METRAHit TCOM PLUS – specialista na telekomunikační vedení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

METRAHIT TCOM PLUS tvoří již od roku 2009 nedílnou součást produktového portfolia renomované německé společnosti a předního světového výrobce měřicí techniky GMC-I Messtechnik (Gossen-Metrawatt) GmbH.

METRAHIT TCOM PLUS spadá do kategorie speciálních digitálních multimetrů a kromě standardních funkcí nabízí i funkce pro testovaní a měření telekomunikačních vedení.

Přístroj na první pohled vyniká designem a přehledně uspořádanými ovládacími prvky, včetně otočného přepínače a kurzorového tlačítka pod displejem. Ten je přehledný, modře podsvětlený a usnadňuje tak spolehlivé odečítání hodnot i za zhoršených světelných podmínek. Velkou předností je pak nárazuvzdorné pouzdro, jehož odolnost ještě zvyšuje standardně dodávaný pryžový obal. Přístroj je napájen dvěma bateriemi typu AA, při náročnějších aplikacích lze využít externího síťového adapteru.
Mezi standardní měřicí funkce patří měření napětí, proudu, odporu, kapacity, frekvence, teploty, test spojitosti, test diod a další. Samozřejmostí je pak přítomnost TRMS převodníku pro AC měření. Co však dělá tento multimetr zcela výjimečným je měření parametrů telekomunikačních vedení. Měření lze rozdělit na měření na straně účastníka a na straně poskytovatele.

telekomunikace 1

A) Měření na straně účastníka:

Odpor smyčky na vodičích a-b
Měření se provádí konstantním proudem 2 mA, měřicí rozsah 100 mΩ až 3,1 kΩ. Měření slouží k detekci porušení izolace. Použitím proudu 2mA je eliminován vliv případných parazitních proudů způsobených přítomností vedlejšího vodičového páru ISDN.

Měření izolačního odporu
Před měřením, přístroj automaticky kontroluje přítomnost napětí na měřeném vedení. Izolační odpor se pak měří mezi vodiči a-b, a-E a b-E. Volba se provádí přepnutím otočného přepínače. Velikost testovacího napětí je 100 V.

Měření kapacity vedení
Měří se kapacita mezi vodiči a-b, a-E a b-E. Volba se provádí otočným přepínačem. Na základě změřené kapacity pak lze zobrazit i délku komunikačního kabelu. Je však nutné mít pro dané vedení správně přednastavenou hodnotu nF/km.

B) Měření na straně poskytovatele (centrály):

Měření kapacity ISDN NT
Měří se kapacita vedení ze zakončením NT (network termination)

Detekce DSL signatury
Speciální funkce určená k detekci DSL signatury na straně účastníka

Detekce přítomnosti rušivého napětí
Při měření izolačního odporu je přítomnost cizího napětí detekována automaticky. Pokud je zjištěno rušivé napětí, lze přepnutím přístroje na měření napětí zjistit jeho velikost.

Detekce přeslechů
Přeslechy jsou detekovány pomocí měření napětí se zařazeným 200 Hz low-pass filtrem.

Přístroj METRAHit TCOM PLUS najde uplatnění všude tam, kde je třeba měřit vlastnosti a detekovat poruchové stavy ISDN vedení. Za velmi přijatelnou cenu tak lze tak pořídit přístroj, jenž ocení především uživatelé, pro které je měření a testovaní telekomunikačních vedení každodenní pracovní náplní. Podrobné technické informace o přístroji lze získat přímo na stránkách výrobce (www.gossenmetrawatt.com), nebo je možné kontaktovat oficiální zastoupení pro ČR, firmu GMC- měřicí technika, s.r.o., Blansko, která přístroj na český trh dodává.

gmc logo

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 482 611
Fax: +420 516 410 907
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku