Výrobky Thomas & Betts nyní pod křídly ABB LP divize Brno

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Thomas & Betts (v současnosti člen skupiny ABB) má dlouholetou tradici ve výrobě konektorů, komponentů pro svazkování, zajištění a uchycení kabelů. Byla založena v roce 1898 dvěma inženýry Robertem M. Thomasem a Hobartem D. Bettsem, spolužáky z Princeton University v USA.

Zlomovým okamžikem byl rok 1958, kdy si nechal Maurus Logan patentovat vynález vázací pásky Ty-Rap®. Vázací pásky původně vyvinuté jako řešení pro svazkování stovek metrů vodičů v civilních dopravních letounech, lze nyní najít prakticky kdekoliv - od motorů závodních vozů, až po domácí dílny. Tyto samozajišťovací pásky představují průkopnický krok při řešení složitého problému s využitím jednoduché technologie. Široká nabídka vázacích pásek je navržena tak, aby poskytovala řešení v nejnáročnějších podmínkách, stejně tak běžným uživatelům.
Ty-Rap® prémiové vázací pásky, s aretačním zubem vyrobeným z nerezové oceli uvnitř plastové hlavice pásky zaručují nejpevnější a nejtrvanlivější zajištění polohy, které můžeme najít v kategorii těchto výrobků. V nabídce ABB je několik kombinací délek (až do 1143 mm), v 6-ti typických šířkách, s pevností v tahu až 780N, pro uchycení kabelových svazků do průměru 330 mm. Vázací pásky získali řadu certifikátů, jako například UL, či Germanischer Lloyd.

pasky 1
Ty-Fast® celoplastové vázací pásky, z polyamidu 6.6, neobsahují halogeny a silikon. Aretační jazýček tvořící součást pásky je charakterizován nízkou zásuvnou silou a vysokou blokovací pevností. Specialitou jsou pak pásky Twist Tail® s rukou ukroutitelným zakončením, kdy není nutné konec pásky odstřihávat kleštěmi. Vázací pásky jsou baleny buď do plastové nádoby, krabic či sáčků s Euro-slot po 50ti, 100 a 1000 ks. Podle velikosti pásek.
Do sortimentu ABB patří rovněž: Ty-Met™ vázací pásky z nerezové oceli pro nejnáročnější aplikace, vázací pásky vyrobeny ze suchého zipu, rozebíratelné vázací pásky, pásky určeny pro montáž do panelu, pásky s dvojitou hlavicí, atd.
K páskám nabízíme i celou škálu příslušenství a nástrojů. Jako například montážní základy a utahovací „pistole".

pasky 2
Krom vázacích pásek patří do rodiny výrobků ABB Thomas & Betts systémy umožňující ochranu a spojování vodičů. Jako teplem smrštitelné trubice Shrink-Kon® schopné po smrštění odolávat teplotám až +220°C, pletené rukávy z nehořlavého polyesteru, kabelové žlaby, kontakty v podobě kabelových ok, dutinek a pinů s izolací i bez izolace.
Neméně významnou skupinou výrobků jsou kontakty na spojování lakovaných vodičů Dragon Tooth®. Při použití těchto kontaktů odpadá nutnost odstraňovat izolaci vodiče. Kontakt Dragon Tooth® během instalace sám pronikne lakem a tím šetří montážní čas a náklady.
Akvizicí Thomas & Betts bylo výrobkové portfolio ABB doplněno rovněž o značkové produkty: PMA, Adaptaflex, Kopex-Ex, Harnessflex, atd.

pasky 3

ABB, s.r.o.
Heršpická 13, 619 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.abb.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku