Systém Arc Guard™ TVOC-2 – zajistí bezpečnost elektrických rozvodů

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obloukový výboj je jednou z nejnebezpečnějších událostí v elektrických zařízeních, která může způsobit vážné poškození osob a zařízení. Při vzniku obloukového výboje je doba do přerušení oblouku jedním z nejkritičtějších faktorů, protože je přímo úměrná množství uvolněné energie.

Energie obloukového výboje zase určuje, jak velké škody obloukový výboj způsobí. Společnost ABB je lídrem v oblasti elektrické bezpečnosti a její systém TVOC-2 Arc Guard System™ poskytuje bezkonkurenční optické zařízení pro zmírnění následků obloukového výboje s nejrychlejší reakční dobou na trhu.

Každá milisekunda se počítá

Při vzplanutí oblouku se počítá každá milisekunda. Proto optické senzory systému ABB TVOC-2 zajišťují reakci systému na první jiskru oblouku za pouhé 1-2 milisekundy a přenáší informaci optickými vlákny do vypínacího obvodu, což vede k celkové době otevření jističe 30-50 milisekund.

Vyloučení nechtěného vypnutí

Pokud je pravděpodobné, že rozváděč bude vystaven silnému okolnímu světlu, které by mohlo způsobit nechtěné vypnutí TVOC-2, lze jako druhou podmínku přidat proud (tzv. detekce proudu Rogowského cívkami). Proudový snímač CSU-2 je příslušenství k TVOC-2, které identifikuje nárůst proudu spojený s obloukovým výbojem.

Arc Guard TVOC 2 2023 1

Nejvyšší úroveň spolehlivosti

Rozšiřující modul E6 pro detektory se samokontrolou zaručuje vyšší úroveň bezpečnosti a spolehlivosti systému ABB Arc Guard TVOC-2, zachovává nejrychlejší vypínací časy spolu s možností zónové selektivity. Aktualizace v reálném čase prostřednictvím HMI jednotky a Modbus RTU zajišťují, že uživatelé jsou okamžitě informováni o přerušení nebo odpojení detektorů.

Ochrana životů a minimalizace poškození zařízení

Díky nejlepší reakční době na trhu, která je kratší než 1 milisekunda, vytváří kombinace TVOC-2 s hlídanými detektory rozšiřujícího modulu E6 nejspolehlivější dostupné řešení. Testováním celé délky hlásičů modul potvrzuje, že je celý systém funkční. Díky optické kabeláži v celém systému modul vylučuje jakékoliv riziko elektromagnetického rušení.

Nepřetržitý provoz

Rozšiřující modul E6 testuje detektory každých 10 sekund, informuje uživatele o stavu instalace a udržuje zařízení v nepřetržitém provozu. V případě odpojení nebo přerušení kabelů hlásičů poskytuje rozšiřující modul hlavní jednotce aktualizace v reálném čase, které jsou sdělovány prostřednictvím rozhraní HMI nebo Modbus RTU, a identifikuje místo vyžadující údržbu. TVOC-2 nadále detekuje záblesky ostatními detektory, v případě silné světelné úrovně okolí, poskytuje systém účinnou ochranu proti nechtěnému vypnutí.

Arc Guard TVOC 2 2023 2

Snadná instalace

Rozšiřující modul E6 umožňuje uživatelům snadno rozšiřovat instalace a integrovat do nich až 20 hlídaných detektorů a zónovou selektivitu se dvěma zónami jističů. Vlastní adaptivní testovací světlo znamená, že není na místě nutná žádná další kalibrace, což umožňuje rychlejší uvedení do provozu a úsporu času při samotné instalaci.

Hlavní výhody

 • Zvýšená bezpečnost osob a zařízení
 • Minimalizace prostojů po nehodě s elektrickým obloukem
 • Není nutná kalibrace, zajišťuje spolehlivou funkci a rychlou instalaci
 • Lze snadno rozšířit až o 30 snímačů a zvýšit tak pokrytí rozváděče z jediného TVOC-2
 • Proudové senzory s technologií Rogowski pro rychlou a spolehlivou instalaci

Charakteristické vlastnosti

 • Certifikát SIL-2 podle IEC 61508 a IEC 62061 zajišťuje mimořádně spolehlivou funkci
 • Komunikační protokol Modbus RTU
 • Integrováno do ABB abilityTM
 • K dispozici v konfiguračním nástroji EkipConnect 3
 • Společně s CSU-2 se světlo i proud používají pro vypnutí za méně než 2 ms
 • CSU-2 informuje uživatele o nefunkčních snímačích proudu

ABB s.r.o.
Elektrotechnika

Kontaktní centrum: 800 312 222
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.abb.cz/nizke-napeti

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku