Evoluce elektro CAD/CAE systému na platformu Engineering Base

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnosti ProCS s.r.o. patří do skupiny Actemium, které je členem nadnárodní skupiny VINCI Energies a více jak 25 let se specializuje na poskytování komplexních služeb a systémových řešení v oblasti průmyslové automatizace, výroby a montáže rozvaděčů, průmyslové bezpečnosti a tvorby MES systémů.

Od CAE systému ke kompletní platformě

Společnost ProCS od svých začátků využívala při své inženýrské práci CAE nástroje k tvorbě realizační projektové dokumentace, především systém RUPLAN. Z důvodu změn na trhu, v počítačových systémech, ale i při realizaci projektové dokumentace a využívání dat v celém cyklu realizace zakázek, se v roce 2010 vedení společnosti rozhodlo změnit platformu RUPLAN za nástroj, který by splnil požadavky na systém s jednou společnou projektovou SQL databází. Proces výběru nebyl jednoduchý. Následoval průzkum trhu, diskuze uvnitř společnosti, sdílení zkušeností ze zahraničního působení zaměstnanců, kteří pracovali i na produktech InTools, Comos, Eplan, ELCAD.

en evoluce 2020 1
Pro ProCS bylo důležité nejen postavení jednotlivých produktů na trhu, ale i podpora implementátora při nestandardních a systémem nepodporovaných služeb. Ing. Martin Gálik k rozhodování nakonec dodal: „K rozhodnutí přispěly i doteď dobré obchodní vztahy s firmou Technodat Elektro, což byl jeden z klíčových faktorů při výběru platformy Engineering Base (EB).“
Tento produkt pro společnost ProCS splňoval požadavky a přinášel několik dalších benefitů.

  • Otevřené řešení, které umožňuje rozsáhlé přizpůsobení a zapojení téměř celé firmy do inženýrského procesu. Systém připomíná stanici „merkur“, kde je možné si základní prostředí upravit na základě našich potřeb.
  • Systém pokrývá svými základními nástroji většinu inženýrských služeb společnosti.
  • Modulárnost a přizpůsobení postupů tvorby projektové dokumentace podle vnitřních standardů.
  • Implementace programovacího jazyka VBA, .NET, které umožňuje vytvářet import/export dat.
  • Využívání nadstavbového modulu pro tvorbu rozvaděčů.
  • Exportování dokumentace do Smart pdf.

Databázová platforma použitelná pro více útvarů společnosti

Implementace tohoto komplexního systému není jednoduchá. Jedna z nejtěžších úloh, která společnost čekala, byla změna v myšlení lidí. RUPLAN byl orientovaný na kreslení výkresů, avšak Engineering Base je objektově orientovaný na vkládání informací do databáze a výkres je „jen reprezentantem vložených informací“.

en evoluce 2020 2
Ing. Gálik dodává: „Díky propojené databázi Engineering Base spolu různé útvary našeho inženýringu více spolupracovali a využívali informace, které byli vložené na jiném oddělení. Používáním platformy Engineering Base se nám podařilo vytvořit desítky programových nástrojů pro efektivní využívání zakoupených licencí, čímž došlo k výraznému zkrácení času při tvorbě projektové dokumentace a zároveň zvýšit naši konkurenceschopnost na trhu.

Technodat Elektro, s.r.o.
tr. Tomáše Bati 3295, 760 01 Zlín
Tel.: +420 573 335 170
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.technodat.cz
www.engineeringbase.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.