Panasonic znovu otevře webovou akademii – WAPIC 2

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály.

Panasonic postupně tyto produktové skupiny slučuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou v blízké budoucnosti zastřešeny značkou Panasonic Industry. Novým produktovým skupinám, jednotlivým produktům a klíčovým projektům se bude věnovat WAPIC 2 (Webová Akademie Panasonic Industry Czech).
Seriál on-line seminářů naplánovaný na jarní měsíce představí klíčovou část portfolia. Všechny informace budou k dispozici na našich webových stránkách a každý se může přihlásit k jednomu či více tématům, které ho budou zajímat. Dostatek času umožní představit Panasonic Industry jako inovativní společnost přinášející nové technologie pro široké spektrum průmyslových oborů.
Vždy v půlhodinovém vstupu se budeme věnovat konkrétnímu tématu a na konci bez časového omezení zodpovíme všechny vaše dotazy. Více informací je k dispozici na našich stránkách. Můžete nám poslat e-mail nebo zavolat a my vás budeme informovat o konkrétních termínech a tématech s dostatečným předstihem.
Jednotlivá témata i jejich krátký popis je k dispozici zde:

Průmyslová automatizace – projekty vzdálené správy a dohledu

Živý přenos 1. 4. 2021 v 13:00
Měřicí senzory na vstupu, modulární PLC pro rychlé řízení a na výstupu servomotory – to je základ většiny jednoúčelových strojů a výrobních linek. A tímto to rozhodně nekončí. Ionizery pro odstranění nechtěného statického náboje, inteligentní elektroměry, časovače, čítače, regulátory teploty a mnoho dalších produktů od společnosti Panasonic pro komplexní automatizované systémy.

wapic 2021 1

Polovodičová relé PhotoMos pro automobilový průmysl

Živý přenos 8. 4. 2021 v 13:00
Automobilový průmysl objevil výhody relé PhotoMos, které se díky svým vlastnostem stávají jeho neoddělitelnou součástí. Bez mechanických součástí jsou relé velmi odolné otřesům a dokáží spínat zatížení až do 10 A.

Laserový popisovací systém s velmi krátkými pulzy - LP-RV

Živý přenos 15. 4. 2021 v 13:00
Precizní a vysoce kontrastní popis plastových i kovových dílů díky nanosekundovému laseru Panasonic LP-RV. Ukázka popisu přímo z laboratoře. Znaky již od 0,15 mm jsou naší technologií ostré a čitelné.

Servomotory Minas A6

Živý přenos 22. 4. 2021 v 13:00
Technologicky nejvyspělejší řada servopohonů MINAS A6 se rozrostla o nové modely, které obstojí v těch nejnáročnějších provozech, jak z hlediska víceosého řízení pohybu, tak i z hlediska bezpečnosti zařízení. K dispozici jsou motory napájené od 24 V, přes jednofázové až po 3x400 V.

wapic 2021 2

Modulární osazovací systémy Panasonic

Živý přenos 29. 4. 2021 v 13:00
Všestranné, flexibilní a univerzální - takové jsou osazovací automaty Panasonic. Kompatibilní s iLNB. Výrobní kapacita až 184.800 součástek za hodinu a možnost správy pomocí PanaCIM Gen2, MMS nebo ProcessTracker.

Bezpečnostní relé

Živý přenos 6. 5. 2021 v 13:00
Relé, které zaručují bezpečný provoz při poruchách a prostřednictvím zpětné vazby mají schopnost stabilizovat nestandardní provozní stav. Právě jedno bezpečné sepnutí může zachránit výrobní linku či dokonce lidské životy.

Laserové měřicí senzory

Živý přenos 13. 5. 2021 v 13:00
Laserové měřicí senzory nabízí přesnost až 0,01 µm a možnost připojení přes IO-Link. Mohou fungovat v režimu optických mikrometrů, které mohou měřit i na velké vzdálenosti s přesností 1 µm. Hlavice senzorů lze připojit do řídící jednotky a v reálném čase dopočítávat potřebné hodnoty z různých měřících míst.

wapic 2021 3

Otestujte sami

Všechny na webinářích získané zkušenosti můžete ověřit v praxi prostřednictvím „zkušebních sestav". Pokud vás nějaký projekt či produkt zaujal pak pro některé jsou připravené zkušební sady. Panasonic tak přichází s řešením, jak přiblížit automatizaci odborné veřejnosti. Starter Kits – pod tímto označením jsou k dispozici sady produktů průmyslové automatizace k vyzkoušení a základnímu otestování.
Tyto startovací sady jsou určeny hlavně pro techniky, kteří jsou běžně v kontaktu s automatizační technikou, a to jak ve fázi návrhu, realizace nebo údržby a rádi by se seznámili s produkty Panasonic. Sady jsou zaměřeny na řízení servomotorů, ovládání prostřednictvím dotykových panelů, sběr dat či vzdálenou správu. Vždy se jedná o kompletní set produktů zaměřený na konkrétní použití. Každá sada je k dispozici včetně potřebného softwarového vybavení, kabelů, technické dokumentace i zkráceného návodu pro rychlé standardní zprovoznění.
Nejjednodušší sady začínají kombinací programovatelného automatu a operátorského panelu. I tato základní konfigurace umožní získat zkušenosti s programováním či parametrizací předpřipravených programů např. pro sběr dat z inteligentních elektroměrů či ovládání digitálních výstupů. Na straně druhé můžete využít nejvybavenější sady, která navíc k již zmíněnému obsahuje servomotor až 750 W samozřejmě s řídící jednotkou, webový server i přístup na bezpečnou vzdálenou správu Corvina cloud.
Právě v dnešní době, kdy možnosti osobního setkání jsou velmi omezené, jsou tyto sady určeny pro rychlé a bezpečné otestování technologie Panasonic. Jednoduše a rychle se naučíte, jak nastavit PLC, HMI, servomotor či webový server pro váš projekt a následně se rozhodnete, zda právě toto řešení je to pravé pro vaši výrobu.
S výběrem vhodné startovací sady vám rádi pomůžeme.

Aktuálně jsou k dispozici tyto konfigurace:

KITGT02FP0RC14R
Monochromatický operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,8 palce s grafickým prostředím GT Win, PLC řady PF0R s reléovými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT03FP0RC32P
Monochromatický operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce určený pro venkovní použití v extrémních podmínkách, grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC
k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FP0RC32P
Barevný operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FPXC30R
Barevný operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce s výkonným programovatelným automatem FPX napájeným přímo 230 V, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači i propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITLIQI400W
Servomotor 400 W, řídící jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC/HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITLIQI750W
Servomotor o výkonu 750 W, řídící jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC/HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITMINASA6
Servomotor o výkonu 750 W s absolutním enkodérem, řídící jednotka, kabel pro připojení motoru k řídicí jednotce a kabel pro komunikaci s enkodérem.

KITMINASA6N
Motory a řídící jednotky řízené přes RTEX, vhodné pro rychlé a přesné polohování.
V této sadě k dispozici pro řízení systému ve čtyřech osách volnosti – 4 ks servomotorů včetně řídících jednotek a veškerých potřebných kabelů.

Kontakt pro získání dalších informací:

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.panasonic-electric-works.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku