Snadný upgrade protahovacích per ze skelného vlákna Runpotec

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mnoha českými a slovenskými zákazníky ověřený výrobce RUNPOTEC nabízí ucelenou řadu patentovaných protahovacích per GF ze skelného vlákna o průměrech 4,5 až 15 mm na robustních nerezových stojanech s možností unikátního rozšíření o další prvky.

Protahovací pera GF na odvíjecích stojanech najdou uplatnění především ve firmách v oboru dopravního a inženýrského stavitelství, ve firmách zabývajících se pokládkou kabelů či pro firmy v oblasti energetiky nebo vzduchotechniky. Často je potřeba protahovat na vzdálenosti delší, než jsou běžně dostupná pera a často se také firmy potýkají s problematickými místy, ve kterých běžná protahovací pera selhávají. RUNPOTEC nabízí exkluzivní možnost rozšíření, která tyto problémy eliminuje.

Jak to funguje?

Rozšíření si demonstrujeme na příkladu firmy, která zakoupila protahovací pero GF9 na odvíjecím stojanu v maximální dostupné délce 150 metrů a nyní potřebuje protahovat až do vzdálenosti 200 metrů. Variantu, kdy firma koupí nový odvíjecí stojan GF11 s perem o průměru 11 mm s dostupnou délkou až 300 m, z ekonomických, ale i technických důvodů samozřejmě zamítne. Efektivním a výhodným řešením je tedy možnost dokoupení samostatného protahovacího pera v délce 50 m (v případě pera GF9 o průměru 9 mm jsou možné délky od 40 do 150 m) a jedné spojky RTG Ø 12 mm. Snadno tak délku protahovacího pera rozšíří na požadovaných 200 metrů.

pera runpotec 2023 1

Spojky a redukce

RUNPOTEC je unikátní v možnosti kombinování produktů napříč celým spektrem sortimentu, a to právě díky jednotnému systému vlastních závitů RTG. Máte tedy mnoho možností a variant – například sestava protahovacího pera s inspekční kamerou RC, protahovací pero s kabelovou punčoškou apod.

pera runpotec 2023 2
Protahovací pera o průměrech 4,5 mm a 6 mm mají koncový závit RTG Ø 6 mm, protahovací pera o průměrech 7,5 mm, 9 mm, 11 mm a 15 mm mají koncový závit RTG Ø 12 mm. Průměr závitu je potřeba zohlednit při výběru vhodné spojky. RUNPOTEC ale myslel i na možnost kombinování většího a menšího průměru pera (tedy se závitem RTG Ø 12 mm, resp. RTG Ø 6 mm). V tomto případě nabízí redukci v podobě kladky, karabiny nebo kuličky.

pera runpotec 2023 3

Řešení pro problematická místa

Často se firmy potýkají s problémem, kdy je chránička kabelů, kanál nebo šachta „zlomená“ pod ostrým úhlem a je tedy problematické projít v místě ohybu. RUNPOTEC nabízí dvě možná řešení, jak tyto problematické úseky překonat:

  • Prvním řešením je možnost na protahovací pero na odvíjecím stojanu pomocí spojky našroubovat pero s menším průměrem. V tomto případě tak dokážete vyvinout větší sílu při protahování silnějším perem, které tlačí slabší na začátku.
  • Druhým řešením je dokoupit sadu protahovacích sond RUNPOSTICKS, která obsahuje několik různých průměrů a tvrdostí pera v jednotné délce 1 m a také sadu příslušenství, např. spojky nebo kladky. Měkká sonda (navíc například s namontovanou vodicí kladkou) zajistí hladký průběh pera problematickým místem.

pera runpotec 2023 4

Potřebujete sestavu na míru?

V sortimentu RUNPOTEC najdete všechny potřebné produkty k sestavení vlastního protahovacího pera na odvíjecím stojanu. Vybrat si můžete samostatný robustní nerezový stojan, samostatná protahovací pera odpovídajícího průměru a délky, ale i mnoho dalšího příslušenství od spojek, koncovek, smyček a kabelových punčošek. Samozřejmostí je možnost zakoupení opravných sad (obsahuje speciálních 2složkové lepidlo, čepy a spojky pro úspěšnou opravu přetrženého pera) a další příslušenství pro efektivní protahování kabelů (lubrikanty, gely, punčošky aj.).

pera runpotec 2023 5

Unikátní vlastnosti v kostce

Protahovací pera ze skelného vlákna jsou velmi odolná v tahu. Pro pera Ø 4,5 mm je zatížení v tahu až 1 300 kg, pro Ø 6 mm je to až 2 200 kg, pro Ø 7,5 mm je to až 3 400 kg, pro Ø 9 mm je to až 4 500 kg, pro Ø 11 mm je to až 6 200 kg a pro Ø 15 mm je to až 14 500 kg.

pera runpotec 2023 6
Nejmenší provedení protahovacích per o průměrech 4,5 a 6 mm pro trubky v průmětech 32–100 mm dodáváme včetně nepojízdného nerezového stojanu, a to ve verzi Standard nebo Profi a v délkách od 30 do 80 m. Oproti verzi Standard nabízí verze Profi vysouvací nohy a v boxu uloženou sadu příslušenství.
Protahovací pera s průměry 7,5 mm, 9 mm, 11 mm a 15 mm pro průměry trubek 54–450 mm dodáváme v délkách až 400 m na pojízdných nerezových stojanech, vybavených kolečky pro snadnou a pohodlnou přepravu. Navíc je součástí stojanu i mechanické 5místné počítadlo metrů s rozlišením na 10 cm.

pera runpotec 2023 7
Všechny nerezové stojany jsou vybaveny unikátní postranní odvíjecí brzdou a také dvojitým odvíjecím systémem (rychlé odvíjení nebo automatická odvíjecí brzda).
Podrobnější informace o protahovacích perech ze skelného vlákna na robustních odvíjecích stojanech najdete v přehledovém katalogu RUNPOTEC. Všechny uvedené produkty značky RUNPOTEC, jakož i dalších značek najdete na našem e-shopu www.est-shop.cz. Při částce nad 1999 Kč je doprava v ČR zdarma. Případně koupíte v sítích velkoobchodů elektromateriálem.

pera runpotec 2023 8

Výhradní zastoupení značky RUNPOTEC v ČR

Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku