Jednotky pro řízení záskoku sítě ATL600

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma LOVATO Electric je na českém trhu již 25let partnerem v přístrojích pro průmyslovou automatizaci. Mezi jednoduchými mechanickými a elektronickými přístroji nalezneme také moderní typy jednotek pro řízení diesel-agregátů, regulátoru pro kompenzaci jalové energie, analyzátorů sítě a aktuálně i nové jednotky pro řízení záskoku sítě řady ATL.

Nejjednodušším modelem je ATL600/610. Tyto dvě varianty ATL600 a ATL610 se od sebe liší pouze v možnosti doplnění rozšiřujících modulů řady EXP a dvojitým napájecím napájením 12 – 24VDC (pouze ATL610).

zaskok site 1
Kromě zajištění přepnutí záložního zdroje elektrické energie na zátěž, je ATL schopen nastartovat dieselagregát, ten je připojen do sítě teprve tehdy, až jednotka vyhodnotí, že záložní síť splňuje všechny požadavky, jako je napětí a frekvence.
Měření je zajištěno pomocí dvou třífázových napěťových vstupů (L1-L2-L3-N) pro primární a sekundární síť a to buď přímým připojením, nebo nepřímým připojením napěťovými transformátory (např. VN aplikace). Ovládání a zpětná vazba je zajištěna reléovými vstupy a digitálními výstupy, díky tomu jsme schopni ovládat nejen stykače, ale i motorizované přepínače sítí a jističe.

zaskok site 2

Základní charakteristické prvky přístroje:

Grafický LCD displej
Přístroj disponuje velkým podsvíceným LCD displejem s nastavitelným jasem. Je schopen zobrazovat události, alarmy a měření v pěti jazykových variantách (angličtina, italština, francouzština, španělština a angličtina).

zaskok site 3

Stavy a události
Stavy a události lze zaznamenat přímo do přístroje, kde cyklická paměť je schopna uchovat až 100 záznamů, které v závislosti na čase v dané aplikaci proběhly.

Vstupy, výstupy, vstupní proměnné, čítače
Vstupy a výstupy mohou být uživatelem libovolně programovatelné pro splnění široké škály požadavků dané aplikace.
U jednotlivých elektrických veličin a stavů lze nastavit limitní hodnoty, volně definovatelné čítače, uživatelské alarmy.

zaskok site 4

Komunikace
Základem je optický IR port na čelní straně, za pomoci adaptérů USB a WiFi můžeme přístroj programovat počítačem, tabletem nebo mobilním telefonem.
Jestliže ale potřebujeme trvalý dohled nad daným záskokem sítě, tak toho lze snadno docílit za pomoci rozšiřujících modulů řady EXP. Každý modul disponuje různým typem komunikace (USB, RS232, RS485, ethernet, Profibus), tyto moduly se připojují na zadní stranu přístroje.
Poznámka: moduly řady EXP lze připojit pouze k typu ATL610

zaskok site logo

LOVATO Electric s.r.o.
Sezemická 2757/2, 193 00 Praha 9
Tel: +420 226 203 202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku