Firma Chauvin Arnoux představuje nové měřiče izolace C.A 6550 (10 kV) a C.A 6555 (15 kV)

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Široký měřicí rozsah od 10 kΩ do 30 TΩ, pevné nebo programovatelné napětí nastavitelné od 40V do 10 kV (C.A 6550) nebo 15 kV (C.A 6555) s nabíjecím proudem 5 mA. To jsou hlavní parametry nových měřicích přístrojů firmy Chauvin Arnoux pro měření izolace. Firma tak rozšířila portfolio svých přístrojů pro měření izolací až do hodnoty 15 kV a 30 TΩ.

ca_izolace_1

Testovací napětí je u obou typů tedy nastavitelné od hodnoty 40 V po kroku 10 V do hodnoty 1 kV a od 1kV do 10 kV (15kV) pak po 100 voltech. Zkoušku lze provádět pevným napětím nebo postupně narůstajícím napětím. K dispozici jsou např. funkce „RAMP Test - zkouška nabíhajícím napětím s nastavitelnou počáteční a konečnou hodnotou napětí a dobou trvání, funkce „STEP“ - s možností nastavení 10 kroků, pro každý krok je nastavitelná hodnota napětí a doba trvání, zkouška „Test bez omezení„ (propalovací - Burn Test) a testy s omezením (k výběru je omezení proudem, změnou proudu nebo délkou trvání testu). Testy jsou doplněny automatickým výpočtem parametrů DAR (dielektrická absorbce), PI (Index polarizace), DD a DElatR a ppm/V. Automatická detekce externího napětí do hodnoty 16 kV při připojení k obvodu ochraňuje uživatele před nebezpečným dotykem, přístroj pak před jeho možným poškozením. Ve výbavě přístroje je programovatelný alarm s akustickou signalizací a časovač až do 99 minut. Tester umožňuje pro komplexní hodnocení izolací také měření unikajícího proudu v rozsahu 0 … 8 mA s rozlišením 1 µA a měření kapacity od 5 nF do 50 µF.

ca_izolace_2

ca_izolace_3

Velký podsvětlený grafický displej umožňuje zobrazení časové závislost izolačního odporu R(t) + u(t), i(t), i(u). Tato funkce umožňuje přímo sledovat závislost hodnoty izolačního odporu na přiloženém testovacím napětí, viz obr. 4. Typické využití funkce zobrazení časové závislost izolačního odporu R(t) + u(t), i(t), i(u) je měření přepěťových ochran nebo nelineárních odporů se zobrazením voltampérové charakteristiky.

ca_izolace_4

Vestavěné filtry přístroje umožňující stabilizaci zobrazení naměřených hodnot.

Oba přístroje jsou vybaveny funkcí přepočtu hodnoty změřeného odporu na referenční teplotu pro možnost porovnání vlastností izolace při měření za různých teplotních podmínek. Naměřené hodnoty lze uložit do paměti přístroje. Kapacitou paměti je 256 měření, 80000 hodnot - lze ukládat hodnoty napětí, odporu, proudu a času i hodiny v reálném čase. Pro přenos dat do PC slouží opticky izolované rozhraní USB a RS 232. Programové vybavení DataView je společné pro všechny přístroje firmy Chauvin Arnoux.

ca_izolace_5

Oba testery s jejich vlastnostmi a vybavením jsou velmi vhodné pro měření izolačních stavů na rotačních strojích a zařízeních pracujících na vysokém napětí, pro měření velkých hodnot izolačních odporů při malém testovacím napětí, ale jsou použitelné i pro měření na standardních elektrických instalacích. Přístroje i jejich příslušenství jsou zkonstruovány v kategorii CAT IV a krytím IP54 , v uzavřeném krytu pak IP 65. Napájeny jsou z dobíjitelného zdroje NiMH 8 x 1,2 V, / 4 Ah.

ca_izolace_6

V obsahu dodávky je brašna se dvěma VN měřicími kabely délky 3 m, 1 zemnicí kabel 3 m, 3 krokosvorky, 2 měřicí hroty, napájecí kabel, SW DataView, USB kabel, brašna, návod k obsluze.

Zájemci o přístroje naleznou podrobnější informace na našich stránkách www.ghvtrading.cz, nebo nás mohou kontaktovat nebo nás osobně navštívit na adrese: 

GHV Trading, spol. s r.o.
Kounicova 67a
602 00 Brno

Česká republika                         Slovenská republika
Tel.: +420 541 235 386              +421 255 640 293
+420 541 235 532                      +421 948 528 908
+420 541 235 533
Fax: +420 541 235 387
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz                   www.ghvtrading.sk

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku