Procesní kalibrátory FLUKE

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost FLUKE jako jeden z předních světových výrobců profesionálních měřicích přístrojů má ve svém širokém výrobním programu také kalibrátory procesních signálů. V tomto článku představíme výběr z jejich přenosných kalibrátorů proudové smyčky a napětí.

Klešťové kalibrátory Fluke 771, 772 a 773

Klešťové kalibrátory jsou ideálním nástrojem pro měření řídicích procesních signálů 4–20 mA a 0–10 V. Díky své konstrukci umožňují měření proudové smyčky bez nutnosti rozpojení měřeného obvodu. Vstupní zdířky pak umožňují i klasický způsob měření, generování i simulace proudu a napětí. S odnímatelnými kleštěmi můžete bez problémů měřit i ve špatně přístupných prostorech. Základní přesnost je 0,2 %, rozlišení až 0,01 mA. Modely Fluke 772 a 773 poskytují navíc měření signálu 4–20 mA zapojením do obvodu pomocí vstupních zdířek, funkci zdroje a simulace signálu, měření proudu ve smyčkách 24 V pro napájení a testování převodníků a automatické změny výstupního signálu v kroku 25 %. S nejvyšší verzí Fluke 773 také vygenerujete a změříte stejnosměrné napětí. Víceřádkový displej umožňuje odečet hodnot v klasickém i v procentním vyjádření.

Fluke 705

Jedná se o kalibrátor proudové smyčky 4–20 mA s vnitřním zdrojem 24 V pro napájení proudové smyčky. Umožňuje současné zobrazení hodnoty v mA a %. Přístroj je vybaven tlačítkem krokování po 25 % pro rychlou a snadnou kontrolu linearity, a nastavitelnou funkcí pomalého a rychlého náběhu. Přesnost přístroje je 0,025 %.

procesni kalibrátory 2023 1

Multifunkční kalibrátor smyčky Fluke 709

Procesní kalibrátor Fluke 709 je vysoce přesný přístroj pro měření a kalibraci řídicích procesních signálů 4–20 mA a 0–10 V. Díky jeho konstrukci s otočným přepínačem Quick-Set měříte snadno a rychle. Ve verzi 709H má navíc vestavěný přepínatelný rezistor 250 Ω pro komunikaci s HART zařízeními. Kromě běžných standardních funkcí kalibrátoru získáte navíc funkce čtení zpráv, tagů, informací od snímače, zápis rozsahů PV, nastavení nulové odchylky trimování nuly DAC a zesílení DAC. Uložíte až dvacet konfiguračních souborů HART, které odešlete prostřednictvím softwaru 709H/track.

procesni kalibrátory 2023 2

Přesný multifunkční procesní kalibrátor s komunikací HART Fluke 754

Záznamové procesní kalibrátory řady 750 slouží k měření napětí, mA, RTD, termočlánků, frekvence a odporu při testování snímačů, vysílačů a dalších přístrojů. Používají se jako zdroj, při simulaci napětí, napájení vysílačů v průběhu měření a při měření tlaku s použitím libovolného tlakového modulu Fluke. Rozsah měření napětí je až 300 V, rozsah měření proudu až 100 mA. Umožňují vytváření a spouštění automatických postupů před a po kalibraci, záznam a dokumentaci výsledků. Přístroje řady Fluke 750 jsou kompatibilní se softwarem Fluke 700 SW DPC/TRACK a se softwarem firem společností Cornerstone, Emerson Electric, Honeywell, Yokogava, Prime Technologies a On Time Support.

Podrobnější informace naleznete na webové stránce: www.ghvtrading.cz/merici-pristroje/provozni/kalibratory

Pro více informací kontaktujte pracovníky firmy GHV Trading.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. CZ: +420 541 235 532
Tel. SK: +421 255 640 293
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku