Komplexní sortiment lineární techniky

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma RAVEO s.r.o. patří k předním dodavatelům lineární techniky. V její nabídce naleznete prémiové produkty pro polohování jako jsou lineární vedení, ozubené hřebeny, polohovací systémy, zdvižné převodovky a lineární aktuátory.

Lineární technika

Pro lineární pohyb jsou využívány různé typy lineárních jednotek dle požadavku na přesnost, rychlost a kompaktnost provedení. V našem sortimentu najdete jak jednotlivé komponenty, tak i kompletní jednotky které je možno skládat do víceosých systémů.

Lineární vedení

Z pohledu lineární technologie jde o základní mechanický prvek umožňující přenos síly. Valivé vedení je zprostředkováno pomocí rotujících kuliček v obloukových drážkách, které jsou integrovány ve vozíku. Vozík tak přenáší sílu na vodící kolejnici, která je vyrobena z tvrzené oceli. Vozíčky standardně disponují maznicí, která zaručuje optimální mazací film, snižuje tření a chrání kovové části před korozí.

linearni vedeni 2016 1

Polohovací systémy s integrovaným řemenem

Mechanické polohovací jednotky z hliníkového profilu s integrovaným řemenovým pohonem jsou vhodné pro aplikace, kde je vyžadován lineární pohyb a přesné polohování s vysokou dynamikou. Tu zajišťuje vysoko zátěžový řemen a kvalitní lineární vedení.

linearni vedeni 2016 2

Polohovací systémy s trapézovým / kuličkovým šroubem

Tyto hliníkové polohovací jednotky používají integrovaný trapézový nebo kuličkový šroub pro náhon jezdce nebo výsuv pístnice. Polohovací systém s trapézovým nebo kuličkovým šroubem lze efektivně využít pro aplikace, kde je kladen důraz na vysokou přesnost polohování a velké přenášené síly.

Zdvižné převodovky

Zdvižné převodovky jsou prakticky mechanické lineární pohony tvořeny šnekovou převodovkou s integrovanými axiálními ložisky, které jsou oporou pro trapézový či kuličkový šroub.

  • Provedení s výsuvným šroubem
    Šnekové kolo, které je opatřeno trapézovým závitem, mění otáčivý pohyb na přímočarý pohyb šroubu. Trapézový šroub spolu se šnekovým kolem musí být zajištěn antirotačním zařízením proti pootočení v ochranné trubce.
  • Provedení s rotujícím šroubem
    Trapézový šroub je pevně spojen se šnekovým kolem a otáčí se spolu s ním. Matice spojená s zátěží se tedy pohybuje nahoru a dolů.

linearni vedeni 2016 3

Lineární aktuátory

Uplatní se v mnoha aplikacích, kde je vyžadováno lineární přestavení posouvaného břemene z jedné polohy do druhé. Velmi často nahrazují hydraulické písty zejména díky absenci čerpadel či vzduchových hadic.

linearni vedeni 2016 4

Využijte široké nabídky, zajímavých cen a rychlého termínu dodání od společnosti RAVEO s.r.o., jakožto tradičního dodavatele komponent lineární techniky.

RAVEO s.r.o.
Tel.: +420 577 700 150
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.raveo.cz

Neváhejte navštívit náš stánek na MSV 2016 v Brně. Najdete nás v hale V, stánek č. 195.

linearni vedeni 2016 5

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku