Nový klešťový multimetr Fluke 393 FC pro měření vysokých stejnosměrných napětí

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Americký výrobce měřicí a testovací techniky Fluke na trh uvádí nový model klešťového měřicího přístroje a rozšiřuje tak stávající řadu velmi oblíbených TRMS klešťových multimetrů této značky.

Novinkou v portfoliu je model Fluke 393 FC, který je navržen pro bezpečné měření v kategorii CAT III 1500 V. Je určen pro techniky, kteří pracují v prostředí vysokého stejnosměrného napětí, jako jsou solární pole, větrné elektrárny, elektrifikované železniční tratě a datová centra se záložními zdroji
v podobě bateriových bloků.

Klešťový multimetr Fluke 393 FC přináší inovovaný tvar klešťových čelistí. Čelisti kleští jsou tenké, což zajistí jednodušší manipulaci s přístrojem, lepší přístup ke kabelům v přeplněných rozváděčích a možnost obejmout i více kabelů současně. Práci v prostředí s vysokým stejnosměrným napětím umožňuje rozsah až do 1500 V, střídavé napětí lze měřit do 1000 V. Přístroj nabízí měření proudu pomocí čelistí nebo pomocí ohebné proudové sondy iFlex. Touto sondou se technik dostane i do velmi úzkých prostorů a spolehlivě tak změří proud. Rozsah pro měření střídavého proudu je tedy 1000 A pomocí čelistí a až 2500 A pomocí ohebné sondy. Stejnosměrný proud lze měřit taktéž do 1000 A. Dále tento multimetr umožňuje měření frekvence, odporu, kapacity kondenzátoru a stejnosměrného výkonu s odečtem v kVA.

Fluke 393 FC 2021 1
Taktéž užitečnou funkcí je funkce Visual Continuity neboli vizuální potvrzení propojení. Displej přístroje se v případě správného propojení rozsvítí zeleně, což ulehčuje práci v hlučném provozu či ve tmavém prostředí. Multimetr má taktéž funkci zvukové signalizace polarity, která pomáhá zamezit chybnému připojení. Stupeň krytí IP54 zajišťuje bezpečnost i při práci ve venkovním prostředí, kde může být zvýšená prašnost a vlhkost.

Fluke 393 FC 2021 2
Fluke 393 FC je plně kompatibilní se systémem Fluke Connect. Pomocí tohoto softwaru je možné na dálku ukládat měřená data, analyzovat je, sdílet výsledky měření a také shromažďovat podklady pro preventivní údržbu a předejít tak větším problémům. Pro práci s daty lze využít taktéž mobilní aplikaci.
Obsahem balení je TRMS klešťový multimetr Fluke 393 FC, ohebná proudová sonda iFlex, měřicí kabely bezpečnostní kategorie CAT III 1500 V s pravoúhlými konektory s bezpečnostními krytkami, magnetický držák pro zavěšení TPAK a ochranné pouzdro. Na přístroj je poskytována záruka 3 roky.

Fluke 393 FC 2021 3
Podrobnější informace získáte na stánkách www.ghvtrading.cz a u pracovníků naší společnosti.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. CZ: +420 541 235 532
Tel. SK: +421 255 640 293
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku