Nový klešťový multimetr Fluke 393 FC pro měření vysokých stejnosměrných napětí

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Americký výrobce měřicí a testovací techniky Fluke na trh uvádí nový model klešťového měřicího přístroje a rozšiřuje tak stávající řadu velmi oblíbených TRMS klešťových multimetrů této značky.

Novinkou v portfoliu je model Fluke 393 FC, který je navržen pro bezpečné měření v kategorii CAT III 1500 V. Je určen pro techniky, kteří pracují v prostředí vysokého stejnosměrného napětí, jako jsou solární pole, větrné elektrárny, elektrifikované železniční tratě a datová centra se záložními zdroji
v podobě bateriových bloků.

Klešťový multimetr Fluke 393 FC přináší inovovaný tvar klešťových čelistí. Čelisti kleští jsou tenké, což zajistí jednodušší manipulaci s přístrojem, lepší přístup ke kabelům v přeplněných rozváděčích a možnost obejmout i více kabelů současně. Práci v prostředí s vysokým stejnosměrným napětím umožňuje rozsah až do 1500 V, střídavé napětí lze měřit do 1000 V. Přístroj nabízí měření proudu pomocí čelistí nebo pomocí ohebné proudové sondy iFlex. Touto sondou se technik dostane i do velmi úzkých prostorů a spolehlivě tak změří proud. Rozsah pro měření střídavého proudu je tedy 1000 A pomocí čelistí a až 2500 A pomocí ohebné sondy. Stejnosměrný proud lze měřit taktéž do 1000 A. Dále tento multimetr umožňuje měření frekvence, odporu, kapacity kondenzátoru a stejnosměrného výkonu s odečtem v kVA.

Fluke 393 FC 2021 1
Taktéž užitečnou funkcí je funkce Visual Continuity neboli vizuální potvrzení propojení. Displej přístroje se v případě správného propojení rozsvítí zeleně, což ulehčuje práci v hlučném provozu či ve tmavém prostředí. Multimetr má taktéž funkci zvukové signalizace polarity, která pomáhá zamezit chybnému připojení. Stupeň krytí IP54 zajišťuje bezpečnost i při práci ve venkovním prostředí, kde může být zvýšená prašnost a vlhkost.

Fluke 393 FC 2021 2
Fluke 393 FC je plně kompatibilní se systémem Fluke Connect. Pomocí tohoto softwaru je možné na dálku ukládat měřená data, analyzovat je, sdílet výsledky měření a také shromažďovat podklady pro preventivní údržbu a předejít tak větším problémům. Pro práci s daty lze využít taktéž mobilní aplikaci.
Obsahem balení je TRMS klešťový multimetr Fluke 393 FC, ohebná proudová sonda iFlex, měřicí kabely bezpečnostní kategorie CAT III 1500 V s pravoúhlými konektory s bezpečnostními krytkami, magnetický držák pro zavěšení TPAK a ochranné pouzdro. Na přístroj je poskytována záruka 3 roky.

Fluke 393 FC 2021 3
Podrobnější informace získáte na stánkách www.ghvtrading.cz a u pracovníků naší společnosti.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. CZ: +420 541 235 532
Tel. SK: +421 255 640 293
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku