Loxone a Miele@home: Skutečně chytré domácí spotřebiče

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Domácí spotřebiče Miele@home lze snadno integrovat do automatizace budovy. Zákazníci využívají řadu funkcí a snazší, efektivnější ovládání. Za provoz spotřebičů ušetří a mohou je kontrolovat nebo ovládat na dálku.

Integrovat je možné pračky, sušičky nebo myčky Miele@home. Ty jsou pak zapojené do inteligentního řízení spotřeby energie budovy a mohou využívat třeba i vlastní vyrobenou energii z FVE. Spotřebiče se spouštějí automaticky – svou práci zvládnou v požadovaném časovém rozmezí tak, aby to bylo co nejméně nákladné. Efektivně řízené energie jsou navíc šetrnější k životnímu prostředí.

V praxi to funguje tak, že obyvatel domu standardně naplní třeba myčku a v aplikaci má nastavené, do jakého času musí být umyto. Řídicí jednotka Loxone Miniserver pak během dne spouští spotřebiče na základě přebytků energie z FVE či nastavených priorit. Energie je tak využívána nejlepším možným způsobem a zátěž je rovnoměrně rozložená. Elektřina ze sítě přijde na řadu až v případě, že pokud si dům nevyrobí dostatek vlastní.

loxone miele 2022 1

Spotřebiče tak pomohou energetickému managementu, aniž by je musel obyvatel ovládat ručně. Posílat vyrobenou energii do sítě se nevyplatí a toto řešení pomůže vlastní elektřinu naplno využít tím, že zařízení při přebytku automaticky spustí. Řízení energií v domácnosti je zároveň snazší a pohodlnější. Dbá na bezpečnost osob i budovy, když automaticky vypne zapomenutý sporák. Stačí při odchodu z domu udělat trojklik na tlačítko u dveří a deaktivují se spotřebiče, které mohou nehlídané způsobit problémy.

Stejným troklikem se vyjede robotický vysavač Scout RX 3, aby po návratu domů byla podlaha krásně čistá. Do stejného systému lze napojit i další domácí technologie jako klimatizaci, multimédia či stínění.

loxone miele 2022 2

Proto integraci produktů Miele@home do Loxone je Miniserver (nikoli Miniserver 1. generace) s nástrojem Loxone Config verze 12.2 a vyšší. Nutné je mít založený účet Miele. Pro Loxone Partnera je pak integrace snadná i díky šabloně v Loxone Library. Individuální nastavení, sledování a kontrola je pak uživatelům přístupná v aplikace Loxone, která umožňuje i vzdálené ovládání.

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku