Doepke DFS 4 B NK a SK: proudové chrániče citlivé na všechny druhy proudu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Provozovatelé elektrických zařízení mají často dilema volby mezi vysokou disponibilitou zařízení a nutnou bezpečností. Proto se nabízí použití proudového chrániče vytvořeného speciálně na míru stávajícím požadavkům.

Výrobce Doepke například u proudových chráničů citlivých na všechny druhy proudů rozlišuje mezi vypínacími charakteristikami NK a SK.

Proudové chrániče typu B NK jsou optimalizovány pro provozovny s nebezpečím požáru. Poskytují klasickou protipožární ochranu 300 mA při frekvencích do 150 kHz a zdaleka tak překonávají přístrojovou normu pro typ B+.
Proudový chránič typu B SK zvyšuje disponibilitu zařízení, u nichž není požadována požární ochrana. Vypínací charakteristika SK je stejně tak definována do 150 kHz. Chrániče typu B SK se ovšem vyznačují menší citlivostí, takže vybavení chrániče např. vlivem provozních svodových proudů je značně minimalizováno. I tyto chrániče s citlivostí na frekvence do 150 kHz zdaleka překonávají přístrojovou normu.
Doepke nabízí mnohem více typů chráničů! Více informací najdete v uvedeném přehledu Doepke. Najdete v něm i praktický rádce pro výběr vhodného chrániče.

RCD doepke 2023 1

O firmě Doepke

Firma Doepke se stará již přes 60 let o nejvyšší bezpečnost při zacházení s elektřinou. Odborníci v oblasti ochrany před poruchovými proudy nabízejí rozsáhlý produktový program, v němž se pro každý požadavek najde vhodné řešení. Produkty firmy Doepke jsou nejvyšší kvality a spolehlivosti. Doepke s hlavním sídlem na severu Německa má více než 400 zaměstnanců na 5 pracovištích po celém světě.

Výhradní zastoupení značky Doepke v ČR

Produkty Doepke, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český trh výhradně dodává společnost EST Elektro-System-Technik, s.r.o.

EST Elektro-System-Technik, s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku