Norma EN 50160 byla koncipována s uvážením požadavků na přiměřené podmínky pro provoz zařízení uživatelů a současně s přihlédnutím k ekonomicky únosnému nárůstu nákladů na zařízení dodavatelů elektřiny.

Před pár lety ohromila Čína svět zprovozněním Třech soutěsek, nejvýkonnější vodní elektrárny na světě, uložené v impozantní hrázi stejnojmenné přehrady. A nyní opět dokazuje, že tamní zeměpisné podmínky jsou pro hydroelektrárny příznivé.

V nedávné době byl na trh uveden inovovaný typ automatického přepínače sítí s označením ATYS p. Tento přepínač, stejně jako předchozí verze, je konstrukčně postaven na dvou výkonových odpínačích, které jsou vzájemně spojeny hřídelí. Hřídel je spojena s motorem, který celým mechanismem otáčí a tím přepíná jednotlivé polohy.

Funkce energetické společnosti odkazují na úkoly, které musí provádět systém pro automatizaci energetické společnosti. Jedná se o funkce provozu, dohledu, ochrany a sledování systému, sloužící k jeho optimálnímu běhu a zajištění spolehlivé a ekonomické dodávky energie.

Pomocí nové stavebnicové řady pojistkových držadel, sjednocuje firma JEAN MÜLLER vytahování pojistek různých velikostí jednou produktovou linií. GPsHe je standardem NH-pojistkových držadel podle VDE 0680 část 4 pro pojistkové vložky velikostí NH000 až NH3. (1) Typ GPsHe/A s pevně zabudovaným návlekem na paži je vhodný k ochraně před účinky elektrického oblouku.

Elektrickou síť tvoří soustava obvodů sloužících k napájení připojených elektrických zařízení, napájená z téhož zdroje. Přitom nejde jen o prvotní  zdroj (generátor a pod.), nová síť vzniká i vražením transformátoru, měniče frekvence a pod., jsou-li části s napětím odděleny spolehlivou izolační bariérou od napájecí soustavy.

Společnost En-Centrum, s.r.o. je zástupcem francouzské společnosti CATU, výrobce ochranného osobní vybavení a prostředků pro práci pod napětím AC a DC, nn, sn, vn napěťových detektorů, zkratovacích a zemnících systémů, nářadí a vybavení pro práci pod napětím, výstražných cedulí a zábran pro nadzemní a podzemní nn, sn, vn sítě, rozvodny, těžký průmysl, železnice, metra a dopravní systémy.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku