Loxone a Miele@home: Skutečně chytré domácí spotřebiče

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Domácí spotřebiče Miele@home lze snadno integrovat do automatizace budovy. Zákazníci využívají řadu funkcí a snazší, efektivnější ovládání. Za provoz spotřebičů ušetří a mohou je kontrolovat nebo ovládat na dálku.

Integrovat je možné pračky, sušičky nebo myčky Miele@home. Ty jsou pak zapojené do inteligentního řízení spotřeby energie budovy a mohou využívat třeba i vlastní vyrobenou energii z FVE. Spotřebiče se spouštějí automaticky – svou práci zvládnou v požadovaném časovém rozmezí tak, aby to bylo co nejméně nákladné. Efektivně řízené energie jsou navíc šetrnější k životnímu prostředí.

V praxi to funguje tak, že obyvatel domu standardně naplní třeba myčku a v aplikaci má nastavené, do jakého času musí být umyto. Řídicí jednotka Loxone Miniserver pak během dne spouští spotřebiče na základě přebytků energie z FVE či nastavených priorit. Energie je tak využívána nejlepším možným způsobem a zátěž je rovnoměrně rozložená. Elektřina ze sítě přijde na řadu až v případě, že pokud si dům nevyrobí dostatek vlastní.

loxone miele 2022 1

Spotřebiče tak pomohou energetickému managementu, aniž by je musel obyvatel ovládat ručně. Posílat vyrobenou energii do sítě se nevyplatí a toto řešení pomůže vlastní elektřinu naplno využít tím, že zařízení při přebytku automaticky spustí. Řízení energií v domácnosti je zároveň snazší a pohodlnější. Dbá na bezpečnost osob i budovy, když automaticky vypne zapomenutý sporák. Stačí při odchodu z domu udělat trojklik na tlačítko u dveří a deaktivují se spotřebiče, které mohou nehlídané způsobit problémy.

Stejným troklikem se vyjede robotický vysavač Scout RX 3, aby po návratu domů byla podlaha krásně čistá. Do stejného systému lze napojit i další domácí technologie jako klimatizaci, multimédia či stínění.

loxone miele 2022 2

Proto integraci produktů Miele@home do Loxone je Miniserver (nikoli Miniserver 1. generace) s nástrojem Loxone Config verze 12.2 a vyšší. Nutné je mít založený účet Miele. Pro Loxone Partnera je pak integrace snadná i díky šabloně v Loxone Library. Individuální nastavení, sledování a kontrola je pak uživatelům přístupná v aplikace Loxone, která umožňuje i vzdálené ovládání.

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku