Loxone a Schmachtl Wattsonic ví, jak využívat energii chytře

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Schmachtl Wattsonic jsou další značkové produkty, které lze nyní snadno integrovat do systému chytré automatizace budov. Loxone Miniserver tak dokáže kompletně ovládat tyto známé měniče a bateriová úložiště. Výsledek? Inteligentní energetický management.

Loxone v domácnosti či budově ovládá celou elektroinstalaci. Zapojená zařízení tak navzájem komunikují a jsou řízeny automaticky. Z toho neplyne jen vyšší komfort pro uživatele, ale i efektivní využití energií a možnost úspor. Tyto výhody se ještě znásobí, když je do systému napojená FVE. S pomocí měniče a bateriového úložiště Schmachtl Wattsonic je pak vlastní energie budovy řízená maximálně účinně.

V praxi to funguje tak, že na základě přebytků energie jsou spotřebiče a zařízení sama spouštěna podle přednastavené priority. Zapínán může být třeba chod bojleru, tepelného čerpadla, myčky nebo třeba nabíjení elektromobilu. Zařízení lze samozřejmě nakonfigurovat individuálně, například bojler musí běžet alespoň 6 hodin, aby vodu zvládl nahřát. Tato nastavení systém při přerozdělování elektřiny zohledňuje.

smart energy 2022 1

Pro odborníky je navíc integrace produktů velmi snadná a rychlá. Wattsonic a Loxone spolu komunikují pomocí rozhraní Modbus. Ale složité nastavování komunikační protokolu, kde je nutné definovat každou informaci, tady nečekejte. Stačí stáhnout šablonu integrace z Loxone Library – otevřené knihovny, kam výrobci nahrávají integrační šablony pro svá zařízení. Instalatérovi Loxone pak stačí šablonu nahrát do Loxone Configu a to nejsložitější programování je bez práce hotové.

Řešení se kromě domácností hodí i do větších budov jako jsou komerční prostory, výrobní haly, rezidence, kanceláře a tak dále. Chytrý energetický management zařídí, aby byl energetický chod budovy skutečně efektivní. Zajímáte se o chytrou elektroinstalaci a chcete vědět detailněji, jak dosáhnout chytrého energetického managementu? Podívejte se na video z dílny Loxone.

Více informací o Loxone naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku