Jednotky pro řízení záskoku sítě ATL600

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma LOVATO Electric je na českém trhu již 25let partnerem v přístrojích pro průmyslovou automatizaci. Mezi jednoduchými mechanickými a elektronickými přístroji nalezneme také moderní typy jednotek pro řízení diesel-agregátů, regulátoru pro kompenzaci jalové energie, analyzátorů sítě a aktuálně i nové jednotky pro řízení záskoku sítě řady ATL.

Nejjednodušším modelem je ATL600/610. Tyto dvě varianty ATL600 a ATL610 se od sebe liší pouze v možnosti doplnění rozšiřujících modulů řady EXP a dvojitým napájecím napájením 12 – 24VDC (pouze ATL610).

zaskok site 1
Kromě zajištění přepnutí záložního zdroje elektrické energie na zátěž, je ATL schopen nastartovat dieselagregát, ten je připojen do sítě teprve tehdy, až jednotka vyhodnotí, že záložní síť splňuje všechny požadavky, jako je napětí a frekvence.
Měření je zajištěno pomocí dvou třífázových napěťových vstupů (L1-L2-L3-N) pro primární a sekundární síť a to buď přímým připojením, nebo nepřímým připojením napěťovými transformátory (např. VN aplikace). Ovládání a zpětná vazba je zajištěna reléovými vstupy a digitálními výstupy, díky tomu jsme schopni ovládat nejen stykače, ale i motorizované přepínače sítí a jističe.

zaskok site 2

Základní charakteristické prvky přístroje:

Grafický LCD displej
Přístroj disponuje velkým podsvíceným LCD displejem s nastavitelným jasem. Je schopen zobrazovat události, alarmy a měření v pěti jazykových variantách (angličtina, italština, francouzština, španělština a angličtina).

zaskok site 3

Stavy a události
Stavy a události lze zaznamenat přímo do přístroje, kde cyklická paměť je schopna uchovat až 100 záznamů, které v závislosti na čase v dané aplikaci proběhly.

Vstupy, výstupy, vstupní proměnné, čítače
Vstupy a výstupy mohou být uživatelem libovolně programovatelné pro splnění široké škály požadavků dané aplikace.
U jednotlivých elektrických veličin a stavů lze nastavit limitní hodnoty, volně definovatelné čítače, uživatelské alarmy.

zaskok site 4

Komunikace
Základem je optický IR port na čelní straně, za pomoci adaptérů USB a WiFi můžeme přístroj programovat počítačem, tabletem nebo mobilním telefonem.
Jestliže ale potřebujeme trvalý dohled nad daným záskokem sítě, tak toho lze snadno docílit za pomoci rozšiřujících modulů řady EXP. Každý modul disponuje různým typem komunikace (USB, RS232, RS485, ethernet, Profibus), tyto moduly se připojují na zadní stranu přístroje.
Poznámka: moduly řady EXP lze připojit pouze k typu ATL610

zaskok site logo

LOVATO Electric s.r.o.
Sezemická 2757/2, 193 00 Praha 9
Tel: +420 226 203 202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku