Platforma Sysmac společnosti OMRON umožňuje vytvářet plně integrovaná řešení automatizace strojů zahrnující logické řízení, aplikace řízení pohybu, řízení robotických aplikací, řešení funkční bezpečnosti stroje, integraci kamerových systémů strojového vidění a přímou komunikaci s relačními databázemi SQL.

Pokud se již něco osvědčilo v praxi, pak další zdokonalování bývá výzvou, která často vyžaduje úplné přepracování koncepce. Společnost Cermex, která je součástí Gebo Cermex Packaging Line Engineering, usnadnila a zrychlila postupy týkající se koncových strojů výrobních linek.

Po mnoho desetiletí bylo mechanické řízení toku kapalin a plynů jedinou volbou jak nastavit rychlost dodávky na požadavky příslušného procesu. V tomto případě pracuje motor při jmenovitých otáčkách potřebných pro maximální rychlost téměř nepřetržitě.

Firma KONZULT PRAHA s.r.o., která již osmnáct let prodává a zajišťuje servis měničů frekvence TECO rozšířila nabídku o frekvenční měniče firmy INVT ELECTRIC Co., Ltd. Měniče jsou dodávány v těchto výkonových řadách: řŘada GD 100, výkon 1,5 až 15 kW a řada GD 200, výkon 18,5 až 55 kW.

Existují různé typy řízení měniče: skalární, vektorové (bez snímačů nebo se zpětnou vazbou), přímé řízení toku a momentu motoru atd. Každý typ má odlišné charakteristiky.

Plynulá regulace otáček je jedním z hlavních faktorů pro zvýšení energetické účinnosti ve strojírenství. S nově vyvinutým měničem frekvence EFC 3600, nabízí Bosch Rexroth ekonomické výhody pro aplikace z oblasti všeobecné automatizace a pro aplikace využívající čerpadla, ventilátory a kompresory, které byly dosud provozovány nepřetržitě a neefektivně.

Plynulá regulace otáček je jedním z hlavních faktorů pro zvýšení energetické účinnosti ve strojírenství. S nově vyvinutým frekvenčním měničem EFC 3600, nabízí Bosch Rexroth ekonomické výhody pro aplikace z oblasti všeobecné automatizace a pro aplikace využívající čerpadla, ventilátory a kompresory, které byly dosud provozovány nepřetržitě a neefektivně.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku