Výkonná regulace i se sinusovým filtrem

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

B&R rozšířila proudový regulační obvod servozesilovače ACOPOS P3. Uživatelé mohou nyní používat sinusový filtr, aniž by se zhoršila kvalita regulace pohonů.

Stroje tak mohou využívat předností sinusového filtru, zatímco servozesilovač ACOPOS P3 může provádět výkonnou regulaci jako obvykle.

Vyšší stupeň účinnosti

Použitím sinusových filtrů se z pravoúhlých napěťových pulzů stane ve velké míře sinusové napětí. Tím se zlepší energetická bilance, zajistí se šetrný vliv na motor a sníží se rušivé emise ve vedeních. Kromě toho se vyhladí průběh proudu, což sníží hluk motoru a jeho ztráty. Stupeň účinnosti celého servopohonu se zvýší.

ACOPOS P3 with filter

Vysoký celkový výkon

U servozesilovače ACOPOS P3 je zohledněna charakteristika sinusového filtru. Díky tomu lze udržet šířku pásma v proudovém regulačním obvodu a šířka pásma je stabilní a robustní. Tím se zajistí obvyklý celkový výkon servozesilovače ACOPOS P3.
U jiných výrobců se proudový regulační obvod při použití sinusových filtrů provozuje podle okolností s menší šířkou pásma, aby se zaručila stabilní a robustní regulace. V těchto případech však klesá výkonnost servopohonu.

Více naleznete na www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku