Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů.

Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. Dokonce i méně zkušení technici mohou pomocí 3D vizualizace přesně zjistit, kam je třeba jednotlivé součásti namontovat. V kombinaci s EPLAN Smart Wiring lze také přesně zobrazit zapojení rozváděče.

Výrobci rozváděčů jsou pod rostoucím časovým tlakem a v mnoha případech se potýkají také s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Zde přichází na pomoc EPLAN Smart Mounting: nový software, který je poprvé prezentován na veletrhu SPS 2022 v Norimberku, provádí uživatele celým procesem montáže rozváděče. Pomáhá technikům při montáži všech součástí do rozváděče a na montážní desky. Postup montáže je prezentován uživatelsky přívětivým způsobem a je podporován 3D vizualizací. Technik tak okamžitě rozpozná, kam je třeba přístroje umístit. EPLAN Smart Mounting poskytuje technickým pracovníkům ve výrobě úplný seznam všech pracovních kroků, které je nutné provést. Začíná osazením montážních lišt a kabelových žlabů a končí umístěním elektrotechnických komponent včetně pomocných spínačů a časových relé. Aplikaci si můžete spustit v libovolném webovém prohlížeči, který má přístup na centrální webový server, a proto nevyžaduje žádnou instalaci, a lze ji použít přímo ve výrobní hale nebo dílně, například na tabletu.

vyroba rozvadecu 2022 1

Snadná montáž se správnými výsledky

Příslušné technické informace, včetně rozměrů a umístění přístrojů, výkresů pro vrtání otvorů a typů upevnění pro každou součást, poskytuje digitální dvojče vytvořené v softwaru EPLAN Pro Panel. Technici mohou přímo v aplikaci EPLAN Smart Mounting zadávat k jednotlivým součástem komentáře a posílat je zpět do technického oddělení. To znamená, že elektrotechnická dokumentace je vždy aktuální – a tím se zlepšuje komunikace mezi odděleními.
Další praktickou výhodou je, že změny v projektu lze nyní realizovat velmi rychle. Jestliže například došlo ke změnám v zákaznických specifikacích a je třeba přidat další jistič motoru nebo spínač, výrobní objednávku lze synchronizovat se změnou zadání a aktualizovat montážní postup. Software přesně ukazuje, kde je třeba přístroje odebrat, nebo které je naopak nutné přidat. To znamená, že již není zapotřebí provádět zdlouhavá ruční srovnávání dokumentace, což šetří čas a zajišťuje správné výsledky. A kdyby se přece jen objevily nějaké pochybnosti, poskytuje EPLAN Smart Mounting přímý přístup k interaktivním schématům.

Lepší přehled a větší flexibilita pro manažery výroby

Plnou podporu nezískávají jen pracovníci ve výrobní hale či dílně. Také manažeři výroby mají lepší přehled a větší flexibilitu – na první pohled mohou vidět stav otevřených objednávek. Aplikace zobrazuje průběh montáže krok za krokem: zeleně je označena dokončená instalace, zatímco červeně jsou označeny ještě nezpracované přístroje.
V případě nedostatku komponent lze montáž rozpracovaného rozváděče snadno předat jinému zaměstnanci. Personální zdroje tak mohou být využívány mnohem flexibilněji pro různé výrobní kroky.

vyroba rozvadecu 2022 2

Skvělá interakce mezi montáží a zapojováním vodičů

Tím ještě celý proces zdaleka nekončí. Data ze softwaru EPLAN Pro Panel lze použít také pro konfekcionování vodičů. A s použitím aplikace EPLAN Smart Wiring jednotlivé vodiče snadno zapojíte. Jednotné rozhraní aplikací EPLAN Smart Mountingma EPLAN Smart Wiring, stejně jako softwaru EPLAN Pro Panel zajišťuje maximální konzistenci dat od začátku do konce. Software je přirozeně kompatibilní s běžnými, plně automatickými stroji pro konfekcionování vodičů, jako je např. Rittal Wire Terminal WT. Lze použít i prefabrikované vodiče. Cílem je dosáhnout nejvyššího možného stupně automatizace od počáteční fáze projektování a konstrukce až po výrobu, a zároveň zajistit maximální kvalitu a rychlost výroby.

Více najdete na: www.eplan.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku