Síťové analyzátory PQ-Box 100 a PQ-Box 200

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V letošním roce uvádí firma GMC - měřicí technika Blansko na trh nový síťový analyzátor PQ-Box 200, jako pokračovatele úspěšného modelu PQ-Box 100 renomované německé společnosti A. Eberle GmbH & Co. KG se sídlem v Norimberku.

V obou případech se jedná o robustní odolný přenosný síťový analyzátor, měřič výkonu a záznamník přechodných jevů v jednom přístroji. Při vývoji těchto zařízení byl kladen důraz především na uživatelskou přívětivost, citlivost, přesnost měření a v neposlední řadě i intuitivnost a jednoduchost ovládání a to nejen samotného přístroje, ale též příslušného ovládacího programu.

PQ box 1

Základní vlastnosti

Přístroje PQ-Box 100 a PQ-Box 200 slouží k měření kvality elektrické energie jak ve veřejných sítích (CAT IV) tak i v průmyslovém prostředí do napětí 690V (PQ-Box 100) nebo 1000V (PQ-Box 200). Přístroje odpovídají normě IEC 61000-4-30 pro přístroje třídy A. Kompaktní provedení umožnuje umístění přístrojů do hůře dostupných míst, jako jsou například rozvaděčové skříně a díky nevodivému obalu i přímo do těsné blízkosti silových vodičů. Oba přístroje jsou napájeny přímo z měřeného obvodu a pro případ výpadku osazeny záložním napájecím zdrojem. Pro snadnou lokalizaci zdroje rušení jsou přístroje vybaven celou řadou nastavitelných trigerů, PQ-Box 200 disponuje dokonce trigerem s automatickým nastavením. Díky možnosti kompletního přednastavení pomocí počítače, je nasazení přístrojů v terénu skutečně hračkou.
PQ-Box 100 dokáže měřit a zaznamenávat současně více než 2250, PQ-Box 200 více než 2600 parametrů sítě. Oba přístroje jsou vybaveny vnitřní pamětí pro záznam hodnot, u PQ-Box 200 lze tuto pamět rozšířit pomocí SD karty. Délka záznamu pak může být až jeden rok.

PQ-Box 100 - varianty

PQ-Box 100 lze objednat v několika variantách. Provedení BASIC je vhodné pro základní detekci chyb a online měření. Varianta LIGHT je navíc vybavena ruční aktivací osciloskopického záznamu. Nejvyšší možnou výbavou pak disponuje verze EXPERT, která nabízí rozsáhlou škálu trigerů a záznamových funkcí. Jako volitelnou výbavu lze objednat modul pro analýzu HDO signálů.

PQ box 2

PQ-Box 200 - volitelné moduly

PQ Box 200 v základní variantě nabízí velmi sofistikovanou analýzu kvality sítě včetně analýzy výkonu, protokolování dat, detekce chyb a online měření. K dispozici je i osciloskopický záznam a RMS záznam. Standardní vyhodnocení probíhá v souladu s normami EN 50160, IEC 61000-2-2/-2-4 pro veřejné a průmyslové sítě. Jako volitelné rozšíření lze objednat modul (T1) pro rychlou analýzu přechodných dějů s programovatelnou vzorkovací frekvencí 200 kHz, 500 kHz, 1 MHz a 2MHz a měřicím rozsahem ± 5 kV. Přístroj lze též volitelně vybavit modulem (R1) pro analýzu signálů HDO.

Vyhodnocovací a řídicí software WinPQ

Součástí dodávky přístrojů PQ-Box 100 a PQ-Box 200 je propracovaný vyhodnocovací a ovládací software WinPQ. Jeho předností je jednoduché intuitivní ovládání a možnost instalace v několika jazycích, včetně
češtiny. Aplikace slouží ke konfiguraci přístroje pro dané měření a následně pak i ke stažení dat a jejich vyhodnocení pomocí tabulek a grafů.

PQ box 3

Příslušenství

K přístrojům PQ-Box 100 a PQ-Box 200 lze pořídit další příslušenství, jako jsou například různé měřicí převodníky pro měření proudu. K dispozici jsou klasické klešťové senzory, ale také flexibilní proudové senzory tzv. Rogowského cívky. Přístroje sami detekují typ připojeného senzoru a automaticky nastavují jeho převodní poměr. K dispozici je i rozšiřující modul hodin reálného času (GPS, DCF77 ) pro přesnou synchronizaci měření.
Podrobné technické informace lze nalézt přímo na webových stránkách výrobce www.a-eberle.de.
Na český trh tyto přístroje dodává firma GMC-měřicí technika s.r.o. Blansko (www.gmc.cz)

gmc logo

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a
678 01 Blansko

Tel.: +420 516 482 623
Fax: +420 516 410 907
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Internetový obchod: http://eshop.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku