Malé i velké HMI panely s PLC a širokou konektivitou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Turck neustále rozšiřuje a vylepšuje svoje portfólio HMI / PLC panelů disponující nejen rozsáhlými možnostmi konektivity, podporou nejnovějších IIoT komunikačních protokolů, ale i zvyšující se mechanickou odolností.

Novinkou roku 2020 jsou provedení technologicky přizpůsobená do potravinářství a prostory s vysokým jasem světla.
V prvním případě jde o typy TX707 a TX715 určené pro zajištění maximální odolnosti při častém mytí a desinfekci implementací speciálního odolného skla s polyesterovým povrchem poskytující krytí IP69 s odolností proti mytí tlakovou vodou o teplotě až 80°C. V druhém případě jde o typy TX707 a TX710 High Brightness se zvýšeným podsvícením až 800 Cd/m2 zajišťující vynikající čitelnost i ve venkovním prostředí nebo oblasti s vysokým jasem okolního světla.
Celá řada HMI panelů TX700 představuje špičkové moderní programovatelné vizualizační jednotky současně poskytující plnou funkcionalitu programovatelných automatů PLC. To znamená, že panely současně obsahují jak zobrazovací displeje s vysokým rozlišením (Full HD 1920x1080 pixelů), s celoskleněnou kapacitní dotykovou plochou velikosti od 7 do 21 palců podporující i gesta, tak výkonné PLC, zpracovávající všechny požadavky v reálném čase díky operačnímu softwaru Linux RT a až 4jádrovým CPU ARM Cortex-A9. Díky programovacímu prostředí CodeSys lze grafickou vizualizaci i řídicí PLC algoritmy vytvářet společně v jednom, pro všechny účely bezplatném, PC softwaru. Pokud by vizualizační funkce TargetVisu systému CodeSys někomu nevyhovovaly, lze také použít software Turck TXVisu PRO poskytující navíc např. datalogging nebo funkce vzdálené plochy.

HMI panely s PLC 2020 1
Pro ovládání jednodušších strojů může vyhovovat 5“ a 7“ provedení TX705, resp. TX707. Pro náročnější aplikace pak jsou k dispozici 10“, 15“ a 21“ provedení TX710, TX715 a TX721. S rostoucí velikostí roste i množství připojovacích rozhraní. Zejména počet ethernetových portů ze 2 u TX705 na 3 pro větší kolegy. Vždy lze porty libovolně využít v režimu switch, tedy vzájemně síťově propojených konektorů, i v režimu zcela oddělených nezávislých portů, kde každý může mít přidělenou zcela odlišnou IP adresu. Jeden port tak například může komunikovat se snímači, druhý port naopak s nadřazeným počítačovým systémem a na třetí port může být připojena tiskárna, či jej lze využít jako servisní port. Jedná se tedy o ideální řešení pro komplexně propojené systémy technologie Průmysl 4.0.

HMI panely s PLC 2020 2
Mezi další porty pak patří až dva USB porty a 2 přídavné Plug-in sloty pro montáž rozšiřujících karet pro další komunikační porty RS-232, RS-485 či CAN. Ethernetové i sériové porty podporují všechny významné protokoly, jako např. Profinet, Modbus-TCP/RTU, EtherNET/IP, Profibus nebo CANopen. Připojit na jednotku lze tedy jak různé moduly vzdálených vstupů a výstupů, IO-Link a RFID brány, senzory, ale i různé moderní pohonné jednotky Siemens, SEW, Interroll apod. Funkce MQTT a OPC-UA server umožňují snadné napojení na cloudové, databázové, ERP a MES systémy.

HMI panely s PLC 2020 3
Rozšiřující karty však mohou mít i podobu klasických dvoustavových digitálních vstupů, spínaných výstupů či analogových napěťových nebo proudových vstupů a výstupů. Pro rozšíření paměti například pro ukládání naměřených dat nechybí slot pro SD kartu.
Hledáte levné, ale výkonné řešení pro méně náročné aplikace? Pak je k dispozici ekonomická varianta TX207 se 7“ displejem a plastovou odporovou dotykovou plochou, který je však z pohledu konektivity a programování HMI a PLC funkcí shodný s panelem TX707.
PLC již máte a potřebujete jen samostatný HMI panel? I zde Turck má pro Vás řešení. Jejím řada TX100 se 4“, 7“ a 10“ displeji s odporovou dotykovou plochou. Programování zobrazení se provádí prostřednictvím bezplatného software Turck TXVisu PRO. Ten navíc umožňuje programování funkcí typu makro jazykem JavaScript. Tímto způsobem lze realizovat i základní řídicí funkce a zpracování dat. Opět nechybí ethernetový port RJ-45 a sériové rozhraní pro připojení PLC nebo I/O jednotek.

HMI panely s PLC 2020 4
Pro realizaci decentralizované automatizace výrobních linek ve shodě s technologiemi Průmyslu 4.0 a IIoT slouží komunikační brány určené pro osazení na DIN lišty do řídicích rozvaděčů strojů. Umožňují nejen, prostřednictvím softwaru CODESYS, naprogramovat řídicí aplikace, ale současně fungují jako brány pro přístup na Turck Cloud pro načítání a ukládání dat. Slouží také jako vynikající převodníky mezi různými komunikačními průmyslovými protokoly, ale i moderními IIoT technologiemi MQTT a OPC UA server i klient, umožňujícími současně sbírat data do PLC, komunikovat mezi různými stroji ve výrobní lince i získávat nebo zasílat hodnoty do databáze Turck Cloud i cloudových služeb třech stran. Možnost osazení rozšiřujícími kartami umožňuje integrovat i různé digitální či analogové vstupy a výstupy.

HMI panely s PLC 2020 5
Širokou paletou HMI / PLC panelů a jednotek Turck lze realizovat jakoukoliv moderní řídicí aplikaci průmyslové výroby.

Turck, s.r.o.
Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové
Tel.: +420 495 518 766
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.turck.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku