Spínané zdroje Emparro20-Pro s nastavením a diagnostikou pomocí IO-Link

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový spínaný zdroj Emparro20-Pro od společnosti Murrelektronik zahřeje u srdce nejednoho konstruktéra strojů. Nabízí prvotřídní řešení pro ekonomické a spolehlivé napájení strojů a zařízení energií s velkou živostností a působivou účinností vyšší než 95 %.

Emparro20-Pro lze navíc volitelně vybavit vzdáleným přístupem prostřednictvím IO-Link, který umožňuje kompletní parametrizaci a diagnostiku zdroje.

Šetří náklady na konstrukci

Díky svým miniaturním rozměrům je spínaný zdroj Emparro20-Pro o více než 40 % užší než jeho předchůdce, což šetří místo v rozvaděči. Navíc k montáži spínaného zdroje na DIN lištu není třeba žádné nářadí. To zjednodušuje instalaci u zákazníka, šetří čas a celkové náklady na konstrukci stroje. Navíc lze v paralelním režimu provozovat více zařízení současně.

Vysoký stupeň účinnosti

Zdroj Emparro20-Pro má účinnost více než 95 %, díky čemu se snižují provozní náklady na minimum. Díky tomu se produkuje nízké odpadní teplo a není potřebo prostor rozváděče tolik klimatizovat. Integrované přístrojové pojistky přispívají nejen k další úspoře prostoru, ale snižují také náročnost projektovacích a instalačních prací, např. díky přepěťové ochraně kategorie III je Emparro 20-Pro odolný proti přepětí.

Emparro20 Pro 2023 1
Emparro20-Pro má vestavěnou i výkonovou rezervu. Pro bezproblémové spínání velkých zátěží disponuje funkcí Power Boost, která dodává po dobu až pěti sekund výkon ve výši až 150 %.

Nastavení a diagnostika pomocí IO-Link

Velkou novinkou je možnost vybavení zdroje Emparro20-Pro je adaptér IO-Link (prodává se samostatně). Vestavěné rozhraní IO-Link tak umožní rozsáhlou a transparentní komunikaci mezi napájecím zdrojem a řídicí jednotkou. Napájecí jednotka tak může komunikovat jako zařízení IO-Link s nadřazeným zařízením IO-Link master pro účely diagnostiky a údržby, parametrizace apod. Disponuje funkcemi pro preventivní údržbu a prostřednictvím diagnostiky poskytuje přesné informace o stavu zařízení.
Např. výstupní napětí lze nastavit pomocí kombinace tlačítek + a - na zdroji v rozmezí 22 V DC až 28 V DC nebo pomocí rozhraní IO-Link a tlačítka na zdroji uzamknout. Tím se zabrání neúmyslným změnám napětí.
Další informace, včetně spouštěcích procesů, vybavení vnitřní pojistky nebo proudových hodnot, lze v reálném čase odesílat prostřednictvím rozhraní IO-Link a vyhodnocovat pomocí vhodného softwaru. Díky tomu jsou napájecí zdroje Emparro20-Pro s IO-Link důležitým stavebním kamenem Průmyslu 4.0.

Emparro20 Pro 2023 2

Vlastnosti Emparro20-Pro

 • Účinnost vyšší než 95 %
 • Volitelný adaptér pro rozhraní IO-Link
 • 150 % zvýšení výkonu po dobu 5 sekund
 • Přepínač paralelního režimu
 • Elektronická ochrana obvodů (režim Mico)
 • Štíhlý, prostorově úsporný design
 • Montáž na lištu DIN nebo šrouby
 • Připojení pružinových svorek push-in
 • Nastavitelný široký rozsah výstupního napětí
 • Chybové hlášení prostřednictvím bezpotenciálového výstražného signálu
 • Výpočet životnosti a signál preventivní výměny
 • Transformátor se zesílenou izolací
 • Integrovaná ochrana zařízení

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.
Průmyslová 762, 333 01 Stod
Tel.: +420 377 597 961
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.murrelektronik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku