Kompletní portfolio fluidních senzorů Turck

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Turck jako jeden z mála výrobců širokého sortimentu automatizační techniky vyvinula kompletní skupinu kapalinových snímačů, která detekuje všechny čtyři měřené proměnné – průtok, tlak, teplotu a hladinu.

Platforma senzorů Fluid+

Výsledkem vývoje je řešení „pět senzorů – jeden provozní koncept“ využívající společnou platformu Fluid+. Ta v sobě implementuje stejný intuitivní koncept ovládání, který usnadňuje uvádění do provozu a manipulaci. Modulární procesní připojení umožňuje zákaznicky specifické kombinace ovládací jednotky a čidla v krátkých dodacích lhůtách.
Kvalitu platformy Fluid+ již několikrát ocenila porota pro ocenění iF Design Award.

Hlavní společné znaky snímačů Fluid+

Rodina Fluid+ konkrétně zahrnuje snímač průtoku FS+, teploty TS+, tlaku PS+, hladiny LS+ a LRS. Všechna tato zařízení však sdílejí společnou konstrukční filozofii.
Kapacitní dotykové ovládání, robustní pouzdro z nerezové oceli a bezešvé těsnění umožňuje stupeň krytí až IP69K, spolehlivost při dlouhodobém používání a snadné ovládání pomocí gest. Hlava senzoru otočná o 340 stupňů umožňuje optimální umístění. 2barevný 14segmentový displej jasně ukazuje kritické hodnoty změnou barvy na červenou, a tak i nezaškolení zaměstnanci mohou snadno zjistit, že naměřená hodnota překračuje limit. Modulární procesní připojení senzorové jednotky s různými principy měření umožňuje komponenty flexibilně kombinovat.
Funkce pro rychlé a bezpečné uvedení do provozu i v náročných aplikacích poskytují např. automatickou detekci typu výstupů (NPN/PNP nebo proudový/ napěťový signál), IODD IO-Link konfigurátor, Quick-Teach atd.
Režim Sensor-to-cloud s IO-Link 1.1 poskytuje přenos dodatečných dat pro monitorování stavu nebo prediktivní údržbu a přímou bezproblémovou integraci do Turck Cloud Solutions, tedy propojení senzorů s cloudem bez programování.
Navzdory uniformitě rodiny má však každý typ snímače i své specifické vlastnosti, aby bylo jejich použití a uvedení do provozu co nejjednodušší.

portfolio fluidnich senzoru 2022 1

Snímače průtoku FS+

Hlídače průtoku Turck FS+ zajišťují nepřetržitou kontrolu průtoku i teplotu média. Spolehlivé a rychlé uvedení do provozu je podpořeno funkcemi Quick-Teach a Delta-Flow-Monitoring, které usnadňují procesně bezpečné učení referenční hodnoty průtoku. Monitorovací funkcí Delta Flow jsou totiž všechny funkce učení aktivovány pouze tehdy, když je průtok konstantní, čímž se eliminují potenciální zdroje chyb. Měření teploty média v mnoha aplikacích eliminuje potřebu dalších teplotních senzorů.

portfolio fluidnich senzoru 2022 2

Tlakové snímače PS+

Řada PS+ je navržena pro tlakové rozsahy do 600 barů a je k dispozici s osvědčenými keramickými měřicími články (PS310) i kovovými měřicími články (PS510). Tyto senzory mají odolnost vůči přetlaku až sedminásobku jmenovitého tlaku. Varianta diferenčního tlaku s duálním procesním připojením usnadňuje zaznamenávání tlakových rozdílů. Snímače mohou být volitelně vybaveny omezovači tlakových špiček.

portfolio fluidnich senzoru 2022 3

Senzory teploty TS+

Snímače TS+ jsou k dispozici jako kompaktní jednotky TS700 s integrovaným teplotním čidlem nebo jako TS720 se samostatnou vyhodnocovací a zobrazovací jednotkou pro připojení odporových teploměrů nebo termočlánků. Systém snímače automaticky detekuje připojený typ sondy (TC nebo Pt), čímž eliminuje častý zdroj chyb. Výběr různých IO-Link profilů procesních dat umožňuje rychlé přizpůsobení zařízení do stávajících instalací bez pracných úprav v řídicím systému.
Kompaktní provedení TS700 pracují v měřícím rozsahu od -50 do +150 ° C.
V závislosti na připojené teplotní sondě mohou procesní a zobrazovací jednotky typu TS720 pokrýt teplotní rozsahy mezi -200 a 1800 °C.

portfolio fluidnich senzoru 2022 4

Ultrazvukové a radarové snímače hladiny LS+

Ultrazvukové snímače LS+ byly vyvinuty pro měření hladiny v rozsahu 40 nebo 130 cm. Provedení LUS211 lze provozovat při tlacích mezi 0,5 a 5 barů.
Radarové snímače LRS pak doplňují portfolio pro měření hladiny v rozsahu 0,35 až 10 metrů. Doporučují se zejména pro aplikace, kde ultrazvukové či optické senzory nejsou vhodné kvůli rušivým faktorům, jako je prach, vítr nebo světlo. Volně vyzařující radarové senzory LRS také nabízejí podrobné analytické funkce, které byly dříve možné pouze u špičkových radarových senzorů procesního průmyslu.
IO-Link rozhraní snímačů kromě informace o hladině a síle signálu zahrnuje i hodnoty teploty, provozní hodiny nebo spínací cykly. Také umožňuje nastavit snímač na geometrii kontejneru, aby výstupem byla hodnota vzdálenosti, hladiny nebo objemu.

portfolio fluidnich senzoru 2022 5
Konfigurační nástroj založený na webovém prohlížeči zobrazuje křivku měření senzoru a umožňuje například zamaskovat interferenční signál míchadla nebo mřížky, aby se maximalizovala spolehlivost měření hladiny v náročných aplikacích.

Turck, s.r.o.
Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové
Tel.: +420 495 518 766
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.turck.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku