Novinky v oblasti 5G bezdrátových technologií

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V rychle se rozvíjejícím světě informačních technologií stále více průmyslových odvětví využívá IoT zařízení ke sběru velkých objemů dat. Nejčastěji se tato data přenášejí do centralizovaného systému ukládání, jako je cloud, kde se analyzují, zpracovávají a ukládají.

Žádná nová technologie obzvlášť ty pokrokové se neobejdou bez dalších a dalších výzev.
Standardem dnešní doby je bezpečné a rychlé bezdrátové připojení. I to však může mít nějaké výkyvy což vytváří jisté problémy. Prvním z nich může být zpoždění sbíraných dat v čase, další nedostatečná analýza sbíraných dat v reálném čase a s tím spojené vysoké objemy přenesených dat. Spotřeba vysokých objemů dat způsobující možné výkyvy v síti přiměla mnoho společností k hledání nových řešení.

Robustel rozšířil nabídku IoT gateway

Společnost Robustel vyrábí a dodává bezdrátová síťová zařízení a řešení pro použití v průmyslovém odvětví IoT a M2M.
Právě představila novou kategorii IoT gateway s výpočetním výkonem na straně zařízení. To znamená, že zpracování dat probíhá přímo v zařízení. Nové zařízení odstraňuje překážky, které přináší přenos velkého množství informací na cloudové uložiště, kde by teprve proběhlo shromažďování dat a jejich zpracování a poté odesílání relevantních informací dále do centralizovaného uložiště. Nová Robustel IoT Smart Edge Gateway data zpracuje díky výkonnému procesoru přímo v sobě a poté odešle jen relevantní data dále.

Robustel 5g 2022 1

Řada nových gateway se specializuje na IoT a M2M průmyslová řešení

V sérii Edge Gateway budou jako první uvedeny 3 produkty, z nichž EG5100 a LG5100 jsou založeny na architektuře ARMv7 a EG5120 na architektuře ARMv8.
Všechny gatewaye řady EG51xx disponují plnohodnotným operačním systémem Debian, který je schopný podporovat tisíce stávajících případně nových aplikací založených na architektuře ARMv7 (kompatibilní s Raspberry Pi). Dále jsou vybaveny softwarem Docker, který poskytuje izolaci aplikací do kontejneru v prostředí macOS, Linux i Windows. Díky těmto systémům mají zařízení Robustel mnohostranné využití.
Jako příklad lze uvést monitorování stavu vozovek pomocí umělé inteligence. Kamera nejprve nasnímá vozovku, následně gateway řady EG51xx rozpozná odchylky od normálu a teprve tyto fotografie spolu se souřadnicemi vozovky odesílá k dalšímu zpracování na cloud. Ostatní fotografie se zahodí a dále se s nimi nepracuje. Na cloudu se fotografie znovu vyhodnotí, zda se jedná o poškození vozovky nutné k opravě nebo například pouhé znečištění.
Produkty z nové kategorie IoT gateway jsou také ideální pro použití v IoT aplikacích, jako jsou robotika, Smart City, autonomní vozidla a odvětví energetiky.

Charakteristika řady Edge Gateway:

Gateway EG5120 je nová generace průmyslových bran s vysokým výpočetním výkonem, kterou lze využít i pro budování celulárních globálních sítí 5G/4G/3G/2G. Oproti předešlým modelům vyniká vyšším výkonem, který zajišťuje 1,5 GHz procesor Cortex A53, 2 GB RAM a 16 GB eMMC flash. EG5120 lze použít jako kombinaci mobilního routeru a vestavěného PC ve všech průmyslových oblastech.
Řada routerů EG5100 má 792 MHz procesor ARM Cortex-A7, 512 MB RAM a 8 GB eMMC flash. Disponuje vysoce stabilním mobilním připojením v sítích 4G/3G/2G. Další výhodou je operační systém RobustOS Pro s jednotným uživatelským rozhraním GUI pro snadné nasazení aplikací a vylepšenou kybernetickou bezpečností a nesčetným množstvím softwarových funkcí včetně VPN, Smart Roaming, SMS dálkového ovládání a dalších.
Další z řady Edge Computing je gateway LG5100, která je podobná jako EG5100, rozdíl je pouze v tom, že pracuje nejen na sítích 4G/3G/2G, ale také na globálních frekvencích pro sítě LoRaWAN.
Routery EG5120, EG5100 a LG5100 disponují dvěma sloty pro SIM karty, takže je zajištěno bezpečné fungování i při výpadku jedné z nich. Lze je propojit s bezplatnou službou RCMS, která umožňuje vzdálenou správu, monitoring a diagnostiku síťových zařízení a tím minimalizuje náklady na provoz.

Robustel 5g 2022 2

Klíčové vlastnosti Robustel Edge:

 • Využívá vysoce stabilní mobilní připojení pro globální pokrytí
 • Špičkové rozhraní 5G (u EG5120)
 • Bluetooth připojení (kompatibilní s Bluetooth 5.3)
 • 2x RS232/RS485 porty pro připojení k průmyslovým zařízením
 • 2x DI a 2x DO jednoduché monitorování a ovládání
 • Dva sloty pro SIM karty pro více možností záložní komunikace
 • Široký rozsah provozních teplot, ideální pro průmyslové aplikace
 • Podporuje C, C++, Java, Python a dává uživatelům možnost vyvíjet vlastní aplikace
 • Přístup k více než 50 000 aplikací z úložiště Debian
 • Přístup k možnostem VPN, jako je Wireguard, IPsec a OpenVpn
 • Modbus TCP a RTU pro podporu přenosu na cloudové platformy
 • Platforma RCMS společnosti Robustel pro efektivní vzdálenou správu vyššího počtu zařízení

V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

SECTRON s.r.o.
Josefa Šavla 12, 709 00 Ostrava
Tel: +420 556 621 030
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
eshop.sectron.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku