Před pár lety ohromila Čína svět zprovozněním Třech soutěsek, nejvýkonnější vodní elektrárny na světě, uložené v impozantní hrázi stejnojmenné přehrady. A nyní opět dokazuje, že tamní zeměpisné podmínky jsou pro hydroelektrárny příznivé.

V nedávné době byl na trh uveden inovovaný typ automatického přepínače sítí s označením ATYS p. Tento přepínač, stejně jako předchozí verze, je konstrukčně postaven na dvou výkonových odpínačích, které jsou vzájemně spojeny hřídelí. Hřídel je spojena s motorem, který celým mechanismem otáčí a tím přepíná jednotlivé polohy.

Funkce energetické společnosti odkazují na úkoly, které musí provádět systém pro automatizaci energetické společnosti. Jedná se o funkce provozu, dohledu, ochrany a sledování systému, sloužící k jeho optimálnímu běhu a zajištění spolehlivé a ekonomické dodávky energie.

Pomocí nové stavebnicové řady pojistkových držadel, sjednocuje firma JEAN MÜLLER vytahování pojistek různých velikostí jednou produktovou linií. GPsHe je standardem NH-pojistkových držadel podle VDE 0680 část 4 pro pojistkové vložky velikostí NH000 až NH3. (1) Typ GPsHe/A s pevně zabudovaným návlekem na paži je vhodný k ochraně před účinky elektrického oblouku.

Elektrickou síť tvoří soustava obvodů sloužících k napájení připojených elektrických zařízení, napájená z téhož zdroje. Přitom nejde jen o prvotní  zdroj (generátor a pod.), nová síť vzniká i vražením transformátoru, měniče frekvence a pod., jsou-li části s napětím odděleny spolehlivou izolační bariérou od napájecí soustavy.

Společnost En-Centrum, s.r.o. je zástupcem francouzské společnosti CATU, výrobce ochranného osobní vybavení a prostředků pro práci pod napětím AC a DC, nn, sn, vn napěťových detektorů, zkratovacích a zemnících systémů, nářadí a vybavení pro práci pod napětím, výstražných cedulí a zábran pro nadzemní a podzemní nn, sn, vn sítě, rozvodny, těžký průmysl, železnice, metra a dopravní systémy.

Naša firma ELEKTRO-MORVAY s.r.o - Partner Ok.Power Europe, distribuuje zariadenia Enerkeeper v Slovenskej republike vyrábané podľa najnovšieho patentu ako najefektívnejšie riešenie úspory elektrickej energie. Najznámejší produkt, Enerkeeper Power Saver znižuje spotrebu elektrickej energie o 5-12%.

Nároky kladené na sledování toků energetických médií, jejich přesné měření, řízení technologických procesů zvláště s ohledem na dodržování sjednaných limitů s dodavateli, stoupají úměrně s cenami energií. Sledování odběrů energií jednotlivými agregáty a technologiemi je dnes již nutností.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2019

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

IO-Link pro jednodušší instalace IO-Link je odpovědí na otázku, jak stavět stroje efektivnější, flexibilnější a výdělečnější.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.