Video: Automatizaci oceňuje i Jakub Vágner. Katlov Homes řídí Loxone

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Moderní chaty areálu Katlov Homes poskytují ubytování rodinám, skupinám přátel i rybářům. O pohodlí se stará systém inteligentní automatizace Loxone. Řízením technologií pomáhá i správci. Za Loxone je rád i známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner, který je garantem Katlov Homes.

Majitelé areálu vsadili na inteligentní elektroinstalaci v mnoha směrech. V chatách se Loxone stará o světla a ventilaci koupelny. Hosté si mohou osahat intuitivní ovládací tlačítka z dílny Loxone – Touch a Touch Nightlight.

Automaticky se reguluje teplota a chlazení, celý systém řízení je velmi komplexní. Obydlí jsou teplem zásobována centrálně z jednoho zdroje (CZT), do automatizace jsou tak integrovány i ventily na topných smyčkách podlahového vytápění a směšování TUV pro vytápění a chlazení. Energie se distribuuje do jednotlivých objektů podle jejich aktuálních požadavků na teplo díky automatickému řízení tepelného, ale i oběhového a cirkulačního čerpadla. V plánu je také rozšíření o napojení úpravny vody, ČOV a stávajících budov.

loxone vagner 2022 1

Přínos pro majitele (případně správce) je v bezpečnosti celého systému, řízení technologií v závislosti na obsazenosti chat a kontrolu objektů na dálku. Jakékoli závady na technologiích nahlásí správci mobilní notifikace a může rychle reagovat. Díky chytrému řízení vytápění a osvětlení navíc chaty neplýtvají energiemi a chovají se efektivně. Správce má méně starostí a může se naplno věnovat například rybářům a lovným místům. Areál totiž leží mezi jezerem Katlov a rybníkem Pohan u Červených Janovic. I ubytovaní hosté si mohou zarybařit.

V Katlov Homes si naši hosté užívají skutečného pohodlí. Právě komfort se díky Loxone ještě zvýšil a návštěvníci okusí, jaké to je bydlet v chytré chatě. Komponenty Loxone navíc designově skvěle zapadají do stylových chat. Všechny srdečně zvu do našeho areálu a těším se na případné setkání,“ dodává Jakub Vágner, populární cestovatel, rekordman a rybář Jakub Vágner. Právě on je garantem projektu Katlov Homes.

Podívejte se na video s Jakubem Vágnerem o automatizaci: youtu.be/7mCKUpNfoSw

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Více informací o Katlov Homes naleznete na: www.katlovhomes.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku