Loxone a Schmachtl Wattsonic ví, jak využívat energii chytře

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Schmachtl Wattsonic jsou další značkové produkty, které lze nyní snadno integrovat do systému chytré automatizace budov. Loxone Miniserver tak dokáže kompletně ovládat tyto známé měniče a bateriová úložiště. Výsledek? Inteligentní energetický management.

Loxone v domácnosti či budově ovládá celou elektroinstalaci. Zapojená zařízení tak navzájem komunikují a jsou řízeny automaticky. Z toho neplyne jen vyšší komfort pro uživatele, ale i efektivní využití energií a možnost úspor. Tyto výhody se ještě znásobí, když je do systému napojená FVE. S pomocí měniče a bateriového úložiště Schmachtl Wattsonic je pak vlastní energie budovy řízená maximálně účinně.

V praxi to funguje tak, že na základě přebytků energie jsou spotřebiče a zařízení sama spouštěna podle přednastavené priority. Zapínán může být třeba chod bojleru, tepelného čerpadla, myčky nebo třeba nabíjení elektromobilu. Zařízení lze samozřejmě nakonfigurovat individuálně, například bojler musí běžet alespoň 6 hodin, aby vodu zvládl nahřát. Tato nastavení systém při přerozdělování elektřiny zohledňuje.

smart energy 2022 1

Pro odborníky je navíc integrace produktů velmi snadná a rychlá. Wattsonic a Loxone spolu komunikují pomocí rozhraní Modbus. Ale složité nastavování komunikační protokolu, kde je nutné definovat každou informaci, tady nečekejte. Stačí stáhnout šablonu integrace z Loxone Library – otevřené knihovny, kam výrobci nahrávají integrační šablony pro svá zařízení. Instalatérovi Loxone pak stačí šablonu nahrát do Loxone Configu a to nejsložitější programování je bez práce hotové.

Řešení se kromě domácností hodí i do větších budov jako jsou komerční prostory, výrobní haly, rezidence, kanceláře a tak dále. Chytrý energetický management zařídí, aby byl energetický chod budovy skutečně efektivní. Zajímáte se o chytrou elektroinstalaci a chcete vědět detailněji, jak dosáhnout chytrého energetického managementu? Podívejte se na video z dílny Loxone.

Více informací o Loxone naleznete na www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku