Video: Automatizaci oceňuje i Jakub Vágner. Katlov Homes řídí Loxone

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Moderní chaty areálu Katlov Homes poskytují ubytování rodinám, skupinám přátel i rybářům. O pohodlí se stará systém inteligentní automatizace Loxone. Řízením technologií pomáhá i správci. Za Loxone je rád i známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner, který je garantem Katlov Homes.

Majitelé areálu vsadili na inteligentní elektroinstalaci v mnoha směrech. V chatách se Loxone stará o světla a ventilaci koupelny. Hosté si mohou osahat intuitivní ovládací tlačítka z dílny Loxone – Touch a Touch Nightlight.

Automaticky se reguluje teplota a chlazení, celý systém řízení je velmi komplexní. Obydlí jsou teplem zásobována centrálně z jednoho zdroje (CZT), do automatizace jsou tak integrovány i ventily na topných smyčkách podlahového vytápění a směšování TUV pro vytápění a chlazení. Energie se distribuuje do jednotlivých objektů podle jejich aktuálních požadavků na teplo díky automatickému řízení tepelného, ale i oběhového a cirkulačního čerpadla. V plánu je také rozšíření o napojení úpravny vody, ČOV a stávajících budov.

loxone vagner 2022 1

Přínos pro majitele (případně správce) je v bezpečnosti celého systému, řízení technologií v závislosti na obsazenosti chat a kontrolu objektů na dálku. Jakékoli závady na technologiích nahlásí správci mobilní notifikace a může rychle reagovat. Díky chytrému řízení vytápění a osvětlení navíc chaty neplýtvají energiemi a chovají se efektivně. Správce má méně starostí a může se naplno věnovat například rybářům a lovným místům. Areál totiž leží mezi jezerem Katlov a rybníkem Pohan u Červených Janovic. I ubytovaní hosté si mohou zarybařit.

V Katlov Homes si naši hosté užívají skutečného pohodlí. Právě komfort se díky Loxone ještě zvýšil a návštěvníci okusí, jaké to je bydlet v chytré chatě. Komponenty Loxone navíc designově skvěle zapadají do stylových chat. Všechny srdečně zvu do našeho areálu a těším se na případné setkání,“ dodává Jakub Vágner, populární cestovatel, rekordman a rybář Jakub Vágner. Právě on je garantem projektu Katlov Homes.

Podívejte se na video s Jakubem Vágnerem o automatizaci: youtu.be/7mCKUpNfoSw

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Více informací o Katlov Homes naleznete na: www.katlovhomes.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku