Loxone a Miele@home: Skutečně chytré domácí spotřebiče

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Domácí spotřebiče Miele@home lze snadno integrovat do automatizace budovy. Zákazníci využívají řadu funkcí a snazší, efektivnější ovládání. Za provoz spotřebičů ušetří a mohou je kontrolovat nebo ovládat na dálku.

Integrovat je možné pračky, sušičky nebo myčky Miele@home. Ty jsou pak zapojené do inteligentního řízení spotřeby energie budovy a mohou využívat třeba i vlastní vyrobenou energii z FVE. Spotřebiče se spouštějí automaticky – svou práci zvládnou v požadovaném časovém rozmezí tak, aby to bylo co nejméně nákladné. Efektivně řízené energie jsou navíc šetrnější k životnímu prostředí.

V praxi to funguje tak, že obyvatel domu standardně naplní třeba myčku a v aplikaci má nastavené, do jakého času musí být umyto. Řídicí jednotka Loxone Miniserver pak během dne spouští spotřebiče na základě přebytků energie z FVE či nastavených priorit. Energie je tak využívána nejlepším možným způsobem a zátěž je rovnoměrně rozložená. Elektřina ze sítě přijde na řadu až v případě, že pokud si dům nevyrobí dostatek vlastní.

loxone miele 2022 1

Spotřebiče tak pomohou energetickému managementu, aniž by je musel obyvatel ovládat ručně. Posílat vyrobenou energii do sítě se nevyplatí a toto řešení pomůže vlastní elektřinu naplno využít tím, že zařízení při přebytku automaticky spustí. Řízení energií v domácnosti je zároveň snazší a pohodlnější. Dbá na bezpečnost osob i budovy, když automaticky vypne zapomenutý sporák. Stačí při odchodu z domu udělat trojklik na tlačítko u dveří a deaktivují se spotřebiče, které mohou nehlídané způsobit problémy.

Stejným troklikem se vyjede robotický vysavač Scout RX 3, aby po návratu domů byla podlaha krásně čistá. Do stejného systému lze napojit i další domácí technologie jako klimatizaci, multimédia či stínění.

loxone miele 2022 2

Proto integraci produktů Miele@home do Loxone je Miniserver (nikoli Miniserver 1. generace) s nástrojem Loxone Config verze 12.2 a vyšší. Nutné je mít založený účet Miele. Pro Loxone Partnera je pak integrace snadná i díky šabloně v Loxone Library. Individuální nastavení, sledování a kontrola je pak uživatelům přístupná v aplikace Loxone, která umožňuje i vzdálené ovládání.

Více informací o Loxone naleznete na: www.loxone.com/cscz/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku