Nový upevňovací adaptér: WAGO svorky řady 221 v rozvaděčích

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost WAGO rozšiřuje příslušenství páčkových svorek řady 221 o nový upevňovací adaptér. Ten umožňuje na nosných lištách používat inovativní svorky COMPACT vhodné pro všechny druhy vodičů. Snadná přístupnost a jednoduché přiřazení připojených vodičů – to požadují platné normy VDE pro všechny přístroje v rozvaděči.

Tyto požadavky mohou elektrikáři do budoucna splnit i bez toho, že by se museli vzdávat využití oblíbených svorek COMPACT, a to díky novému upevňovacímu adaptéru, který zajišťuje spolehlivé upevnění malých svorek na nosné liště a nabízí dodatečné možnosti popisování.
Adaptér (221-500) je vhodný pro všechny svorky řady 221. Na DIN lištu ho lze přichytit nastojato i naležato a v případě potřeby ho je rovněž možné šrouby připevnit k hladkému povrchu. U všech čtyř variant montáže zůstává strana směřující vpřed volná. Je k dispozici pro přilepení samolepicího popisovacího pásku, s nímž je i při dodatečné úpravě nebo rozšiřování instalace zajištěna přehlednost rozvaděče.

upevnovaci adapter 221

Praktická konstrukce

Otevřená strana adaptéru umožňuje technikovi otevřít ovládací páčku svorek i v nasazeném stavu. S vodiči tak lze manipulovat jak před upevněním svorky do adaptéru, tak poté. Zvolená konstrukce také poskytuje stálou přístupnost zkušebního otvoru.
K upevnění, resp. uvolnění svorek není zapotřebí nástrojů. Malé aretační čelisti zajišťují, aby kompaktní svorky z adaptéru nevyklouzly. Upevňovací prvky jsou navíc vyrobeny tak, aby svorky nebylo možné nechtěně uvolnit bez povšimnutí.

Řada 221: kompaktní svorky pro všechny druhy vodičů

Instalační svorky řady 221 jsou k dispozici v provedení pro 2, 3 a 5 vodičů a jsou schopny spolehlivě upnout vodiče o průřezu od 0,14 do 4 mm2 (jemně laněné), resp. 0,2 až 4 mm2 (plné a vícedrátové).
Ve srovnání s předchozím osvědčeným modelem (řada 222) potřebuje nová propojovací svorka o 40 procent méně místa. Transparentní pouzdro navíc umožňuje jednoznačně rozpoznat nedostatečně zasunuté nebo odizolované vodiče. Dva snadno přístupné zkušební otvory umožňují pohodlné zkoušení i v nainstalovaném stavu.

WAGO-Elektro spol. s r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 261 090 143
www.wagosvorka.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku