Termokamera C.A 1900 pro měření teploty lidského těla

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Chauvin Arnoux uvádí na trh v současné době velmi žádaný produkt, a to termokameru speciálně navrženou pro měření teploty lidského těla.

Vyšší tělesná teplota je častým příznakem infekce (nejen COVID 19) a teplotní screening je tak nejrychlejší a nejjednodušší metodou pro odhalení potenciálně nakažených osob.

Běžné průmyslové termokamery nejsou pro měření lidské teploty vhodné. Zcela běžně mají přesnost ±2°C nebo ±2% z měřené hodnoty, což je však při rozsazích až do stovek stupňů Celsia zanedbatelná chyba. Naopak při měření teploty lidského těla hrají ale 2°C velkou roli a právě takový rozdíl určuje, zda by měl být člověk označen za neinfekčního či naopak za potenciálně rizikového.
Nová termokamera C.A 1900 francouzské značky Chauvin Arnoux nabízí rozsah od +30°C do +45°C a přesnost lepší než 0,5 °C, což už zaručuje relevantní výsledky při měření na lidském těle. Taktéž citlivost 60 mK je dostatečná pro odlišení relativně malých odchylek teplot. Vliv tepelné energie, kterou termokamera jako každé elektronické zařízení generuje, je taktéž velmi malý, jelikož nabízí vysokou teplotní stabilitu 0,02 °C v celém rozsahu provozních teplot (-15 až 50 °C).

Termokamera CA 1900 2020 1

Kamera využívá adaptivní alarm založený na rozdílu teploty aktuálně měřené osoby a průměru až 6 měřených osob, které jsou prokazatelně zdravé. Od tohoto průměru je možné stanovit odchylku, při jejímž překročení vizuální a zvuková signalizace upozorní na abnormálně vysokou teplotu. Tento postup, který nevyužívá absolutní hodnotu teploty, ale relativní hodnotu vztaženou k průměru, napomáhá zamezit tomu, aby bylo měření zkresleno okolní teplotou. Povrchová teplota, kterou termokamera měří, je totiž silně ovlivněna okolním prostředím (venkovní teplotou, prouděním vzduchu, vlhkostí). Pokud by byla teplota měřena lidem, kteří by přicházeli do budovy z venkovního prostoru, kde by mrzlo, jejich povrchová teplota by byla nižší než ta skutečná. Proto je vhodné hledat odchylky od normálu vždy v aktuální situaci a nedívat se jen na absolutní hodnotu teploty jednotlivých osob.
Pro zajištění stabilních podmínek měření lze termokameru umístit na stativ a pro dlouhodobý provoz ji napájet ze sítě pomocí adaptéru, který je možné zakoupit jako volitelné příslušenství. Běžná doba provozu na dobíjecí NiMh akumulátory je 9 hodin, akumulátory se dobíjí externě v nabíječce.

Termokamera CA 1900 2020 2

Dále termokamera nabízí připojení Bluetooth headsetu či reproduktoru pro přenos zvukové signalizace. Rozlišení detektoru je 160 x 120 pixelů a obnovovací frekvence 9 Hz. Kamera má minimální vzdálenost ostření 30 cm s pevným ohniskem, bezkontaktní měření je však možné provádět až z 1,5 m, což je pro obsluhu bezpečná vzdálenost od potenciálně rizikových osob. Termokamera nabízí vysoký stupeň krytí IP54 a mechanickou odolnost pro pád až ze 2 m.
Součástí standardní dodávky je termokamera C.A 1900, 2 GB MicroSD karta pro ukládání dat, Bluetooth headset, 4 ks NiMH akumulátorů s externí nabíječkou, USB kabel, transportní kufr a návod k obsluze v českém jazyce.

Podrobnější informace získáte na stánkách www.ghvtrading.cz a u pracovníků naší společnosti.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz zari 2021

ElektroPrůmysl.cz, září 2021

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.

Najdete nás na Facebooku