Válcové signální sloupky jsou osvědčeným indikačním prvkem bezpečnostního a ovládacího řetězce zejména obráběcích strojů. Svitem svých optických modulů nebo zvukem modulů akustických spolehlivě zobrazují stav prováděné operace nebo důrazně upozorňují na vznik případné krizové situace.

Firma Castell Safety již více než 90 let vyrábí systém chyceného klíče (Trapped key interlocking). Tento systém Vám zaručí, že budete mít bezpečnost zaměstnanců i strojů pod kontrolou. Pomocí tzv. klíčových pastí zajistíte, že bude vždy postupováno dle stanoveného bezpečnostního procesu a ten nemůže být nikterak obcházen, či zkrácen.

Oslní jak svým elegantním vzhledem, tak extrémní svítivostí. Nové modulární sloupky Harmony XVU slouží ke světelné a zvukové signalizaci. Díky prokazatelně nejvyšší svítivosti na trhu dokážou nyní zajistit ještě lepší kontrolu nad všemi svěřenými procesy a stroji.

Použitím termínu „izolační rukavice" se označují rukavice zajišťující pouze elektrickou ochranu. Použitím termínu „kombinované rukavice" se označují rukavice zajišťující elektrickou a mechanickou ochranu. Níže uvedené údaje jsou uváděny pouze jako rady pro údržbu, kontrolu, přezkoušení a používání rukavic po jejich nákupu.

Řada elektrických zařízení vyžaduje pružné vodivé propojky, ať již pro trvalé vedení proudu nebo pro uzemnění. V těchto aplikacích se využívají vodiče z měděných splétaných pásků, lan nebo lamel. Využití najdou všude, kde je nutné vodivě propojit pohyblivé části zařízení nebo části, kde dochází k mechanickým rázům či vibracím.

V dnešní době je pojistková technika stále vyvíjena a nachází svoje důležité uplatnění v řadě aplikací v oblasti jištění obvodů nízkého napětí. Svoji pozici si pojistky udržují především díky vysoké spolehlivosti a velice široké rozměrové, výkonové i konstrukční různorodosti, která umožňuje řešit i velice specifické aplikace.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku