Výrobky z měděných pletenců nebo lamel určené k pružnému elektrickému propojení jsou nezbytné v aplikacích, kde je nutné vodivě propojit pohyblivé části nebo části, kde dochází k mechanickým rázům či vibracím. Kromě mechanických nároků musí splňovat také požadavky na dostatečnou proudovou zatížitelnost.

Snahou významného italského výrobce signálních zařízení – firmy SIRENA S.p.A. – je nabízet spolehlivé, variabilní a designově zajímavé produkty. V neposlední řadě je důležitá také modularita požadovaná ze strany mnoha zákazníků za účelem možnosti řešit několika stavebnicovými prvky celou řadu aplikačních potřeb.

V některých odvětvích jsou nebo mohou být prostředí s rizikem výbuchu, ve kterém může vzniknout výbušná atmosféra v důsledku provozních podmínek nebo jiných okolností. Jedná se hlavně o hornictví, chemický a petrochemický průmysl tam, kde se hořlavé látky zpracovávají, plní, skladují, přepravují, používají pro čištění, výrobu nebo vznikají během výrobního procesu.

Fotovoltaické zařízení jedná soubor většího počtu solárních panelů, střídačů, ostatních konstrukčních a podpůrných prvků. Energie vyrobená dopadem slunce na fotovoltaické panely se přemění ve střídačích na střídavé veličiny a poté je předána do domácí či rozvodné elektrické sítě o kmitočtu 50 Hz.

Firma ZEZ SILKO, s.r.o. Žamberk jako tradiční český výrobce silnoproudých kondenzátorů s více jak 70 - letou tradicí vyrábí a dodává na trh řadu kompenzačních kondenzátorů nízkého a vysokého napětí, hradících tlumivek, stejně jako kompenzačních rozváděčů nízkého a vysokého napětí. Všechna uvedená zařízení se dnes hojně používají pro kompenzaci jalového výkonu fotovoltaických elektráren.

Relé DW bylo vyvinuto speciálně pro digitální elektronické inteligentní měřiče. Chcete-li ušetřit energii pak bistabilní relé je správná cesta. Nová řada relé DW splňuje všechny požadavky tohoto segmentu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku