Digitální multimetr METRAHit ENERGY

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ačkoli na první pohled připomíná jen další přístroj z početné rodiny digitálních multimetrů německého výrobce měřicí techniky GMC-I Messtechnik (Gossen-Metrawatt) GmbH, METRAHit ENERGY je zařízení určené především pro měření a analýzu elektrické energie.

Svým vybavením a funkcemi se dostává za hranice možností dosud vyráběných digitálních multimetrů. Pojďme se tedy podívat blíže, co tento přístroj nabízí.

Jak už bývá u přístrojů tohoto výrobce zvykem, METRAHit ENERGY zaujme na první pohled propracovaným designem, přehledně uspořádanými ovládacími prvky, včetně otočného přepínače a kurzorového tlačítka těsně pod displejem. Další předností je nárazuvzdorné pouzdro, jehož odolnost ještě zvyšuje standardně dodávaný pryžový obal. Pomocí něj lze přístroj pohodlně postavit na stůl, a který díky svým adhezním vlastnostem umožňuje položit přístroj na mírně šikmou plochu bez nebezpečí sklouznutí. Velký, modře podsvětlený displej usnadňuje spolehlivé odečítání hodnot i za zhoršených světelných podmínek. Přístroj je napájen dvěma bateriemi typu AA, při náročnějších aplikacích lze využít externího síťového adapteru.

metrahitenergy
METRAHit ENERGY je vysoce přesný digitální multimetr určený převážně pro profesionální použití. Je osazen kvalitním TRMS převodníkem s rozlišením 60 000 digitů. Ze základních veličin dokáže měřit skutečné efektivní hodnoty napětí / proudů na rozsazích 60 mV – 600 V / 600 μA – 10 A s šířkou pásma 100 kHz. S přístrojem lze měřit i odpor (rozsahy 600 Ohm – 60 MOhm), kapacitu (rozsahy 60 nF – 600 μF) a frekvenci (600 Hz – 1 MHz). Dále pak multimetr nabízí měření teploty (Pt100, Pt1000, termočlánek typu K), měření vodivosti, nízkoohmová měření, měření střídy, test vodivosti, test diod atd.
Hlavní předností tohoto přístroje je však schopnost provádět měření a analýzu kvality elektrické energie. METRAHit ENERGY dokáže měřit jednofázově výkon a to jak pro střídavý, tak i pro stejnosměrný proud. Přičemž proud lze měřit buď napřímo, nebo pomocí proudového převodníku. Kromě činného, jalového, zdánlivého výkonu a účiníku, lze sledovat i maximální a minimální hodnoty za určitý časový interval. Adekvátně pak při sledování elektrické energie, přístroj měří činnou, jalovou a zdánlivou složku a umožňuje sledovat maximální a minimální hodnoty v daném časovém úseku.
Co však tento přístroj zcela odlišuje od běžných digitálních multimetrů je přítomnost modulu pro analýzu sítě. Do paměti o kapacitě přes 300 000 měřených hodnot lze ukládat veškeré hodnoty a události, jako jsou přepětí, podpětí, špičky, výpadky, přechodové děje a další hodnoty charakterizující kvalitu elektrické energie a to na sítích s kmitočty 16.7, 50, 60 a 400 Hz. Díky integrovanému sofistikovanému matematickému aparátu přístroj rovněž zvládá výpočet harmonické analýzy až do 15. harmonické.
Veškeré hodnoty lze buď přímo sledovat na multifunkčním trojnásobném displeji, nebo je lze ukládat do paměti přístroje a z ní pak pomocí infračerveného komunikačního rozhraní a ovládacího programu METRAWin přenést do počítače a následně zpracovat. Za zmínku jistě stojí i možnost plně dálkového ovládání multimetru pomocí počítače bez nutnosti otáčet přepínačem ručně.
METRAHit ENERGY svým provedení posunuje kategorii digitálních multimetrů až k oblasti nákladných síťových analyzátorů. Za několikanásobně nižší cenu však jeho vynikající vlastnosti ocení nejen uživatelé, pro které je sledování kvality elektrické energie denní pracovní náplní, ale například i revizní technici, kteří si tak jednoduchým způsobem mohou ověřit vlastnosti sítě v rámci testovaného objektu a zavčas eliminovat veškerá rizika plynoucí ze zhoršené kvality elektrické energie. Podrobnou technickou dokumentaci a případné další informace o přístroji lze získat přímo na stránkách výrobce (www.gossenmetrawatt.com), nebo je možné kontaktovat oficiální zastoupení pro ČR, firmu GMC - měřicí technika, s.r.o., Blansko, která přístroj na český trh dodává.

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 410 905-6
Fax: +420 516 410 907
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku