České zásuvky a vypínače ohromily hudbou na Designbloku

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Letos v říjnu se v Průmyslovém paláci v prostoru Výstaviště Praha Holešovice prezentovali nejznámější výrobci a designéři. OBZOR Zlín se zaměřil v duchu tématu Designbloku na integritu technologií, kterou prezentoval především vypínačem určeným na všechno.

„Myslím si, že interiér je jako hudba. I v hudbě hraje důležitou roli i ten nejposlednější tón, proto si myslím, že takový detail jako je vypínač, může interiér posunout na vyšší úroveň," dodává interiérová designérka Kristýna Jandíková, která stojí za výslednou expozicí stánku.
Na stánku si návštěvníci mohli sami zkomponovat klavírní partituru prostřednictvím vypínačů ze „zlínské dílny". Vypínače byly napojené na inteligentní systém. Každý impuls vydával tón jako na piánu, zahrál celou kompozici nebo rozehrál světelnou scénu.

v a z 2015 1

Toto spojení designu a technologie přináší nemalé úspory

Ing. Petr Ovčáček k tomu dodává: „Systém Tecomat Foxtrot dokáže řídit v domech a budovách vše, co technicky řídit lze. Spojí všechny technologie v jeden smysluplný efektivní celek a ulehčí nám život například tím, že na jeden stisk vypínače provede řadu úkonů naráz.
Foxtrot dokáže nejen přehrávat tóny či skladby, ale dokáže také vytvořit světelnou scénu, tepelnou pohodu pro každou část domu zvlášť a samozřejmě efektivně spojit zdroje energií v domě, čímž přináší nemalé úspory."

Recenze odborníků na zásuvky a vypínače Decente

Architekt a designér Marek Slovák ze společnosti Mes Design tento pohled dále rozvíjí: „Pro zásuvky Obzor jsem se rozhodl kvůli jejich uměřenému provedení, které doplňuje koncept bytu a jeho celkové sladění s použitými tvary. Jsou ve shodě s celkovou liniovou a funkční koncepcí jednoduchého a hlavně účelného designu, kterou právě zásuvky Decente podtrhují. Velmi kladně hodnotím jednak barevnou škálu nabízených skleněných rámečků, jednak funkčnost a pohodlné užívání. Navíc si elektromontážní firmy chválí jednoduchou manipulaci při osazovaní. Velkým plusem zásuvek je i to, že jsou vyrobeny přímo v České republice. Jelikož převážně pracuji s funkčním a čistým designem, splňují tyto zásuvky přesně to, co jsem od nich očekával."

Zaujala i cena a vícenásobné provedení vypínačů

Nejžádanějším provedením vypínačů Decente je jednoznačně sklo. Komplet skleněný vypínač včetně strojku například s bílou krytkou vás vyjde na 300 Kč bez DPH. O něco levnější je provedení v dřevěném rámečku. Nerezový a hliníkový vypínač je finančně nákladnější.
Designéři pochvalují i vícenásobné provedení vypínačů. Mezi jednotlivými strojky nevznikají nevzhledné mezery a krytky na sebe navazují, takže vytváří dokonalý celek.

v a z 2015 2

Jak na zapojení vypínače

Otázky z řad odborníků padaly i na mechanické zapojení. Pro všechny přístroje se volí běžné instalační krabice. Pro vícenásobné aplikace se používají stavební krabice, které mají rozteč středů 71 mm ve svislé i vodorovné ose. Hloubka strojků je 21,5 mm. Šroubové svorky zaručují pevné uchycení vodiče. Kovový montážní rámeček zajišťuje stabilitu a žádné vyklání ve zdi. Nic atypického nečekejte.
Konzultovat montáž můžete i s technickou podporou: 577 195 175, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak objednat zásuvky a vypínače

Vypínače dodáváme do 5 pracovních dní. Lze je objednat na e-shopu www.obzor.cz nebo můžete požádat našeho obchodního zástupce, který vám vzorník rád předvede. Můžete tak vybírat z reálných vzorků barev vypínačů u vás doma.

Marek Beneda
Čechy
Tel.: +420 736 760 899
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Richard Černý
Morava, Slezsko
Tel.: +420 604 242 842
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku