S prutem nejen na ryby

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Když se řekne prut, jako první každého napadne ten rybářský. Ty kvalitní jsou pružné, ohebné a velmi odolné proti zlomení. Pokud by takové nebyly, rybáři prostě neuspějí a domů přijdou s prázdnou.

Ale víte, že i v oblasti elektroinstalace existují pruty s podobnými vlastnostmi? Rakouský specialista na protahování, odvíjení a tažení kabelů, firma RUNPOTEC nabízí sady unikátních protahovacích prutů RUNPOSTICKS.

Protahovací pruty RUNPOSTICKS jsou vyrobeny pomocí moderní technologie z bazaltových vláken. Ta umožňují extrémní poloměry ohybu, přesto zůstávají pruty tvarově velmi stabilní. Pruty jsou opatřeny ochranným hladkým plastovým pláštěm v barvě podle tvrdosti. RUNPOTEC nabízí dvě sady protahovacích prutů – základní 17dílnou sadu Standard a rozšířenou 19dílnou sadu Comfort. Obě sady obsahují 10 prutů v délce 1 metru: 5 tvrdých prutů v červené barvě, 5 středně tvrdých prutů v černé barvě a 2 měkké pruty ve žluté barvě. Všechny jsou opatřeny závitem RTG 6 mm a díky jednotnému systému závitů můžete pruty mezi sebou libovolně spojovat a dosáhnout tak požadované délky a tvrdosti. Uvedené sady se liší množstvím příslušenství.
A k čemu vlastně takové pruty použít? Vzhledem k uvedené možnosti spojování prutů do libovolné délky jsou velmi vhodné především pro protahování kabelů na delší vzdálenosti např. v podhledech, kabelových šachtách, průchodkách apod. Ale RUNPOTEC myslí i na situace, které zpravidla na stavbách běžně nastávají, a tak v rámci uvedených sad dodává i velmi praktické příslušenství.

prut na ryby 2023 1
Součástí sady Comfort je speciální nerezový hák, díky kterému překonáte překážky do výšky 8,5 cm. Jeho speciální tvar umožňuje překážky, např. SDK profily, „přeskakovat“ až k požadovanému cíli. Například těžko přístupný kabel za SDK profilem, který jste pomocí háku překonali, pak dokážete snadno a pohodlně přitáhnout. Další součástí sady Comfort je vysoce výkonná nárazuvzdorná LED svítilna s extrémně dlouhou výdrží a se závitem RTG 6 mm, kterou snadno našroubujete na konec prutu. Můžete si tak posvítit i na těžko přístupných místech.
Zapomněli jste v podhledu šroubovák? Nebo vám zapadly kombinačky za dutou stěnu? V tom případě se vám hodí extra silný magnet, díky kterému uzvednete předměty o hmotnosti až 2,5 kg! Nerezový kuličkový řetízek v kombinaci s magnetem umožňuje cílené umístění nebo vedení k otvorům ve stěně. Více ukázek najdete na uvedeném videu.


Magnet i nerezový řetízek jsou součástí obou sad, stejně jako patentovaná špička RUNPOGLEITER, kroužek, háček a závitová spojka. To vše je uloženo v praktickém a odolném textilním pouzdru s popruhem.
Je zřejmé, že kvalitní protahovací pruty vám mohou ušetřit mnoho času a starostí při práci s kabely, ale rovněž v dalších situacích na stavbě.

Potřebujete vědět více?

Více informací o produktech na stránkách www.runpotec.cz, kde uvedené produkty můžete také zakoupit. Potřebujete podrobnější informace o produktech RUNPOTEC? Obraťte se na nás s důvěrou na kontaktech: +420 266 909 711, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

prut na ryby 2023 2

Výhradní zastoupení značky RUNPOTEC v ČR a SR

Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku