Spínání spolehlivě a snadno s relátky Zelio!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zatím poslední novinkou letošního roku jsou časová relé Zelio Time RE17. Díky své spolehlivosti, přesnosti a snadnému ovládání se okamžitě stala miláčkem trhu.

Zelio Time RE17: nová časová relé s unikátním mikrokontrolérem

Časová relé Zelio Time RE17 vynikají především snadným ovládáním. Nastavení času lze provést intuitivně a bez nástrojů obvykle potřebných pro jemné doladění. U všech typů je k dispozici transparentní plombovatelný kryt, který přístroj chrání před nepovolenou manipulací a přenastavením.
Řada Zelio Time RE17 nabízí relé jednofunkční, dvoufunkční a multifunkční. Časový rozsah je možné nastavit od 0,1 s, až do 100 h. Všechna tato provedení se vyrábějí buď s 8 A reléovým nebo 0,7 A polovodičovým výstupem. Vybrat si lze také z širokého rozsahu napájecího napětí 24 až 240 V. Dokonalé přesnosti a spolehlivosti je pak docíleno díky nové technologii s unikátním mikrokontrolérem. Oproti starší řadě Zelio Time RE11 se u nové „RE17" zvýšila i odolnost vůči vibracím – na 20 m/s2 při 10 až 150 Hz.
Designově byla nová modulární „RE17" sjednocena s kontrolními a měřicími relé Zelio Control, což jednoznačně přispěje k jednotnému vzhledu celého rozváděče.

zelio 3

Zelio Control: bedlivě sledují, detekují a informují

V plně automatizovaných průmyslových procesech nelze riskovat zastavení provozu výrobních linek vlivem jakýchkoliv poruch. Abychom se tohoto nežádoucího stavu vyvarovali, je nutné zařízení spolehlivě monitorovat. Měřicí a kontrolní relé Zelio Control sledují a detekují neobvyklé provozní podmínky, čímž zajišťují kontrolu elektrických a mechanických zátěží. Následně informují uživatele o neobvyklých stavech. Zelio Control samozřejmě zvládnou monitorovat také připojená mobilní či síťová zařízení. V řadě případů však daný průmyslový proces „pouze" nemonitorují, ale dokonce řídí.
Detekování všech poruch týkajících se fází (sled, výpadek, asymetrie) obstarávají kontrolní relé pro 3fázové sítě RM17T a RM35TF. Relé se napájejí přímo z dané sítě, přičemž její hodnoty jsou měřeny jako efektivní. Chyba je signalizována LED diodou. RM17T a RM35TF se používají především ke kontrole citlivého 3fázového napájení pohyblivých zařízení (staveništní nebo zemědělská, chladicí vozy apod.). Slouží jak k ochraně osob a zařízení vůči následkům zpětného chodu u zdvihů, manipulátorů a eskalátorů, tak při přepínání mezi běžným a nouzovým napájením.
Napěťová kontrolní relé RM17U a RM35U monitorují úroveň vstupního napětí a porovnávají ho s nastavenými mezemi. Pro měření podproudu a nadproudu – až do 15 A – lze pak použít proudová kontrolní relé RM17J resp. RM35J. Díky nim je možné předejít poruchám zátěže.
S relátky Zelio Control lze monitorovat nejenom veličiny elektrické, ale i ty fyzikální. Příkladem toho jsou hladinová kontrolní relé RM35L. Používají se k monitorování nebo udržování úrovně výšky hladiny kapaliny.

zelio 2
Odpor kapaliny měří samotné relé, a tak nedochází k problémům, které se vyskytují u kontaktních sond. U relé si lze navíc navolit časovou prodlevu a potlačit tak přechodové jevy při zvlnění hladiny. U nevodivých materiálů je možné použít relé s digitálními výstupy.

Zelio Control REG: teplota pod kontrolou

Teplotní regulátory Zelio Control REG se používají všude tam, kde je vyžadováno efektivní řízení teploty – a to jak v průmyslu, tak ve vybavení budov. Nacházejí uplatnění např. v textilním průmyslu, na balicích linkách nebo v rámci systému HVAC (Heating, Ventilation, Air-Conditioning).
Již ve standardním provedení jsou vybaveny komunikací Modbus. Díky pokročilým funkcím pak umožňují snadnou instalaci i následné použití.

zelio 1
Kromě výše zmíněných zástupců patří do známého klanu „Zelio" ještě elektromechanická a polovodičová relé Zelio Relay, počítadla Zelio Count, analogové převodníky Zelio Analog a malý řídicí systém Zelio Logic (10 až 40 V/V). O těch někdy příště.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku