Evoluce elektro CAD/CAE systému na platformu Engineering Base

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnosti ProCS s.r.o. patří do skupiny Actemium, které je členem nadnárodní skupiny VINCI Energies a více jak 25 let se specializuje na poskytování komplexních služeb a systémových řešení v oblasti průmyslové automatizace, výroby a montáže rozvaděčů, průmyslové bezpečnosti a tvorby MES systémů.

Od CAE systému ke kompletní platformě

Společnost ProCS od svých začátků využívala při své inženýrské práci CAE nástroje k tvorbě realizační projektové dokumentace, především systém RUPLAN. Z důvodu změn na trhu, v počítačových systémech, ale i při realizaci projektové dokumentace a využívání dat v celém cyklu realizace zakázek, se v roce 2010 vedení společnosti rozhodlo změnit platformu RUPLAN za nástroj, který by splnil požadavky na systém s jednou společnou projektovou SQL databází. Proces výběru nebyl jednoduchý. Následoval průzkum trhu, diskuze uvnitř společnosti, sdílení zkušeností ze zahraničního působení zaměstnanců, kteří pracovali i na produktech InTools, Comos, Eplan, ELCAD.

en evoluce 2020 1
Pro ProCS bylo důležité nejen postavení jednotlivých produktů na trhu, ale i podpora implementátora při nestandardních a systémem nepodporovaných služeb. Ing. Martin Gálik k rozhodování nakonec dodal: „K rozhodnutí přispěly i doteď dobré obchodní vztahy s firmou Technodat Elektro, což byl jeden z klíčových faktorů při výběru platformy Engineering Base (EB).“
Tento produkt pro společnost ProCS splňoval požadavky a přinášel několik dalších benefitů.

  • Otevřené řešení, které umožňuje rozsáhlé přizpůsobení a zapojení téměř celé firmy do inženýrského procesu. Systém připomíná stanici „merkur“, kde je možné si základní prostředí upravit na základě našich potřeb.
  • Systém pokrývá svými základními nástroji většinu inženýrských služeb společnosti.
  • Modulárnost a přizpůsobení postupů tvorby projektové dokumentace podle vnitřních standardů.
  • Implementace programovacího jazyka VBA, .NET, které umožňuje vytvářet import/export dat.
  • Využívání nadstavbového modulu pro tvorbu rozvaděčů.
  • Exportování dokumentace do Smart pdf.

Databázová platforma použitelná pro více útvarů společnosti

Implementace tohoto komplexního systému není jednoduchá. Jedna z nejtěžších úloh, která společnost čekala, byla změna v myšlení lidí. RUPLAN byl orientovaný na kreslení výkresů, avšak Engineering Base je objektově orientovaný na vkládání informací do databáze a výkres je „jen reprezentantem vložených informací“.

en evoluce 2020 2
Ing. Gálik dodává: „Díky propojené databázi Engineering Base spolu různé útvary našeho inženýringu více spolupracovali a využívali informace, které byli vložené na jiném oddělení. Používáním platformy Engineering Base se nám podařilo vytvořit desítky programových nástrojů pro efektivní využívání zakoupených licencí, čímž došlo k výraznému zkrácení času při tvorbě projektové dokumentace a zároveň zvýšit naši konkurenceschopnost na trhu.

Technodat Elektro, s.r.o.
tr. Tomáše Bati 3295, 760 01 Zlín
Tel.: +420 573 335 170
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.technodat.cz
www.engineeringbase.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.