Manuální příprava dat už patří do historie

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Běžná středně velká strojírenská společnost investuje v průměru až patnáct pracovních hodin měsíčně, aby vytvářela chybějící data o zařízení – to je čas, který lze využít jinde a lépe.

Společnost EPLAN, poskytovatel řešení, nyní nabízí podporu: díky nové funkci Data Portal Request Process si mohou zákazníci prostřednictvím kreditního systému objednat data jednotlivých zařízení v kvalitě EPLAN Data Standard. Navíc jsou podporovány nové funkce pro výběr zařízení od společností ABB a Siemens, které zjednodušují konstrukční práce, včetně amerického formátu NFPA.

Rychlý přístup k vhodným, nejlépe standardizovaným datům komponent a zařízení – to je v současné době každodenní požadavek v projektové práci. Ačkoliv EPLAN Data Portal nabízí data pro miliony komponent, někdy se může stát, že požadovaná data nejsou na portálu nalezena. Uživatelé dosud museli taková data vytvářet nebo upravovat sami, což je časově, a někdy i finančně náročné. S novou funkcí Data Portal Request Process mohou uživatelé tento úkol přenechat firmě EPLAN. To ušetří spoustu práce s vytvářením dat jednotlivých zařízení a zajistí použití správných, standardizovaných dat.

Od požadavku k datům zařízení

Jestliže uživatel pracující na projektu vyžaduje data zařízení, která nenašel v databázi, může individuálně požádat firmu EPLAN o jejich vytvoření. Nově jsou k tomuto účelu v prostředí EPLAN Data Portal zavedeny předplacené kredity, které může uživatel použít pro každý svůj požadavek na vytvoření potřebných dat k zařízení. Tým EPLAN následně během několika dní vytvoří požadovaná data zařízení, která jsou v souladu s požadavky EPLAN Data Standard.

Data Portal Request Process 2022 1
Tato nová služba poskytuje firmám významnou úsporu v rámci jejich inženýrské práce. EPLAN Business Owner Master Data Josefine Hecková vysvětluje: „Nová funkce Data Portal Request Process poskytuje našim zákazníkům maximální podporu při vytváření maximálně kompletních digitálních dat zařízení. Tímto způsobem jim pomáháme, aby se mohli soustředit na skutečně hodnotné plnění inženýrských úkolů.“

Integrovaný standard NFPA

Společnosti, které se zabývají výrobou a navrhováním strojů a strojních zařízení, se často potýkají s náročným úkolem připravit dokumentaci v souladu s normami platnými pro jednotlivé země. Země, jako Čínská lidová republika nebo Spojené státy americké, mají své vlastní standardy – v USA jsou to např. standardy NFPA, které jsou nyní nově součástí EPLAN Data Portal. V portálu je navíc integrovaný filtr, který umožňuje vyhledávání dat zařízení podle tohoto standardu, což umožňuje snazší spolupráci.

ABB a Siemens: Nové funkce pro výběr zařízení na portálu

Začlenění nových funkcí pro výběr zařízení je pro uživatele portálu další výhodou. ABB e-Configure – nedávno byl do portálu integrován globální konfigurátor, který podporuje výběr jističů pro ochranu motorů, jisticích relé a výkonových spínačů. A nově je součástí portálu také Siemens Electrical Product Finder, pomocí něhož mohou konstruktéři najít data např. pro kompaktní spouštěče Sirius, relé přetížení a monitorovací relé, abychom jmenovali alespoň několik zařízení.

Data Portal Request Process 2022 2

Rozšířený EPLAN Data Standard

Více než 500 000 souborů dat zařízení v EPLAN Data Portal již splňuje kritéria vysoké kvality EPLAN Data Standard. Společnost EPLAN chce v zájmu svých zákazníků tento soubor dále rozšiřovat. Prvním krokem je definování dalších skupin produktů, včetně oblasti fluidních technologií, kde již budou integrovány i skupiny výrobků, které dříve nebyly k dispozici. Společnost Festo, jeden z nejdůležitějších dodavatelů v odvětví pneumatických systémů, již nahrála čtvrtinu svých téměř 50 000 zařízení do portálu v kvalitě EPLAN Data Standard. Pro uživatele to znamená, že mají k dispozici ucelená data, která mohou být použita a dále obohacována v celém inženýrském procesu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku