Zjednodušte si elektroinstalace budov - Nové instalační svorky AITB

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stavebnictví podléhá velkému množství norem a předpisů, speciálně u elektrických rozvodů musí být splněny vysoké bezpečnostní standardy. Tyto požadavky platí také pro širokou škálu komponentů pro instalaci do silových rozvaděčů pro rozvod elektrické energie.

Náš nový systém instalačních řadových svorek AITB byl speciálně vyvinut tak, aby splňoval specifické požadavky a bezpečnostní předpisy pro rozvody elektrické energie budov. Unikátní vlastnosti této řady přinášejí skutečnou přidanou hodnotu při plánování, instalaci i provozu.

Výhody ve všech fázích od projekce po realizaci

Fáze plánování je zásadním faktorem úspěchu a efektivity nákladů celého procesu konstrukce a vyžaduje chytrou souhru digitálních dat výrobků a vzájemně propojených technických nástrojů.
Klíčovým prvkem instalace je efektivní a snadné zapojení. Naše nové AITB svorky usnadňují zapojení přehledným designem vstupů a technologií PUSH IN. Všechny funkce svorek jsou patrné na první pohled.
Naše svorky Klippon® Connect mají standardizované zkušební body, které umožňují automatizované procesy zkoušení a kontroly. Tímto způsobem lze údržbu a zkoušení provádět mnohem bezpečněji a rychleji.

Digitální montáž ve WMC
Ve Weidmüller konfigurátoru (WMC) můžete digitálně projektovat, osadit a přímo objednávat kompletní svorkovnice, a to včetně příslušenství.
Můžete zde také sestavit kompletní kusovníky a pokyny k instalaci pro výrobu. Tímto způsobem lze předejít neshodám a uspořit náklady.

svorky AITB 2021 2

Flexibilní možnosti propojení
Průběžné kanály pro propojky zvyšují flexibilitu a šetří čas zapojení. Díky tomu je možné snadno ve 2 svorkách zapojit kompletní 5-ti vodičový 400 V systém - L1, L2, L3, N a PE a pomocí propojek pak jednotlivé fáze distribuovat dále.
Jednoznačně identifikovatelné funkční oblasti Jednotlivé funkční oblasti jsou jednoznačně identifikovatelné podle tvaru nebo barvy. Například lze jasně rozpoznat připojení vodičů, propojky a testovací zdířku. Instalační a servisní práce tak lze provádět rychle a bez chyb.

Bezpečné odpojení N vodiče
Neutrální vodič může být rychle a snadno odpojen od přípojnice za použití šroubováku. Přehledný stavový ukazatel udává aktuální polohu kontaktu odpojovacího elementu, čímž lze bezpečně předejít provozním chybám.

Obvody s proudovým chráničem
Pokud je v instalaci použito více obvodů s proudovými chrániči, pak by měl být každý N obvod oddělen pomocí odpojovače. To umožňuje měření izolačního odporu všech vodičů vůči zemi v souladu s požadavky VDE 0100-718 a DIN VDE 0100-482 bez nutnosti odpojení nulového vodiče.

svorky AITB 2021 3

Jednoduché standardizované testování systému
U modulárních svorek AITB je po zapojení zkušebních hrotů vyloučen dotyk vodivých částí. Po instalaci zkušební sondy lze během měření vyplnit zkušební protokol.

Široká škála funkcí
Modulární svorky AITB mají multifunkční rozpojovací oblast, kde je možné umístit buď držák pojistek 5x20, rozpojovač nebo držák pro komponenty. Svorku lze tedy použít jako rozpojovací svorku, pojistkovou svorku nebo jako svorku s elektronickými součástkami uvnitř.

svorky AITB 2021 4

Kombinace různých technologií připojení
Jednotná poloha přípojnic umožňuje kombinaci různých svorek a technologií připojení v jednom uceleném systému na DIN liště. Pro velké průřezy, např. N vodiče, je možné použít i svorku se šroubovým připojením. K distribuci potenciálů se používají svorky s pohodlnou technologií připojení PUSH IN.

Weidmüller, s.r.o.
Lomnického 5/1705, 140 00 Praha 4
Tel: +420 244 001 400
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.weidmueller.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2022

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě a sběrnice.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.

Najdete nás na Facebooku