Harmony STM6: modulární mikropanel s 2 Ethernety

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Schneider Electric uvádí na český trh novou generaci cenově atraktivních mikropanelů Harmony STM6. S úhlopříčkou 4" nebo 7" vhodně doplní úspěšnou řadu Harmony ST6 (dříve Magelis HMI).

Harmony STM6 vyniká snadnou a rychlou instalací do otvoru Ø 22 mm. Díky své modulární koncepci je promyšlenou volbou pro distribuovaný, flexibilní HMI systém umístěný na výrobní lince. Navíc umožňuje kyberbezpečný vzdálený přístup ke stroji (resp. zařízení) – garantovaný certifikátem Security Audit z 1. března 2021.

Výrobci strojů (OEM) požadují HMI terminály s atraktivním designem a pokročilou intuitivní vizualizací. V případě jednoduchých (jednoúčelových) strojů však zároveň „tlačí“ na dobrou cenu. Dostát, na první pohled rozporuplnému požadavku, se již déle než 10 let úspěšně daří řadě Harmony ST6 (dříve Magelis HMI). Základní řadu grafických panelů Harmony ST6 navíc letos vhodně doplní nová generace modulárních mikropanelů Harmony STM6.

7" displej s 16 000 000 barev

V případě nové Harmony STM6 si může uživatel vybrat ze 2 velikostí širokoúhlého odporového dotykového displeje: 4,3" (HMISTM6200) nebo 7" (HMISTM6400). Předchozí řadu předčí rozlišením 800 x 480 (resp. 480 x 272 pro menší z obrazovek) s podporou 16 000 000 barev.

Harmony STM6 2021 1
Precizní „STM6“ využívá jak Tru Type fonty, tak funkce gradient (plynulý přechod) a anti-aliasing (vyhlazení hran 3D grafiky). Podporuje rovněž koncept tzv. situačního povědomí (témata, barevné sady atd.). Díky funkci Multi Screen (víceobrazovkového snímku) si může uživatel zobrazit více parametrů na 1 displeji. Za pomoci funkce Layout Objects se pak dokáže nezávisle pohybovat v jednotlivých objektech zobrazené stránky.

Celoživotní výhody modularity

Díky svému modulárnímu – v segmentu mikropanelů unikátnímu – provedení nadchne Harmony STM6 už jednoduchostí a rychlostí montáže. Odpadá jak zdlouhavé a pracné měření, tak nejistým výsledkem hrozící výřez do dveří rozváděče. Novou „STM6“ lehce instalujeme do běžného otvoru Ø 22 mm (ano, stejně jako tlačítka Harmony).


Pro specifické aplikace (prostorová, teplotní nebo vibrační omezení) lze přední displej instalovat odděleně od zadního boxu, a to ve vzdálenosti 3, 5 nebo 10 metrů. Displej většinou „skončí“ na dveřích rozváděče, box (gateway) pak na DIN liště uvnitř skříně (resp. stroje). Propojovací kit (kabel + adaptér) nutno objednat zvlášť.
Unikátní – a veskrze praktickou – výhodou je možnost využít komunikační box (gateway, HMISTM6BOX) samostatně.
Vizualizace dat probíhá v tomto případě na vzdáleně připojeném mobilním zařízení (smartphone nebo tablet) nebo prostřednictvím webového prohlížeče na PC.

EcoStruxure Operator Terminal Expert

Nová generace Harmony STM6 využívá pro tvorbu grafiky, komunikaci a vzdálené připojení inženýrské prostředí EcoStruxure Operator Terminal Expert, a to se všemi jeho výhodami. Jako příklad uveďme rozsáhlou knihovnu objektů nebo řadu komunikačních ovládačů pro PLC třetích stran.
Eso v pomyslném rukávu „STM6“ představuje předinstalovaná SW komponenta – tzv. Site Manager, která dovoluje mikropanelům využívat EcoStruxure Secure Connect Advisor. Uživatel se tím pádem dokáže na celý automatizační systém připojit vzdáleně. Kyberbezpečnost tohoto aktu garantuje certifikát Secutiy Audit 2021 (vydán 1. 3. 2021).

Harmony STM6 2021 2

2 Ethernety. A kdo má víc?

Harmony STM6 je již v základu vybavena 2 ethernetovými porty. Logicky vzato tak můžeme ke každému mikropanelu připojit více tzv. smart zařízení. Chytří uživatelé však půjdou dál – využijí „dvojčat“ ke kýženému propojení úrovní IT a OT (informačních a provozních technologií). První port bude v tomto případě připojen na řídicí síť (typicky PLC), druhý pak na nadřazenou síť (typicky MES).

Od výrobců strojů až po infrastrukturu

Díky přehlednému zobrazení a spolehlivému ovládání řízené technologie si již nová generace mikropanelů Harmony STM6 získala srdce prvních výrobců – zejména jednoúčelových – strojů. Slušně „našlápnuto“ má rovněž směrem k dynamickému segmentu potravinářství (nápoje nevyjímaje). Úspěšná nasazení ohlásili také zástupci vodohospodářských (např. čerpací stanice) a plynárenských (např. redukční stanice) společností.
A kde lze z nesčetných výhod nových mikropanelů Harmony STM6 získat nejvíce? Samozřejmě v rámci otevřené, IIoT kompatibilní platformy EcoStruxure od Schneider Electric.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku