Chytrý spínač v domácnosti

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nastavit si domácnost tak, aby se dala pohodlně ovládat z jediného místa, je v současnosti považováno za nadstandard, ale už za pár let to bude zcela běžnou záležitostí. Už v dnešní době se velké množství novostaveb zařizuje tak, aby se jejich chod dal ovládat pohodlně a jednoduše.

Nejlépe z jednoho jediného místa. Abyste toho ale docílili, budete potřebovat ten správný vypínač. Jediný krátkocestný vypínač totiž může pohodlně řídit celou domácnost. Důkazem je spínač společnosti OBZOR Zlín.

chytry spinac 1

Žádné složitosti a zmatek, ale jednoduchost a elegance

Krátkocestný inteligentní spínač společnosti OBZOR Zlín byl vyvíjen s maximálním důrazem na komfort ovládání inteligentních systémů v interiéru, rozšířené možnosti, jednoduchou manipulaci a také na elegantní design. Právě design inteligentních ovladačů je často podceňovaný, ale moderní architektura si žádá dokonalost i v této oblasti. Svým vzhledem může připomínat spíše designový doplněk, protože vypínač je osazen v elegantním čistém a hladkém rámečku. Zejména pak produktová řada DECENTE. Rámečky se vyrábí ze skla, dřeva nebo kovu v mnoha barevných variacích. Spínač, který může řídit i několik systémů nemusí mít desítky různých tlačítek. Nabízí se ve čtyřpólovém provedení s možností nasazení děleného nebo plného krytu. Každá poloha znamená předem naprogramovaný příkaz.

chytry spinac 2

Nastavit si můžete cokoliv

Nastavení jednotlivých funkcí krátkocestného spínače může být velmi kreativní. Jednotlivé polohy spínače mohou být použity k ovládání světelných okruhů, zásuvkových okruhů, žaluzií, ventilátorů nebo ke skupinovému spínání spotřebičů a stmívání světel. V praxi to znamená, že je možné na jedno tlačítko spínače naprogramovat scénu, kdy při sledování TV zhasne hlavní osvětlení, rozsvítí se nepřímé osvětlení a zatáhnou se žaluzie. Tuto scénu také zrušíte jediným tlačítkem.

chytry spinac 3

Zapojení také na RF signál

Možnosti zapojení elektroinstalace jsou široké. Krátkocestný spínač lze také napojit na bezdrátové ovládání, takže pomocí spínače a RF příslušenství je možné stmívat a ovládat i na dálku. Praktickou část zapojení spínače a jeho nastavení detailně popisuje pan Zdeněk Žák, montážní elektrotechnik s odbornými zkušenostmi s tímto druhem vypínačů.
„Pro instalaci tohoto spínače je nutné použít vysílací modul, který se umístí pod vypínač do elektroinstalační krabice a připojí na výstupní svorky spínače. Tento modul převádí impuls z kontaktu na RF signál, který je vyslán do přijímacího aktoru a vykoná naprogramovaný povel. Tento přijímací aktor může být umístěn přímo ve svítidlech, ventilátoru, v zásuvkách, je možné ho instalovat i do rozvaděče."

obzor logo

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
Na Slanici 378
764 13 Zlín
Telefon: +420 577 195 111
Fax: +420 577 195 137
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obzor.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.