Vzdálený dohled snadno a rychle! Představujeme vám SECTRON CLOUD!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SECTRON Cloud je platforma pro sběr, zpracování, vizualizaci a správu dat v oblasti M2M a IoT. Umožňuje připojení zařízení prostřednictvím průmyslových standardních protokolů IoT: MQTT, CoAP a HTTP.

Platforma kombinuje škálovatelnost, odolnost vůči chybám přenosu a výkon, takže nikdy neztratíte svá data a vždy budete mít potřebné údaje po ruce jak v textové, tak v grafické podobě.

Cloud lze použít pro jednoduchou správu čidel, např. analogových, digitálních, tlakových, teplotních, prachových nebo celé meteorologické stanice. Ale také jako rozhraní pro správu RFID skladového hospodářství o několika RFID čtečkách a tisících tagů. Není výjimečná ani kombinace povodňových čidel zapojených do služby POVODŇOVÉHO PORTÁLU v kombinaci se zařízením SECTRON SMS BRÁNA, která umí posílat zprávy jako rychlý alarm na předem vybraná telefonní čísla a informovat tak správné osoby o možnosti nenadálé situace nebo eliminaci finančních škod. Cloudovou službu lze použít opravdu všude. V energetice, zemědělství, při budování SMART CITY, automatizaci domácnosti nebo výrobních a průmyslových objektech.

sectron cloud 2021 1

Co potřebuji pro rychlé nasazení SECTRON CLOUDu?

Aby mohla být přenášena data do CLOUDu, musí být nejprve změřena vybraným čidlem, následně pomocí převodníku zpracována a přenesena do cloudové platformy, kde se pomocí dashboardů a widgetů zobrazí v předem definovaných tabulkách či grafech pro jednoduché vyhodnocení.

sectron cloud 2021 2

Co je to převodník?

Převodník je pomyslný most mezi různými typy komunikačních technologií. Tyto technologie se mohou lišit typem zvoleného připojení nebo rozhraní, ale také protokoly. Podle těchto kritérií potom vybíráme vhodný převodník. Základní vlastností všech převodníků je komunikační přemostění, neboli načtení dat ze senzoru pomocí standardizované sběrnice či protokolu, a následné odeslání těchto naměřených dat do cloudové služby. Další důležitou funkcí je vyrovnávací paměť poskytující lokální uložení dat v případě výpadku sítě. Tím je zajištěno, aby nedošlo k mezeře v naměřených datech a výpadkům hodnot v tabulkách či grafech. Po opětovném připojení brána všechna tato uložená data pošle na cloud a výpadek dat automaticky doplnísectron cloud 2021 3

Jaké služby nabízí SECTRON CLOUD?

S platformou SECTRON Cloud můžete jednoduše sledovat výstupy z připojených čidel a následně pomocí automatizace řídit následné kroky. Mimo tradičních meteorologických čidel pro měření teploty, tlaku vzduchu nebo síly a směru větru disponujeme i ultrazvukovým senzorem pro měření výšky hladiny v tocích, studnách nebo vodních plochách. Nástavbou této základní funkce je povodňový portál, který monitoruje pomocí více čidel třeba celý říční tok nebo více řek najednou a poskytuje v jednom grafu a mapě komplexní informace o povodňové situaci v dané lokalitě.
Dalším chytrým řešením, které se nabízí i samostatně a lze jej integrovat do zmíněného povodňového portálu, je SECTRON SMS brána. Její základní funkcí je hromadné rozesílání SMS na předem nastavené skupiny adresátů dle šablon textových zpráv. Své uplatnění má nejen u drobných podnikatelů informujících své zákazníky o termínu příští schůzky, rezervaci ubytování, návštěvy ordinace, servisní prohlídky nebo aktuálních novinkách v portfoliu či cenových akcích, ale také u velkých společností poskytujících služby občanům nebo měst a obcí. V situaci povodňového alarmu tak mohou kompetentní lidé dostat v co nejkratším čase varování a na danou situaci bezprostředně reagovat.

sectron cloud 2021 4
SECTRON CLOUD ve spojení s aplikací RFID CORE nabízí stabilní a bezpečný základ pro široké spektrum klientských požadavků. Tato aplikace je vhodná pro sledování: firemních a výrobních procesů, skladové logistiky, inventarizace, výbavy pracoviště dělníka, až po automatizované vstupní a bezpečnostní brány a docházkové systémy. SECTRON CLOUD zobrazuje data v různých grafických podobách od jednoduchých tabulek až po rozšířené grafické pohledy, které dokáží vizualizovat firemní procesy, pohyb výrobků, vysokozdvižných vozíků i osob. Celé řešení tak nabízí sofistikované RFID skladové hospodářství o několika RFID čtečkách a tisících tagů.
Společnost SECTRON se již více jak 26 let pohybuje na poli bezdrátových technologií. Mezi první produkty demonstrující výhody bezdrátových technologií již v 90. letech minulého století jednoznačně patřil GSM Klíč. Ten za svou dlouhou cestu prošel řadou inovací a dnes je na trhu již třetí generace tohoto produktu ve třech modelových řadách. Díky pozitivnímu ohlasu v zahraničí prošel produkt rebrandingem a nyní se jmenuje GSM KEY. Od konce roku 2020 se i pro tento produkt nabízí služba CLOUD.
GSM KEY je chytrý ovladač, který vám umožní obsluhovat vrata, brány, markýzy, kotle, zavlažovací zařízení a další produkty pomocí mobilního telefonu. Oprávnění uživatelé jsou autorizováni na základě telefonního čísla příchozího hovoru. Tato služba se využívá u rodinných domů, na firemních i soukromých parkovištích, u hotelů a v mnoha dalších případech. Pro jednoduchost nastavení zařízení (uživatelů, vstupů, výstupů) je zde GSM KEY CLOUD.

sectron cloud 2021 5
Věříme, že vás naše produkty zaujaly a těšíme se na vaše dotazy. Informace o společnosti se dozvíte na webových stránkách www.sectron.cz, více o SECTRON CLOUD naleznete na www.sectron.cloud a podrobnosti o GSM KEY najdete na webu www.gsmkey.cz. Jsme vám také k dispozici na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na čísle 556 621 030. Technická podpora je připravena zodpovědět dotazy na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

SECTRON - propojujeme stroje, abychom lidem zpříjemnili život.

SECTRON s.r.o.
Josefa Šavla 12, 709 00 Ostrava
Tel: +420 556 621 030
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.sectron.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku