Pokročilé výukové systémy ve školách

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak studentům při výuce umožnit zapojit nejen hlavu, ale i ruce a podpořit jejich kreativitu při řešení komplexních praktických zadání.

Ať už se jedná o praxi ve školách nebo testovací zázemí ve firmách, ve všech případech je důležitá kvalita použitých produktů. Společnost Stäubli je lídrem v oblasti příslušenství pro Testování & Měření (T&M), kde bezpečnost a kvalita hraje významnou roli. Díky technologii multilamel, kterou Stäubli používá ve všech svých produktech, dokážeme zajistit nízký přechodový odpor, větší četnost rozpojení a zapojení a kvalitní kontakt s dlouhou životností. Jedním z příkladů, kde se příslušenství pro testování využívá, je projekt pro Technickou univerzitu v Liberci, která otevřela novou specializaci s názvem Chytré technologie pro zájemce o oblast bezpečnostních systémů. Do jejich laboratoří dodala zkušební panely společnost Erve Design s.r.o., které byly osazeny produkty od Stäubli. A jak vypadá vaše testovací laboratoř?
Naší snahou je studentům při výuce umožnit zapojit nejen hlavu, ale i ruce a podpořit jejich kreativitu při řešení komplexních praktických zadání včetně výběru správných komponent, jejich vzájemného propojení a oživení.

vyukovy system 2022 1

Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií se od svého vzniku v roce 1995 zaměřuje na výchovu odborníků s širokým technickým záběrem zejména z oblastí mechatroniky (propojení mechaniky a elektroniky), automatického řízení, IT, elektrotechniky, aplikované fyziky nebo nanotechnologií. Zájem absolventů středních škol o studium na fakultě je dlouhodobě setrvalý. Neodpovídá ale poptávce po absolventech zejména ze strany průmyslových firmem. Ten je tak velký, že studenti jsou „rozebráni“ zpravidla již během prvních let studia a jen těžko najdete absolventa, který by měl problém při hledání práce. Specializace Chytré technologie je v tomto školním roce otevřena poprvé a maximální kapacitu naplnili obratem.

Každopádně se ve vzdělávání univerzita snaží reagovat na nové trendy a bouřlivý rozvoj technologií, s kterými jde ruku v ruce také požadavek na propojení teoretických poznatků s praktickými zkušenostmi, velká část studijních programů má proto ve studijních plánech zakomponovanou praxi nebo stáž v domácí či zahraniční firmě či výzkumné organizaci.

Realizaci výukového systému měla na starost společnost Erve design s.r.o., která se zaobírá reklamní činností, realizací výstavních expozic na klíč a výrobou různých prvků v oblasti propagace. S výrobou propagačním panelů již mají dlouholeté zkušenosti a znalosti potřebné pro realizaci takto složitých systémů. Před návrhem výukového systému pro tento projekt byla vybrána dvě řešení. Díky velmi rychlému jednání obchodního zástupce, zaslání vzorků a cen, padla jasná volba na Stäubli.

vyukovy system 2022 2

Benefity pro zákazníky

  • Rychlý, snadný a bezpečný výukový systém
  • Efektivita - rychlé a bezpečné připojení
  • Vysoká kvalita a příjemný design

Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecká 593, 530 09 Pardubice
Tel.: +420 731 131 734
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.com/electrical

Kdo je Stäubli?
Stäubli poskytuje mechatronických řešení pro tři hlavní oblasti - konektory, robotiku a textil. Jsme mezinárodní skupina, která v současnosti působí ve 29 zemích.
Elektrické konektory Stäubli nabízí pokročilou kontaktní technologii a technicky vyspělá řešení s portfoliem produktů od miniaturních konektorů až po konektory s vysokým výkonem pro různá průmyslová odvětví.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku