Tisíc a jedna informací o IoT, neboli Internetu věcí?

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

IoT, tento buzzword rezonuje napříč různými oblastmi jako bezdrátovými senzory a systémy, řídícími systémy strojů, zařízení a budov.

Data, data a zase jenom data jsou základní stavební prvek pro internet věcí. Když už je konečně máme, přemýšlíme, jak z pouhých dat vytvořit natolik důležité a ceněné informace. A když se povede z tolika dat, čísel, parametrů vytvořit dostatečné informace, nastává otázka, jak z informací vytvořit peníze. Ano, peníze, protože o tom to celé je, protože když máte dostatek správných a relevantních informací, jenom tak můžete hledat úspory třeba v oblasti distribuce energií nebo nákladů na vstupní suroviny ve výrobě a taky nesmíme opomíjet časovou efektivitu, protože čas jsou taky peníze.

weidmuller iot 2020 2
Po správném úvodu nastal čas přestavení toho, co by Vám nebo vaším zákazníkům mohlo na cestě za zavedením „Internetu věcí" pomoct. Jsou to produkty společnosti Weidmueller, chytrá řešení, která spojují unikátní nápady, nekompromisně spolehlivý hardware a co je asi nejdůležitější, tak to je obrovské možnosti konektivity právě do světa internetu věcí. A právě ta zmiňovaná konektivita je důvod, pro který kontroléry řady UC20-WL2000 jsou vybaveny softwarem NODE-RED. Ano, správně, NODE-RED, teď srdce každého Ajťáka zajásá. Systém NODE-RED pochází z dílny IBM, jádro tohoto software funguje na systému UNIX, co zaručuje stabilitu za všech provozních podmínek. Nemalou výhodou v tomto směru je komunita obrovského množství jak nadšenců, tak profesionálních vývojářů, protože NODE-RED je open source software. Tak po stránce konektivity do světa cloudů a internetů bychom mohli být „IoT ready", co tedy po stránce konektivity na samotné zařízení, stroj, budovu nebo technologické zařízení? Tam přeci jenom software nestačí…

weidmuller iot 2020 1b
Naštěstí, produktová řada u-remote je taky k mání, protože u-remote produkty mluví s řadou kontrolérů UC20-WL2000. Ve skupině karet u-remote nalezete modulární řešení sledování vstupů, aktivace výstupů, a to jak napěťových 24V až 230V, tak proudových. Dokonce i galvanické oddělení, nebo řízení krokových motorů, případně bezpečností karty se mohou použít. I Váš elektrikář se bude vedle Ajťáka culit blahem.

weidmuller iot 2020 3
Aby toho nebylo málo, verze kontroléru UC20-WL2000-AC je schopná provozovat na jednom jádře procesoru NODE-RED, na druhém jádře funguje automatizační PLC prostředí dle standardu IEC 61131.
Že to všechno nejsou jenom prázdné řeči zjistíte zde:

Weidmüller, s.r.o.
Lomnického 5/1705, 140 00 Praha 4
Tel: +420 244 001 400
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.weidmueller.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.