Profesionální MULTIFUNKČNÍ TESTER INSTALACÍ C.A 6116

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Profesionální provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím, snadné intuitivní ovládání, rychlé a efektivní měření, přístroj vhodný pro experty i méně zkušené uživatele. Multifunkční tester instalací C.A 6116 zcela naplnil tato očekávání a od svého uvedení na trh v roce 2013 se stal nejprodávanějším přístrojem na měření elektrických instalací.

Přístroj je inovací oblíbené verze C.A 6115, ale v porovnání s předchozí verzí a konkurencí je na první pohled nápadná moderní ergonometrie a bytelnější konstrukce pro použití i v náročných provozech. Přístroj oproti svému předchůdci nabízí navíc k selektivnímu měření uzemnění kleštěmi bez rozpojení obvodu i měření uzemnění pomocí sond, měření izolačních odporů do hodnoty 2 GΩ s testovacím napětím od 50 V do 1000 V a zobrazování induktivní složky při měření impedance smyčky. Impedanci smyčky lze měřit proudy 6 mA, 9 mA nebo 12 mA bez vybavení proudového chrániče. Jako přídavná hodnota se objevuje také měření výkonu a harmonických a zobrazení průběhu na grafické obrazovce přístroje. K tomu slouží měřicí převodník proudu C177A o vnitřním průměru 52 mm. Přístroj je již v základní verzi vybaven sondou pro ovládání jednou rukou, což usnadňuje obsluhu přístroje. Velká přehledná grafická obrazovka nabízí také snadné intuitivní ovládání a zobrazování naměřených hodnot a symbolů pro interpretaci výsledků. Přístroj je vybaven USB rozhraním pro přenos dat a nastavování přístroje. Základní programové vybavení ICT Data SW pro přenos dat je již v ceně přístroje.

revizni prostroj ca 6116 1
K dispozici je jako příslušenství také velmi sofistikovaný program DataView, umožňující spolupráci se všemi přístroji firmy Chauvin Arnoux. Práci s přístrojem a přístup k funkcím usnadňuje také navigační kolíbka s kurzory. Přístroj C.A 6115 je zkonstruován v kategorii CAT III/ 600 V, a je proto vhodný pro použití i v náročnějších provozech.

Základní měřicí funkce přístroje:

 • Měření odporu a kontinuity (propojení)
 • Měření izolace napětími 50 V, 100 V, 250 V, 500 V a 1000 V do hodnoty 2 GΩ
 • Měření uzemnění, metoda měření pomocí 3 sond pro neživé instalace
 • Měření uzemnění, selektivní měření kleštěmi bez rozpojení odbodu, s jednou sondou
 • Měření celkové hodnoty zemního odporu soustavy
 • Měření Impedance smyčky Zs a vnitřního odporu sítě Ri se zobrazením reálné a induktivní složky
 • Měření chrániče nabíhajícím proudem
 • Měření chrániče impulzním proudem
 • Měření fázových proudů proudu pomocí kleští typu C177 a C177A (ø 52 mm) nebo MN (ø 22 mm)
 • Detekce sledu fází
 • Měření výkonu
 • Měření harmonických
 • Zobrazení měřeného průběhu na displeji – osciloskop

revizni prostroj ca 6116 2

Na obr. 2 je ukázka displeje před měření impedance smyčky, testování napětí v obvodu. Přístroj zobrazuje automaticky napětí mezi vodiči a umístění fáze – pravý horní roh. Symboly na levé krajní straně obrazovky slouží k rychlému nastavování a ovládání přístroje – např. první symbol – nastavování velikosti testovacího proudu pro měření smyčky, zde 12 mA. Symbol šroubováku a klíče je značka platná pro všechny měřicí funkce – možnost uživatelského nastavení přístroje.

revizni prostroj ca 6116 3
Zobrazované informace při měření malých odporů: Hodnota odporu, Testovací proud 207,4 mA, Odpor v kladném směru 0,59 Ω a odpor v záporném směru 1,08 Ω. Zatrhnutý čtverec označuje „projití" testu vzhledem k nastaveným podmínkám, šipka dole uprostřed naznačuje další informace na další straně.

revizni prostroj ca 6116 4
Virtuální klávesnice na displeji umožňuje okamžitě po změření hodnoty editaci zákaznických informací, např. označení měřeného objektu, místo měření atd.
Nápověda v českém jazyce umožňuje jednak zobrazení správného zapojení na grafickém displeji, čímž velmi usnadňuje a urychluje měření, jednak poskytuje informace o stavu instalace a nabízí interpretaci naměřených výsledků.

revizni prostroj ca 6116 5
Přístroj C.A 6116 se dodává s praktickou odolnou přenosnou brašnou, soupravou Hands free pro snadné zavěšení přístroje na krk uživatele (obr.6) , řemínkem na přenášení přístroje, napájecím adaptérem, 2 měřicími kabely - třípramenným a se zástrčkou, krokosvorkami, měřicími hroty, sondou dálkového ovládání, USB kabelem, programem ICT SW a českým návodem. Jako příslušenství na objednávku si lze objednat klešťové převodníky ve dvou velikostech a třech rozsazích, se kterými lze měřit unikající proudy od hodnoty 5 mA, fázové proudy do hodnoty až 200 A, měřit uzemnění a impedanci smyčky bez rozpojování vedení a zobrazovat průběh proudu na obrazovce přístroje, soupravu pro měření uzemnění (několik verzí dle potřeby uživatele) atp.

revizni prostroj ca 6116 6

Zájemcům o přístroj nabízíme kvalitní přístroj od renomovaného výrobce se 120 letou tradicí, moderní koncepci přístroje, dobrou cenu, profesionální poradenství i přístup k zákazníkům, možnost předvedení přístroje zdarma a záruční a pozáruční servis v autorizované firmě. Zájemci o podrobnější informace se mohou obrátit na naše pracovníky.

revizni prostroj ca 6116 7

GHV Trading, spol. s r.o.
Kounicova 67a
620 00 Brno

Tel.: +420 - 541 235 533
Fax: +420 - 541 235 387
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku