Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pomáhají dostát nárokům na inteligentní výrobu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pomáhají dostát nárokům na inteligentní výrobu.", říká v rozhovoru pan Jonathan Chiu, Business Development Manager společnosti HIWIN.

1. Jaké jsou nejsilnější stránky značky HIWIN na globálním trhu a jaké jsou konkurenční výhody HIWIN produktů a řešení?

HIWIN je světovým lídrem v oblasti řízení pohybu pomocí kuličkových šroubů a lineárních vedení, což jsou klíčové komponenty ve všech průmyslových odvětvích. Kromě toho společnost HIWIN nabízí jako pokročilejší řešení lineární a torzní motory. Špičkou v nabídce pak jsou modulární produkty, jako jsou lineární polohovací systémy, harmonické převodovky Datorker a rotační stoly s přímým pohonem. HIWIN je také průkopníkem na poli používání prediktivní technologie ve svých inteligentních kuličkových šroubech i4.0 pro pokročilé obráběcí stroje. Mimo uvedené disponujeme i nemalým know-how, které pokrývá veškeré druhy průmyslových robotů.

Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pomáhají našim zákazníkům dostát nárokům na inteligentní výrobu. Díky široké škále řešení, která našim zákazníkům můžeme poskytovat, mohou uživatelé výrazně zvyšovat svoji produktivitu a implementovat chytrou automatizaci. To jsou konkurenční výhody značky HIWIN.

2. Jaká je globální obchodní struktura skupiny HIWIN a v kolika zemích jsou produkty HIWIN dostupné?

HIWIN má dceřiné společnosti v USA, Německu, Japonsku, České republice, ve Švýcarsku, Itálii, Singapuru, Koreji a Číně. S více než 200 distribučními místy jsme schopni zajistit vysoce kvalitní dodávky a údržbu ve více než 40 zemích.

novinky hiwin 2022 1

3. Jaké nové produkty a řešení pod názvem HIWIN do Evropy přinášíte?

HIWIN jako první celosvětově přináší inteligentní kuličkové šrouby i4.0 BS, dále pak otočné stoly s torzními motory (TMRT) a harmonické převodovky Datorker (DT). Nesmíme opomenout ani náš nový servopohon E1, který zastává klíčovou roli v rozšiřování nabídky našich řešení.

4. Jaké jsou nejsilnější stránky a výhody těchto nových produktů?

HIWIN i4.0 BS® je první inteligentní kuličkový šroub na světě. Kombinuje výhody multifunkčního senzoru pro detekci vibrací a teploty s přínosem speciálně vyvinutého algoritmu. Pomocí naší aplikace mohou uživatelé sledovat stav každého stroje v reálném čase, aby bylo možné provádět prediktivní údržbu. Tím se lze vyhnout neočekávaným odstávkám stroje, dosahovat jeho vysokého využití při souběžné úspoře energie a ochraně životního prostředí.

HIWIN je jediný tchajwanský a jeden z pouhých dvou asijských výrobců, kteří jsou schopni vyrábět otočné stoly s torzními motory (TMRT). TMRT stůl je vybaven vodou chlazeným momentovým motorem s přímým pohonem, vestavěnými ložisky vysoké tuhosti a přesnosti, absolutním odměřovacím systémem a výkonným brzdným systémem. HIWIN TMRT stoly se instalují v mnoha špičkových čtyř- a pětiosých obráběcích strojích. Ve srovnání s mechanicky indexovaným stolem má TMRT stůl vyšší rychlost i vyšší krouticí moment. Vyhovuje nárokům rozmanitých čtyř- i pětiosých obráběcích strojů a dramaticky zlepšuje přesnost obrábění i produktivitu.

novinky hiwin 2022 2

Výhody harmonické převodovky HIWIN Datorker (DT) spočívají ve vysoké přesnosti, účinnosti a torzní tuhosti a v nízkém rozběhovém momentu. Tyto převodovky jsou široce používány v robotice, zařízeních pro automatizaci, polovodičových zařízeních, obráběcích strojích a v mnoha dalších průmyslových odvětvích. Ve srovnání s konkurencí může HIWIN poskytnout kompletní řešení dodávky převodovky HIWIN Datorker a potřebného příslušenství v jednom setu.

Jednou z důležitých novinek jsou naše servo drivery a servo motory nové generace – E1. Díky nejnovější hardwarové struktuře a algoritmu poskytuje E1 při řízení pohybu skvělý výsledek. Uživatelsky přívětivé prostředí a stabilní komunikační protokol EtherCAT šetří zákazníkovi obrovské množství času a úsilí. Speciální funkce, jako je ovládání gantry systému, multimotion control (intuitivní grafické prostředí pro nastavení jednoduchých polohovacích sekvencí na základě DI/DO), funkce tuneless (automatické ladění pohonu) a podobné doplňky, umožňují flexibilní a široké využití naší polohovací techniky. Spojení lineárního nebo rotačního systému HIWIN s pohonem E1 je pro naše uživatele perfektním řešením.

novinky hiwin 2022 3

5. Jakým způsobem budete podporovat tyto nové produkty, aby byly na evropském trhu úspěšné?

V HIWIN myslíme globálně a jednáme lokálně. Zavedli jsme komplexní školicí program pro všechny naše evropské dceřiné společnosti, pobočky a distributory. Zaměřujeme se jejich prostřednictvím na to, abychom našim zákazníkům nabídli kompletní řešení. Nový produkt posiluje naši pozici na trhu. Společnost HIWIN si stanovila za cíl neustále se zlepšovat. Náš produkt a naše servisní služby jsou v každém okamžiku a za všech okolností plně konkurenceschopné.

6. Jak HIWIN reaguje na aktuální situaci na trhu? Zejména na nedostatek materiálů a elektronických čipů?

Společnost HIWIN má po celém světě řadu schválených dodavatelů. Díky nim máme zajištěno bezproblémové dodání potřebných materiálů i elektronických součástí.

Více o společnosti Hiwin naleznete na www.hiwin.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku