Schneider Electric dlouhodobě poukazuje na důležitost používání bezpečnostních tlačítkových ovládačů s hřibovým knoflíkem a s funkcí proti přelstění. Jejich nekompromisní spolehlivost – s jakou vyvolají v případě nehody nouzové zastavení – totiž chrání nejen majetek, ale i lidské životy.

Dvouruční ovládací zařízení je bezpečnostní zařízení (bezpečnostní součást). Toto zařízení poskytuje opatření k ochraně obsluhy proti zásahu do nebezpečného prostoru během rizikových situací, umístěním ovládacího spouštěcího zařízení do určené polohy. U strojních zařízení držených v rukách je nutno také brát v úvahu, že nebezpečný prostor není konstantní.

O společnosti EK-INDUSTRY, s.r.o., jako výhradním distributoru elektro komponent firmy Giovenzana, jste se mohli dočíst v březnovém čísle, kde proběhlo představení činnosti této společnosti. Pro ty, kteří jste neměli možnost tento článek si přečíst, v krátkosti připomeneme čím se tato společnost zabývá.

Článek specifikuje funkční požadavky a konstrukční zásady pro funkci nouzového zastavení u strojních zařízení, nezávisle na druhu energie použité pro ovládací funkci dle normy ČSN EN ISO 13850. Norma platí na všechna strojní zařízení, kromě strojů, u kterých by opatření nouzového zastavení nesnižovala riziko a přenosných v rukou držených strojů a ručně vedených strojů.

Firma Obzor Zlín byla založena v roce 1965. Již krátce po svém vzniku zakoupila patent na výrobu vačkových spínačů od známé francouzské firmy Baco a zahájila výrobu těchto přístrojů jako jediná v naší zemi. Během poměrně krátké doby se z podniku stala jedna z nejvýznamnějších a nejznámějších firem našeho elektrotechnického průmyslu.

Společnost EK-INDUSTRY, s.r.o. vznikla v roce 2010 odkupem distribuce produktů GIOVENZANA od společnosti B:ELECTRIC, s.r.o., kde současný majitel působil jako obchodně technický manažer. Za rok svojí existence se EK-INDUSTRY, s.r.o. stabilizovala a započala rozšiřování v oblasti zaměstnanosti i množství poskytovaných služeb a produktů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku