iso685 znovuobjevování bezpečnosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový hlídač izolačního stavu ISOMETER® iso685-D pro neuzemněné AC, AC / DC a DC napájecí sítě (IT systémy) se jmenovitým napětím AC / DC 0...690 V a DC 0...1000 V s možností rozšíření rozsahu díky vazebným členům.

S novým hlídačem izolačního stavu iso685-D, se firma Bender zaměřuje na nové inovativní řady monitorovacích zařízení, která jsou nejmodernější ve vztahu ke spolehlivosti, měřicí technice, funkčnosti, designu a širokou oblast použití.

iso685 1
V posledních dvou desetiletích byly vyvíjeny různé varianty zařízení pro konkrétního zákazníka a danou aplikaci. S novou generací je nyní možné komplexně pokrýt široké spektrum aplikací, a zároveň byly vzaty do úvahy požadavky, které lze očekávat také v budoucnu.
Při vývoji přístroje iso685 bylo přihlédnuto k modularitě použitých prvků, tak aby bylo možné rychle reagovat a nastavit zařízení dle požadavků zákazníka.
U přístroje naleznete poprvé displej s vysokým rozlišením 127x127 bodů, který umožňuje přehlednou indikaci naměřených hodnot i práci v menu. Tento displej umožňuje znázornění hodnot izolačního stavu jako grafu v čase „isoGraph".
Tímto způsobem je možné odhadnout trend stavu izolace a s dostatečným předstihem naplánovat údržbu a odstávku zařízení.
Vestavěný záznamník uchovává naměřené hodnoty izolace až po dobu jednoho roku s možností zvětšení díky funkci zoom a zobrazení průběhu za hodinu, den, měsíc nebo rok.
Pomocí předdefinovaných profilů měření lze iso685-D velmi snadno nastavit dle systému, který bude sledován.

iso685 2
Přístroj nabízí přednastavená profilová nastavení, která zajistí optimální konfiguraci nejdůležitějších parametrů ISOMETERu pro silové obvody – univerzální profil vhodný pro AC a DC sítě, řídicí obvody, který využívá malé hodnoty testovacího napětí, generátor – nabízející velmi rychlou dobu reakce, vysoká kapacita – umožňující sledování instalací až do hodnoty rozptylové kapacity 1000 µF, speciální profily pro aplikace s frekvenčními měniči s kmitočtem větším nebo menším jak 10Hz, které zahrnují systém pro potlačení rušivých vlivů.
Vzhledem k vnitřnímu odporu 124 kΩ a maximálnímu měřicímu napětí ± 50 V je testovací proudu pouze ± 400 µA.
Navíc přístroj nabízí měření napětí sítě mezi vodiči a napětí mezi vodiči a zemí, díky kterému lze zjistit poruchu izolace a hodnotu rozptylové kapacity rychleji.
Na stejnosměrných sítích pak přístroj graficky znázorňuje míru poruchy izolace na jednom z pólů.
Na rozdíl od předchozí generace IRDH275 přístroj iso685 měří napětí a frekvenci na všech pólech včetně připojení k monitorované síti. Rozsah připojené sítě bez vazebného členu byl rozšířen až do 1000 V DC.

iso685 3
„Průvodce uvedení do provozu" vás provede nezbytnými nastaveními, která je nutné provést po prvním připojení zařízení k monitorované síti. Tohoto průvodce je možné také spustit opakovaně.
Kromě výstupních přepínacích kontaktů jsou k dispozici také tři programovatelné digitální výstupy, dva digitální vstupy a nastavitelný analogový výstup.
Lze je nastavit např. pro dálkové spuštění testu, indikaci poruchy na kladném nebo záporném pólu, deaktivaci zařízení, test nebo reset, signalizaci dokončení měření atd. Analogový výstup může být nastaven jako proudový 0(4)...20 mA, 0...400 µA nebo napěťový 0(2)...10 V. Rozhraní RS-485 s protokolem BMS umožňuje zobrazení hodnot na signalizačních panelech nebo vizualizacích. Sběrnice také umožňuje nastavit parametry přístroje.
Pokud je to nutné rozhraní ethernet umožňuje vzdálenou podporu a technickou pomoc.

Více informací Vám rádi poskytnou pracovníci firmy GHV Trading na:

Tel. CZ +420 541 235 532-4,
Tel. SK +421 255 640 293,
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz, www.ghvtrading.sk

Navštivte nás a vyzkoušejte možnosti nejen tohoto zařízení na veletrhu AMPER ve dnech od 24. 3. do 27. 3. 2015 v Brně. Najdete nás v hale P na stánku č. P 4.18 brněnského výstaviště BVV.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku