Video: Automatizaci oceňuje i Jakub Vágner. Katlov Homes řídí Loxone

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Moderní chaty areálu Katlov Homes poskytují ubytování rodinám, skupinám přátel i rybářům. O pohodlí se stará systém inteligentní automatizace Loxone. Řízením technologií pomáhá i správci. Za Loxone je rád i známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner, který je garantem Katlov Homes.

Majitelé areálu vsadili na inteligentní elektroinstalaci v mnoha směrech. V chatách se Loxone stará o světla a ventilaci koupelny. Hosté si mohou osahat intuitivní ovládací tlačítka z dílny Loxone – Touch a Touch Nightlight.

Automaticky se reguluje teplota a chlazení, celý systém řízení je velmi komplexní. Obydlí jsou teplem zásobována centrálně z jednoho zdroje (CZT), do automatizace jsou tak integrovány i ventily na topných smyčkách podlahového vytápění a směšování TUV pro vytápění a chlazení. Energie se distribuuje do jednotlivých objektů podle jejich aktuálních požadavků na teplo díky automatickému řízení tepelného, ale i oběhového a cirkulačního čerpadla. V plánu je také rozšíření o napojení úpravny vody, ČOV a stávajících budov.

loxone vagner 2022 1

Přínos pro majitele (případně správce) je v bezpečnosti celého systému, řízení technologií v závislosti na obsazenosti chat a kontrolu objektů na dálku. Jakékoli závady na technologiích nahlásí správci mobilní notifikace a může rychle reagovat. Díky chytrému řízení vytápění a osvětlení navíc chaty neplýtvají energiemi a chovají se efektivně. Správce má méně starostí a může se naplno věnovat například rybářům a lovným místům. Areál totiž leží mezi jezerem Katlov a rybníkem Pohan u Červených Janovic. I ubytovaní hosté si mohou zarybařit.

V Katlov Homes si naši hosté užívají skutečného pohodlí. Právě komfort se díky Loxone ještě zvýšil a návštěvníci okusí, jaké to je bydlet v chytré chatě. Komponenty Loxone navíc designově skvěle zapadají do stylových chat. Všechny srdečně zvu do našeho areálu a těším se na případné setkání,“ dodává Jakub Vágner, populární cestovatel, rekordman a rybář Jakub Vágner. Právě on je garantem projektu Katlov Homes.

Podívejte se na video s Jakubem Vágnerem o automatizaci: youtu.be/7mCKUpNfoSw

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Více informací o Katlov Homes naleznete na: www.katlovhomes.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku