Decentrální měnič SK 200E pro univerzální rozsah aplikací

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měnič řady SK200E od NORD Drivesystems představuje řešení pro aplikace s distribuovaným řízením pro pohony s výkonem 0,25 až 22kW. Měnič je k dispozici jak pro přímou montáž na motor (integrovaný měnič), tak pro nástěnnou montáž.

Funkční výbavou se jedná o univerzální měnič: v provedení SK2x0E obsahuje například procesní regulátor a PI regulátor a spolu se dvěma analogovými vstupy je možné jej použít v aplikacích s regulací čerpadel. Jiné provedení - SK2x5E - je přizpůsobeno pro manipulátory a dopravníky. V tomto případě je součástí výbavy ovládání elektromagnetické brzdy a dva integrované potenciometry pro jednoduché nastavení rychlosti a rozběhové rampy.

nord_sk200e

Měnič je použitelný i pro náročnější aplikace - už ve standardním provedení umožňuje připojení zpětné vazby i polohové řízení (POSICON). Je tak možné realizovat třeba polohovatelný zdvih. Do standardních funkcí náleží i vektorové řízení, brzdný chopper a funkce pro úsporu energie.

Parametry měniče jsou uloženy ve snadno vyměnitelném EEPROM modulu - případná výměna měniče tedy neznamená nutnost pracného parametrování nového přístroje. Měniče lze doplnit moduly pro sběrnicové rozhraní (CAN, Profibus, ProfiNet), provedení SK220E má integrovanou ASi sběrnici. Provedení s funkcí „Bezpečný stop“ disponuje hardwarovým vstupem pro bezpečné zastavení „STO“, popřípadě SS1.

Měniče řady SK200E lze použít i v prostředí s nebezpečím výbuchu hořlavých prachů (ATEX zóna 22/3D)

NORD - poháněcí technika, s.r.o.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nord.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku