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rádi bychom Vám představili některé novinky ze sortimentu firmy Dunkermotoren, které přináší rok 2020. Doufáme, že Vás zaujmou.

Dunkermotoren pro AGV/AGC

Kompletní program pro AGV a AGC! Hnací kola dostupná ve dvou velikostech a nově jsou dostupná i úhlová kola. Vše v kompaktní kombinaci s bezkartáčovými EC motory s integrovaným nebo externím regulátorem pohybu 4Q, brzdami a bezpečnými enkodéry. Volitelně s rozhraními CANopen, PROFINET (Profidrive AK4) a EtherCAT, jakož i možnost bezpečného vypnutí točivého momentu (STO) pro externí regulátory
(obr. 1).

Nové požadavky na ekodesign elektrických motorů

Nařízení Evropské komise (EU) 2019/1781 stanoví nové minimální účinnosti pro elektromotory od 1. července 2021. Zákazníci společnosti Dunkermotoren se nemusí obávat, protože bezkartáčové EC motory řady BG xx dPro s integrovaným řízením pohybu již dosahují účinnosti Ultra Premium Efficiency Class IE5. Nařízením Evropské komise (EU) 2019/1781 (požadavky na ekodesign elektrických motorů a systémy regulace rychlosti) budou od
1. července 2021 stanoveny nové minimální účinnosti pro elektromotory. Stručně řečeno, minimální úroveň účinnosti IE2 se pak použije na třífázové motory 50 Hz / 60 Hz (2, 4, 6 nebo 8 pólů) od 0,12 kW a minimální úroveň účinnosti IE3 od jmenovitého výstupního výkonu 0,75 kW. Tabulky pro stanovení tříd IE, jakož i četné výjimky a podrobná nařízení jsou uvedeny ve směrnici. Žádný z motorů od společnosti Dunkermotoren není těmito požadavky ovlivněn, protože motory řady BG a GR nejsou určeny pro provoz ve veřejném systému napájení. Řady D, KD a DR jsou pod příslušnými limity výkonu pro relevanci této směrnice. I kdyby se požadavky v budoucnu rozšířily o obecnou platnost pro synchronní motory, zákazníci společnosti Dunkermotoren by stále byli na bezpečné straně. Bezkartáčové EC motory BG xx dPro s integrovaným ovladačem pohybu od společnosti Dunkermotoren již nyní splňují náročné požadavky nejvyšší třídy energetické účinnosti pro elektromotory - třída Premium Efficiency Class IE5. V rozsahu jmenovitého výkonu dosahují motory společně s integrovanou regulační elektronikou účinnost více než 90%, čímž překračují tyto požadavky.

Dunkermotoren 2020 1

Nové produkty s rozhraním PROFINET

Z dobrého důvodu je BG 95 dPro vítězem ceny Best of Industry Award! V certifikované verzi PROFINET tento inteligentní motor dokonce podporuje třídy aplikací PROFIdrive 1 a 4. Kromě toho budou ve verzi PROFINET k dispozici také verze BG 66 dPro a BG 75 dPro, jakož i externí ovladač BGE 5510 dPro na konci tohoto roku (obr. 2).

Dunkermotoren 2020 2

S KG 150 nyní nabízí společnost Dunkermotoren úhlovou převodovku i na BG 95

Dvoustupňová kuželová převodovka KG 150 spolehlivě přenáší točivé momenty střídavých motorů BG 95x40 a BG 95x80. K dispozici jsou trvalé točivé momenty až 120 Nm a špičkové točivé momenty až
240 Nm. Možné převodové poměry od 7,29 do 77,36 jsou jemně odstupňovány. V preferovaném provedení je nabízena konstrukce s dutou hřídelí KG 150H. To může zajistit velmi kompaktní design. Na přání lze použít i sadu hřídelí pro převod na variantu s pevným hřídelem KG 150. Jsou možné výstupy hřídele vlevo (WL1) a vpravo (WL2) (obr. 3).

Dunkermotoren 2020 3

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.