Chytrý spínač v domácnosti

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nastavit si domácnost tak, aby se dala pohodlně ovládat z jediného místa, je v současnosti považováno za nadstandard, ale už za pár let to bude zcela běžnou záležitostí. Už v dnešní době se velké množství novostaveb zařizuje tak, aby se jejich chod dal ovládat pohodlně a jednoduše.

Nejlépe z jednoho jediného místa. Abyste toho ale docílili, budete potřebovat ten správný vypínač. Jediný krátkocestný vypínač totiž může pohodlně řídit celou domácnost. Důkazem je spínač společnosti OBZOR Zlín.

chytry spinac 1

Žádné složitosti a zmatek, ale jednoduchost a elegance

Krátkocestný inteligentní spínač společnosti OBZOR Zlín byl vyvíjen s maximálním důrazem na komfort ovládání inteligentních systémů v interiéru, rozšířené možnosti, jednoduchou manipulaci a také na elegantní design. Právě design inteligentních ovladačů je často podceňovaný, ale moderní architektura si žádá dokonalost i v této oblasti. Svým vzhledem může připomínat spíše designový doplněk, protože vypínač je osazen v elegantním čistém a hladkém rámečku. Zejména pak produktová řada DECENTE. Rámečky se vyrábí ze skla, dřeva nebo kovu v mnoha barevných variacích. Spínač, který může řídit i několik systémů nemusí mít desítky různých tlačítek. Nabízí se ve čtyřpólovém provedení s možností nasazení děleného nebo plného krytu. Každá poloha znamená předem naprogramovaný příkaz.

chytry spinac 2

Nastavit si můžete cokoliv

Nastavení jednotlivých funkcí krátkocestného spínače může být velmi kreativní. Jednotlivé polohy spínače mohou být použity k ovládání světelných okruhů, zásuvkových okruhů, žaluzií, ventilátorů nebo ke skupinovému spínání spotřebičů a stmívání světel. V praxi to znamená, že je možné na jedno tlačítko spínače naprogramovat scénu, kdy při sledování TV zhasne hlavní osvětlení, rozsvítí se nepřímé osvětlení a zatáhnou se žaluzie. Tuto scénu také zrušíte jediným tlačítkem.

chytry spinac 3

Zapojení také na RF signál

Možnosti zapojení elektroinstalace jsou široké. Krátkocestný spínač lze také napojit na bezdrátové ovládání, takže pomocí spínače a RF příslušenství je možné stmívat a ovládat i na dálku. Praktickou část zapojení spínače a jeho nastavení detailně popisuje pan Zdeněk Žák, montážní elektrotechnik s odbornými zkušenostmi s tímto druhem vypínačů.
„Pro instalaci tohoto spínače je nutné použít vysílací modul, který se umístí pod vypínač do elektroinstalační krabice a připojí na výstupní svorky spínače. Tento modul převádí impuls z kontaktu na RF signál, který je vyslán do přijímacího aktoru a vykoná naprogramovaný povel. Tento přijímací aktor může být umístěn přímo ve svítidlech, ventilátoru, v zásuvkách, je možné ho instalovat i do rozvaděče."

obzor logo

OBZOR, výrobní družstvo Zlín
Na Slanici 378
764 13 Zlín
Telefon: +420 577 195 111
Fax: +420 577 195 137
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obzor.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.