Dunkermotoren 2020

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rádi bychom Vám představili některé novinky ze sortimentu firmy Dunkermotoren, které přináší rok 2020. Doufáme, že Vás zaujmou.

Dunkermotoren pro AGV/AGC

Kompletní program pro AGV a AGC! Hnací kola dostupná ve dvou velikostech a nově jsou dostupná i úhlová kola. Vše v kompaktní kombinaci s bezkartáčovými EC motory s integrovaným nebo externím regulátorem pohybu 4Q, brzdami a bezpečnými enkodéry. Volitelně s rozhraními CANopen, PROFINET (Profidrive AK4) a EtherCAT, jakož i možnost bezpečného vypnutí točivého momentu (STO) pro externí regulátory
(obr. 1).

Nové požadavky na ekodesign elektrických motorů

Nařízení Evropské komise (EU) 2019/1781 stanoví nové minimální účinnosti pro elektromotory od 1. července 2021. Zákazníci společnosti Dunkermotoren se nemusí obávat, protože bezkartáčové EC motory řady BG xx dPro s integrovaným řízením pohybu již dosahují účinnosti Ultra Premium Efficiency Class IE5. Nařízením Evropské komise (EU) 2019/1781 (požadavky na ekodesign elektrických motorů a systémy regulace rychlosti) budou od
1. července 2021 stanoveny nové minimální účinnosti pro elektromotory. Stručně řečeno, minimální úroveň účinnosti IE2 se pak použije na třífázové motory 50 Hz / 60 Hz (2, 4, 6 nebo 8 pólů) od 0,12 kW a minimální úroveň účinnosti IE3 od jmenovitého výstupního výkonu 0,75 kW. Tabulky pro stanovení tříd IE, jakož i četné výjimky a podrobná nařízení jsou uvedeny ve směrnici. Žádný z motorů od společnosti Dunkermotoren není těmito požadavky ovlivněn, protože motory řady BG a GR nejsou určeny pro provoz ve veřejném systému napájení. Řady D, KD a DR jsou pod příslušnými limity výkonu pro relevanci této směrnice. I kdyby se požadavky v budoucnu rozšířily o obecnou platnost pro synchronní motory, zákazníci společnosti Dunkermotoren by stále byli na bezpečné straně. Bezkartáčové EC motory BG xx dPro s integrovaným ovladačem pohybu od společnosti Dunkermotoren již nyní splňují náročné požadavky nejvyšší třídy energetické účinnosti pro elektromotory - třída Premium Efficiency Class IE5. V rozsahu jmenovitého výkonu dosahují motory společně s integrovanou regulační elektronikou účinnost více než 90%, čímž překračují tyto požadavky.

Dunkermotoren 2020 1

Nové produkty s rozhraním PROFINET

Z dobrého důvodu je BG 95 dPro vítězem ceny Best of Industry Award! V certifikované verzi PROFINET tento inteligentní motor dokonce podporuje třídy aplikací PROFIdrive 1 a 4. Kromě toho budou ve verzi PROFINET k dispozici také verze BG 66 dPro a BG 75 dPro, jakož i externí ovladač BGE 5510 dPro na konci tohoto roku (obr. 2).

Dunkermotoren 2020 2

S KG 150 nyní nabízí společnost Dunkermotoren úhlovou převodovku i na BG 95

Dvoustupňová kuželová převodovka KG 150 spolehlivě přenáší točivé momenty střídavých motorů BG 95x40 a BG 95x80. K dispozici jsou trvalé točivé momenty až 120 Nm a špičkové točivé momenty až
240 Nm. Možné převodové poměry od 7,29 do 77,36 jsou jemně odstupňovány. V preferovaném provedení je nabízena konstrukce s dutou hřídelí KG 150H. To může zajistit velmi kompaktní design. Na přání lze použít i sadu hřídelí pro převod na variantu s pevným hřídelem KG 150. Jsou možné výstupy hřídele vlevo (WL1) a vpravo (WL2) (obr. 3).

Dunkermotoren 2020 3

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku