Doepke DFS 4 B NK a SK: proudové chrániče citlivé na všechny druhy proudu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Provozovatelé elektrických zařízení mají často dilema volby mezi vysokou disponibilitou zařízení a nutnou bezpečností. Proto se nabízí použití proudového chrániče vytvořeného speciálně na míru stávajícím požadavkům.

Výrobce Doepke například u proudových chráničů citlivých na všechny druhy proudů rozlišuje mezi vypínacími charakteristikami NK a SK.

Proudové chrániče typu B NK jsou optimalizovány pro provozovny s nebezpečím požáru. Poskytují klasickou protipožární ochranu 300 mA při frekvencích do 150 kHz a zdaleka tak překonávají přístrojovou normu pro typ B+.
Proudový chránič typu B SK zvyšuje disponibilitu zařízení, u nichž není požadována požární ochrana. Vypínací charakteristika SK je stejně tak definována do 150 kHz. Chrániče typu B SK se ovšem vyznačují menší citlivostí, takže vybavení chrániče např. vlivem provozních svodových proudů je značně minimalizováno. I tyto chrániče s citlivostí na frekvence do 150 kHz zdaleka překonávají přístrojovou normu.
Doepke nabízí mnohem více typů chráničů! Více informací najdete v uvedeném přehledu Doepke. Najdete v něm i praktický rádce pro výběr vhodného chrániče.

RCD doepke 2023 1

O firmě Doepke

Firma Doepke se stará již přes 60 let o nejvyšší bezpečnost při zacházení s elektřinou. Odborníci v oblasti ochrany před poruchovými proudy nabízejí rozsáhlý produktový program, v němž se pro každý požadavek najde vhodné řešení. Produkty firmy Doepke jsou nejvyšší kvality a spolehlivosti. Doepke s hlavním sídlem na severu Německa má více než 400 zaměstnanců na 5 pracovištích po celém světě.

Výhradní zastoupení značky Doepke v ČR

Produkty Doepke, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český trh výhradně dodává společnost EST Elektro-System-Technik, s.r.o.

EST Elektro-System-Technik, s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku