Přehled kategorií

Na trhu je k dispozici mnoho senzorů pro detekci objektů. Ne vždy je však jasné, jaký druh snímače pro dané použití vybrat. Nový senzor W10 je to správné řešení pro mnoho aplikací.

Digitalizace výrobních zařízení v automobilovém průmyslu pokračuje rychlým tempem. Inovativní automatizační systémy, informační technologie a digitální nástroje jsou na denním pořádku i v bratislavském závodě koncernu Volkswagen Slovakia.

Průmyslové obory čelí neustálému tlaku na vyšší efektivitu a podniky mohou čas od času narazit na strop svých technických možností, který se zdá nepřekonatelný.

Velké množství různých digitálních, analogových i datových signálových a přenosových standardů a protokolů přináší v mnoha případech problémy, jak je snadno a rychle propojit do jednoho datového toku pro další zpracování a vyhodnocení nebo přenos do cloudového prostředí.

V dnešním světě se stále častěji setkáváme s nejrůznějšími chytrými zařízeními a systémy. Jejich úkol je jednoduchý – zefektivnit a usnadnit lidem život. Hlasové kontroléry, chytré systémy osvětlení, zásuvky monitorující odběr proudu, senzory pro sledování stavu prostředí.

Snadný vzdálený přístup pro teleservis a vzdálenou údržbu SINEMA Remote Connect vám poskytne pohodlný a bezpečný přístup ke vzdáleným výrobním linkám nebo strojům, i když jsou integrovány do jiných sítí.

Portfolio systému ReBeL se rozrůstá o humanoidní ruku vyrobenou ze samomazných a bezúdržbových triboplastů.

Automatizace výroby a zastoupení robotů ve firmách napříč obory každým rokem významně stoupá. Společně s tím stoupají i požadavky na zajištění stability automatizovaného výrobního procesu a zabezpečení maximální bezpečnosti lidí.

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky.

Úspěšná spolupráce firem Finder a Arduino vyústila v jedinečný produkt - univerzální programovatelné relé OPTA, malé univerzální PLC pro automatizaci.

Moderní IIoT systémy musí být schopny pracovat nejen v běžných prostředích, ale i v nebezpečných oblastech výbuchu. I tam je dnes nutné zavádět technologie sběru dat prostřednictvím Ethernetu.

Kromě sériové výroby řídicích jednotek oblíbených řad Patron a Neuron nabízí Unipi technology i zakázkové úpravy těchto produktů. Jaké výhody to zákazníkům přináší, kdy se vyplatí o zakázkových úpravách uvažovat a kdy naopak ne?

Řada osvědčených příložných ultrazvukových průtokoměrů Fuji Electric se v létě 2023 rozrostla o nový kompaktní přístroj pro průměry potrubí 8 až 32 mm.

V průběhu tohoto léta dokončil Amtek jednání se společností Amphenol a zařadili do portfolia jejich produkty Advanced Sensors.

Kapacitní snímače od Micro-Epsilon slouží pro přesné bezkontaktní měření vzdálenosti do 10 mm s přesností až v řádu nanometrů. Fungují na principu deskového kondenzátoru, kdy je jednou elektrodou aktivní plocha snímače a druhou elektrodou je samotný měřený objekt.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.